Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Samobójstwo starszej pani

Data publikacji: 29 kwietnia 2016 r. 18:44
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Samobójstwo starszej pani
 

Mieszkanka Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Szczecinie powiesiła się w swoim pokoju. Kobieta miała 93 lata. Zdarzenie wstrząsnęło pozostałymi mieszkańcami placówki i pracownikami. Do ich dyspozycji jest psycholog. Nie wiadomo, co doprowadziło kobietę do tak dramatycznej decyzji. Sytuację w tym domu sprawdzą teraz urzędnicy miejscy i wojewódzcy. Okoliczności śmierci starszej pani bada też prokuratura.

Tragedię odkryła opiekunka. To ona w minioną sobotę nad ranem weszła pierwsza do pokoju, w którym kobieta odebrała sobie życie. Starsza pani była dobrze znana i pracownikom, i innym mieszkańcom tego domu pomocy społecznej, mieszkała w nim już od 2009 roku.

- To zdarzenie wstrząsnęło wszystkimi - mówi Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. - Kobieta, która tyle przeżyła, nagle decyduje się na tak drastyczny krok. Poprosiliśmy dyrektor tego domu o dokładny opis wszystkich okoliczności związanych z tym zdarzeniem. Z pierwszych informacji wynika, że wcześniej nie było żadnych niepokojących sygnałów. Pani długo tam mieszkała. Korzystała z pomocy psychologa, ale nie wiemy jeszcze, czy była to pomoc na jej życzenie, z jakichś konkretnych powodów, czy po prostu były to spotkania związane z codzienną pracą z seniorami przebywającymi w placówce. Przeprowadzimy tam kontrolę, żeby się upewnić, czy wszystko funkcjonuje tam tak, jak powinno.

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Szczecinie teraz także pracuje psycholog. Jest do dyspozycji mieszkańców i pracowników. Dyrektorka placówki, Małgorzata Kalityńska, w piątek przyznała, że chęć skorzystania z jego wsparcia zgłosiła opiekunka, która odkryła tragedię.

Kontrolę w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej przeprowadzą nie tylko miejscy urzędnicy (to placówka podległa miastu), ale też służby wojewody zachodniopomorskiego.

- Kontrola w tej placówce była zaplanowana już wcześniej, na 5 maja - informuje Agnieszka Muchla, rzeczniczka prasowa wojewody zachodniopomorskiego. - I odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Ma to być kontrola kompleksowa, więc zapewne obejmie także okoliczności tego zdarzenia.

Okoliczności śmierci kobiety bada również prokuratura. Została zarządzona sekcja zwłok.©℗

(sag)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tom
2016-04-30 03:52:42
Ludzie popelniaja samobojstwa z roznych powoduw jednak podejrzewam ze tensknota za kolejkami po papier toaletowy nie byla jednym z nich
JaKto
2016-04-30 01:31:41
Taakie rzeczy w Punkcie Wyborczym do Samorządu, Sejmu i Senatu gdzie partia wodzowska Donalda Dał Dyla [DDD] PO przerżneła wybory wraz z Komołkiemmatołkiem. No cóż lokal wyborczy został jeszcze bardziej pohańbiony i trzeba będzie poszukać nowego nie skażonego biedą, nędzą i rozpaczą.Może na Nowym Osiedlu Norweskim na terenie gdzie stacjonowały anteny, które zagłuszały Radio Wolna Europa.
janko
2016-04-30 00:27:11
opiekunki zbyt nachalne.
Krzysiek
2016-04-29 22:00:10
A może , zamiast wylewać swoje pretensje - WIECZNY ODPOCZYNEK , RACZ JEJ DAĆ PANIE .
Do ludzik
2016-04-29 21:30:18
I wiejska i uczeni, a także śiat mediów zgodnym chórem wołają, że transformacja zapoczątkowana w 1989 roku odbyła się bez ofiar. Konieczna jest rzeczywista ocena ofiar potransformacyjnych z powodu szoku kapitalistycznego i biedy. A ta Starsza Pani popełniła samobójstwo z biedy, samotności, dziadowskiej opieki medycznej i ludzkiej, z bólu i beznadziei, a nie z istotnej choroby czy niedołęstwa. Niedołężny człowiek sie nie powiesi. Oto stan potransformacyjego społeczenstwa Szczecina przed decydentów wszelkich opcji opisywanego i komentowanego jako bez ofiar.To dopiero początek tragedii ludzi na wszystkie sposoby ograbionego z wspólnych zasobów.
ludzik
2016-04-29 20:04:40
Z dobrobytu .Co ROKU 5000 TYŚ LUDZI POPEŁNIA W POLSCE SAMOBÓJSTWO .A Wiejska nie tykalna

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA