środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Miał uruchomić produkcję, skończyło się zarzutami

Miał uruchomić produkcję, skończyło się zarzutami

Miał uruchomić produkcję, skończyło się zarzutami
Data publikacji: 2016-02-26 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 918 121482

Przedsiębiorca z województwa kujawsko-pomorskiego miał na początku marca uruchomić w Szczecinku produkcję mebli tapicerowanych. Zamiast spodziewanych zysków z produkcji i sprzedaży ma postawione przez prokuratora zarzuty próby wyłudzenia pieniędzy.

W styczniu z wielka pompą przedsiębiorca podpisał list intencyjny z Powiatowym Urzędem Pracy i starostwem na dofinansowanie utworzenia 30 miejsc pracy w nowym zakładzie. PUP zobowiązał się też do pokrycia kosztów szkoleń nowych pracowników. Zadanie zostało zrealizowane. Pod koniec lutego przedsiębiorca przedstawił w urzędzie pracy faktury na zakup maszyn i urządzeń. Urzędnicy skrupulatnie sprawdzili ich ceny i odkryli, że te są mocno zawyżone. Do akcji wkroczyli policjanci z sekcji przestępstw gospodarczych.

- Policjanci ustalili, że zakupu maszyn dokonano za pośrednictwem firmy z Chojnic – mówi mł. aspirant Anna Matys, rzecznik szczecineckiej policji. - Porównując ceny podobnych maszyn ustalono, że faktury zawyżono o kwotę co najmniej 365 tys. złotych. „Przedsiębiorczych” przedsiębiorców zatrzymano.

Obaj usłyszeli zarzuty próby wyłudzenia pieniędzy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

(bar)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie