wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dwa razy włamywał się do samochodów

Dwa razy włamywał się do samochodów

Dwa razy włamywał się do samochodów
Data publikacji: 2016-02-28 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1222 121555

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali kolejnego podejrzewanego o kradzież z włamaniem do pojazdów. Jak się okazało to nie jedyne tego typu przestępstwo, które na swoim koncie ma 23-latek. 

W ubiegłym tygodniu, w godzinach nocnych nieustalony wówczas sprawca włamał się do zaparkowanego na parkingu samochodu. Włamywacz wybił szybę w pojeździe, a następnie zabrał ze środka pozostawiony tam telefon komórkowy. Policjanci wytypowali podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a następnie na przesłuchanie.

Szczecinian przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

- Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo jakie 23–latek ma na swoim koncie. Okazało się, że w styczniu 2016 r. dopuścił się podobnego czynu. Wtedy włamał do innego pojazdu stosując podobną technikę. Z samochodu ukradł pozostawioną tam gotówkę - informuje st. asp. Irena Kornicz.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów ze Śródmieścia pozwolił na postawienie podejrzewanemu dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 23- latek znany jest policji, to nie pierwszy jego konflikt z prawem.

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie