poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Samobójstwo starszej pani

Samobójstwo starszej pani

Samobójstwo starszej pani
Data publikacji: 2016-04-29 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 3167 131593

Mieszkanka Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Szczecinie powiesiła się w swoim pokoju. Kobieta miała 93 lata. Zdarzenie wstrząsnęło pozostałymi mieszkańcami placówki i pracownikami. Do ich dyspozycji jest psycholog. Nie wiadomo, co doprowadziło kobietę do tak dramatycznej decyzji. Sytuację w tym domu sprawdzą teraz urzędnicy miejscy i wojewódzcy. Okoliczności śmierci starszej pani bada też prokuratura.

Tragedię odkryła opiekunka. To ona w minioną sobotę nad ranem weszła pierwsza do pokoju, w którym kobieta odebrała sobie życie. Starsza pani była dobrze znana i pracownikom, i innym mieszkańcom tego domu pomocy społecznej, mieszkała w nim już od 2009 roku.

- To zdarzenie wstrząsnęło wszystkimi - mówi Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. - Kobieta, która tyle przeżyła, nagle decyduje się na tak drastyczny krok. Poprosiliśmy dyrektor tego domu o dokładny opis wszystkich okoliczności związanych z tym zdarzeniem. Z pierwszych informacji wynika, że wcześniej nie było żadnych niepokojących sygnałów. Pani długo tam mieszkała. Korzystała z pomocy psychologa, ale nie wiemy jeszcze, czy była to pomoc na jej życzenie, z jakichś konkretnych powodów, czy po prostu były to spotkania związane z codzienną pracą z seniorami przebywającymi w placówce. Przeprowadzimy tam kontrolę, żeby się upewnić, czy wszystko funkcjonuje tam tak, jak powinno.

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Szczecinie teraz także pracuje psycholog. Jest do dyspozycji mieszkańców i pracowników. Dyrektorka placówki, Małgorzata Kalityńska, w piątek przyznała, że chęć skorzystania z jego wsparcia zgłosiła opiekunka, która odkryła tragedię.

Kontrolę w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej przeprowadzą nie tylko miejscy urzędnicy (to placówka podległa miastu), ale też służby wojewody zachodniopomorskiego.

- Kontrola w tej placówce była zaplanowana już wcześniej, na 5 maja - informuje Agnieszka Muchla, rzeczniczka prasowa wojewody zachodniopomorskiego. - I odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Ma to być kontrola kompleksowa, więc zapewne obejmie także okoliczności tego zdarzenia.

Okoliczności śmierci kobiety bada również prokuratura. Została zarządzona sekcja zwłok.©℗

(sag)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Tom
Ludzie popelniaja samobojstwa z roznych powoduw jednak podejrzewam ze tensknota za kolejkami po papier toaletowy nie byla jednym z nich
2016-04-30 03:52:42
JaKto
Taakie rzeczy w Punkcie Wyborczym do Samorządu, Sejmu i Senatu gdzie partia wodzowska Donalda Dał Dyla [DDD] PO przerżneła wybory wraz z Komołkiemmatołkiem. No cóż lokal wyborczy został jeszcze bardziej pohańbiony i trzeba będzie poszukać nowego nie skażonego biedą, nędzą i rozpaczą.Może na Nowym Osiedlu Norweskim na terenie gdzie stacjonowały anteny, które zagłuszały Radio Wolna Europa.
2016-04-30 01:31:41
janko
opiekunki zbyt nachalne.
2016-04-30 00:27:11
Krzysiek
A może , zamiast wylewać swoje pretensje - WIECZNY ODPOCZYNEK , RACZ JEJ DAĆ PANIE .
2016-04-29 22:00:10
Do ludzik
I wiejska i uczeni, a także śiat mediów zgodnym chórem wołają, że transformacja zapoczątkowana w 1989 roku odbyła się bez ofiar. Konieczna jest rzeczywista ocena ofiar potransformacyjnych z powodu szoku kapitalistycznego i biedy. A ta Starsza Pani popełniła samobójstwo z biedy, samotności, dziadowskiej opieki medycznej i ludzkiej, z bólu i beznadziei, a nie z istotnej choroby czy niedołęstwa. Niedołężny człowiek sie nie powiesi. Oto stan potransformacyjego społeczenstwa Szczecina przed decydentów wszelkich opcji opisywanego i komentowanego jako bez ofiar.To dopiero początek tragedii ludzi na wszystkie sposoby ograbionego z wspólnych zasobów.
2016-04-29 21:30:18
ludzik
Z dobrobytu .Co ROKU 5000 TYŚ LUDZI POPEŁNIA W POLSCE SAMOBÓJSTWO .A Wiejska nie tykalna
2016-04-29 20:04:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie