Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Drzew przy alei Jana Pawła II w Kołobrzegu nie da się uratować

Data publikacji: 2020-02-13 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-14 12:34
Drzew przy alei Jana Pawła II w Kołobrzegu nie da się uratować
 

A jednak drzew przy alei Jana Pawła II w Kołobrzegu nie da się uratować. Mowa o 19 sztukach, które zagrażają bezpieczeństwu przechodniów i użytkowników przejeżdżających w ich pobliżu samochodów.

Przypomnijmy, że miasto już kilka tygodni temu uzyskało pozwolenie na wycinkę. Stan 7 spośród wytypowanych do usunięcia drzew nie budził niczyjej wątpliwości. Dlatego rozpoczęto ich wycinkę. W stosunku do pozostałych postanowiono zlecić dodatkową ekspertyzę. Zrobiono to po protestach ekologów. Wyniki powtórnych badań przeprowadzone przez innych specjalistów potwierdziły wcześniejsze opinie.

– Cześć z tych drzew jest w złym stanie – podkreśla Kamil Witkoś-Gmach z Instytutu Drzewa we Wrocławiu.

Z wyniku powtórnego badania zadowolone są władze miasta, choć nie ukrywają, że wolałyby, aby zdobiące kurort drzewa rosły jak najdłużej.

– Decyzja w sprawie wycinki nigdy nie jest podejmowana pochopnie. Robimy to tylko wówczas, kiedy nie mamy innego wyjścia, bo zagrożone jest życie i zdrowie mieszkańców – zaznacza wiceprezydent miasta Ewa Pełechata.

Jednym słowem, mieszkańcy miasta będą musieli wkrótce przywyknąć do nowego wyglądu Alei Jana Pawła II. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

znicze kupione?
2020-02-14 12:26:31
Czy ekoświry zapłaciły ze swojej kieszeni za dodatkową ekspertyzę instytutu z Wrocławia, którą wymusili, czy jak zwykle uprawiają swoją destrukcję na koszt innych?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ