Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Dwa razy włamywał się do samochodów

Data publikacji: 28 lutego 2016 r. 08:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Dwa razy włamywał się do samochodów
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali kolejnego podejrzewanego o kradzież z włamaniem do pojazdów. Jak się okazało to nie jedyne tego typu przestępstwo, które na swoim koncie ma 23-latek. 

W ubiegłym tygodniu, w godzinach nocnych nieustalony wówczas sprawca włamał się do zaparkowanego na parkingu samochodu. Włamywacz wybił szybę w pojeździe, a następnie zabrał ze środka pozostawiony tam telefon komórkowy. Policjanci wytypowali podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a następnie na przesłuchanie.

Szczecinian przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

- Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo jakie 23–latek ma na swoim koncie. Okazało się, że w styczniu 2016 r. dopuścił się podobnego czynu. Wtedy włamał do innego pojazdu stosując podobną technikę. Z samochodu ukradł pozostawioną tam gotówkę - informuje st. asp. Irena Kornicz.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów ze Śródmieścia pozwolił na postawienie podejrzewanemu dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 23- latek znany jest policji, to nie pierwszy jego konflikt z prawem.

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA