Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Dwa samobójstwa żołnierzy. Prokuratura bada sprawę

Data publikacji: 01 grudnia 2017 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:57
Dwa samobójstwa żołnierzy. Prokuratura bada sprawę
 

Prokuratura Okręgowa do Spraw Wojskowych w Poznaniu oraz Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzą dwa odrębne śledztwa ws. samobójstw dokonanych przez żołnierzy zawodowych z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

- Na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie w niedzielę ujawniono zwłoki żołnierza, który dokonał samobójczego zamachu przy użyciu broni służbowej - poinformował w piątek prokurator Wydział Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu major Łukasz Jakuszewski.

Jak wyjaśnił, na miejscu zdarzenia zostały dokonane czynności dochodzeniowo-śledcze, w tym przesłuchano świadków. - Na tym etapie nie wiemy jeszcze, jakie były przyczyny targnięcia się na życie przez żołnierza. Oczekujemy opinii po przeprowadzeniu sekcji zwłok - oznajmił prokurator Jakuszewski.

- Sprawa prowadzona jest w kierunku artykułu 151 Kodeksu karnego czyli doprowadzenie namową do targnięcia się na własne życie - dodał.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska poinformowała PAP, że „w poniedziałek na terenie jednej z posesji w Mirosławcu zostało ujawnione ciało mężczyzny, który jak ustalono był żołnierzem zawodowym”. Jak wyjaśniła, mężczyzna pełnił służbę w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztw ws. zdarzenie w Mirosławcu także z artykułu 151 Kodeksu Karnego.

- Sprawy dotyczące tych dwóch samobójstw żołnierzy z bazy lotniczej w Świdwinie są prowadzone odrębnie i nie należy ich łączyć ze sobą - podkreśliła prokurator Biranowska-Sochalska.

(PAP)

Fot. arch. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA