Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Policjanci znaleźli w piwnicy nielegalny tytoń i alkohol

Data publikacji: 2017-09-12 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:49
Policjanci znaleźli w piwnicy nielegalny tytoń i alkohol
 

Grzywna oraz 3 lata pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policję mężczyźnie, który w swojej piwnicy przechowywał duże ilości tytoniu i spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili, że mieszkaniec jednego z bloków w centrum miasta przechowuje w swojej piwnicy spirytus niewiadomego pochodzenia oraz tytoń bez akcyzy, którymi prawdopodobnie handluje.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali podejrzewanego 67-letniego mieszkańca Świnoujścia. Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń znaleźli w piwnicy kilkadziesiąt butelek o pojemności 0,5 litra z nadrukiem znanej firmy wyrobów spirytusowych bez banderoli, zawierających białą ciecz oraz dwa duże, ponad 10-kilogramowe parciane worki wypełnione tytoniową krajanką.

Stróże prawa zajęli spirytus i tytoń. Właściciel został już przesłuchany na okoliczność pochodzenia nielegalnego towaru. Straty, na jakie 67-latek naraził Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego, to kilkanaście tysięcy złotych.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje grzywnę oraz karę do 3 lat więzienia.

Policjanci przestrzegają, że spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia może zakończyć się tragicznie.

Ł.T

Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

I Swinoujscie - Skandynawia...
2017-09-13 12:44:06
A Strychu i Altanki na dzialce Nie przeszukali... (?) gdzie o Kolegach "z Branzy" jezdzacych Busikami, co tydzien na w/w Trasie - jak na razie nie ma co... ws-po-mi-nac ??
Kurde, mam w lodówce trzy butelki z czerwonym kapslem też wypełnione białym płynem. Bez banderoli.
2017-09-12 16:25:29
Dupną mnie ?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA