wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Drzewa – nie tylko od święta

Drzewa – nie tylko od święta

Drzewa – nie tylko od święta
Data publikacji: 2017-10-10 06:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:31
Wywietleń: 808 295351

„Każdy z nas może, a nawet powinien, każdego roku posadzić co najmniej jedno drzewo, aby choć w małej cząstce zrekompensować szkody poczynione w środowisku przyrodniczym przez bezmyślne działania ludzi" - przekonuje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska. Przypominając, że 10 października przypada Święto Drzewa.

To już 15 edycja wydarzenia, zainicjowanego w skali kraju przez Klub Gaja. Świętem Drzewa zachęcającego do „podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu, czyli do sadzenia i ochrony drzew".

- Każde drzewo to żywa fabryka tlenu i zielony regulator klimatu - komentuje Aleksander Nieczajew. - Organizacja Narodów Zjednoczonych zachęca do posadzenia w najbliższym czasie miliarda drzew. Zatem zachęcam: przyłącz się do ratowania naszej planety Ziemi i jej dziedzictwa przyrodniczego. Każde posadzone drzewo przyczyni się do złagodzenia zmian klimatycznych i zachowania dla przyszłych pokoleń Ziemi jako przyjaznej nam planety.

W poprzednich edycjach Święta Drzewa jego uczestnicy wraz Klubem Gaja posadzili ponad 800 tysięcy drzew. Natomiast celują w milion.

- To program edukacji ekologicznej, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew: co roku 10 października - przypominają aktywiści Klubu Gaja. - Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne. Gorąco zapraszamy wszystkich!

Partnerem strategicznym programu od początku są Lasy Państwowe.

- Nadleśnictwa służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew. Każda placówka oświatowa może nawiązać kontakt z najbliższym nadleśnictwem i poprosić o pomoc w realizacji Święta Drzewa - przekonuje KG.

(an)

Na zdjęciu: Rodzinne sadzenie drzew w Puszczy Bukowej.

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Drzewa – nie tylko od święta Drzewa – nie tylko od święta Drzewa – nie tylko od święta Drzewa – nie tylko od święta

Komentarze

Cios w zakłamanie!
Co?!! Partnerem są Lasy Państwowe? Te same od Szyszki? Te co tną puszczę? Dostarczają sadzonek i instruktarzu? Te przeciwko którym demonstrują Basty i inne eko-bolszewiki? No niiieeemooożliiiwe.
2017-10-10 17:50:13
Propozycja
I dla dobra Natury, warto jest posadzic jak najwiecej drzewek... co beda mialy duzo Szyszek na przyszlosc !!
2017-10-10 10:40:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”