poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dramat koni na wyspie

Dramat koni na wyspie

Dramat koni na wyspie
Data publikacji: 2018-04-12 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 4009 322577

Kilka instytucji interweniowało w sprawie koni rasy konik polski przebywających na wyspie Karsibór w Świnoujściu. Jednego uśpiono, a kolejny padł. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które odpowiada za stado, sprawdza, co się stało… – W lutym przeprowadziliśmy kontrolę. Zwierzęta były w dobrej kondycji – twierdzą w OTOP.

Zwierzęta żyją na terenie Karsiborskiej Kępy na prawobrzeżu Świnoujścia. Na miejscu zdarzenia pojawił się Powiatowy Lekarz Weterynarii, straż miejska oraz policja. Jak podają mundurowi, zastano tu 27 koni. Asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy świnoujskiej policji, powiedziała „Kurierowi”, że zwierzęta nie były w dobrej kondycji.

– Były zaniedbane lub bardzo zaniedbane. Rozpoczęliśmy postępowanie przygotowawcze w związku z ustawą o ochronie zwierząt.

Na czwartkowej konferencji prasowej w urzędzie miasta Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia zapowiedział, że miasto nie zostawi tak tej sprawy.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 kwietnia 2018 r.

Bartosz Turlejski

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Dramat koni na wyspie Dramat koni na wyspie

Komentarze

Obs.ryver
Jeśli umiecie pielęgnować sroki, sikory i inne pierzaste, to który z was wziął na wychów KONIE??? Konia od wróbla chyba umiecie odróżnić? Tylko gamoń ostateczny bierze się za konia, myśląc że ma takie potrzeby jak gęś siodłata!!!
2018-04-13 19:03:10
@Obs.rywer
Zaprawdę,zaprawdę powiadam ,masz absolutną i całkowitą rację.Chciałem to samo napisać,ale byłeś szybszy.Pozostało mi tylko wyrazić głos poparcia.
2018-04-13 09:18:16
SromotnikBezwstydny
'Tylko koni, tylko koni, tylko koni żaaaallll" !!! Cały skład "towarzystwa" i jego prezesów mam w d...e !!!!
2018-04-13 08:56:55
do @ Obsryver
Idiota, kumpel Jaruna już nadaje......Cyt. z Wikipedii:Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – stowarzyszenie, pozarządowa organizacja o statusie pożytku publicznego działająca w Polsce od 1991.... Zajmuje się ochroną ptaków dziko żyjących i ich siedlisk, badaniami naukowymi, zbieraniem danych związanych z polską awifauną, propagowaniem wiedzy o ptakach w różnych grupach społecznych i wiekowych. Celem OTOP jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Działania wspiera rzesza kilku tysięcy członków i wolontariuszy. OTOP jest polskim partnerem światowej federacji towarzystw ochrony ptaków... Prezesem Towarzystwa był między innymi Gerard Sawicki, popularyzator wiedzy o ptakach. Prowadził Ptakoluba na antenie TVP1 pod koniec XX wieku. Obecnym prezesem Towarzystwa jest dr Dariusz Bukaciński, pracownik naukowy Centrum Badań Ekologicznych PAN specjalizujący się w ekologii mew i rybitw gniazdujących w Dolinie Środkowej Wisły... Skład Zarządu OTOP kadencji 2014-2017 Prezes Zarządu: Dariusz Bukaciński, Wiceprezes Zarządu: Jarosław Krajewski...Członkowie Zarządu: Małgorzata Jelińska (w 2015 r. zastąpiła Wiesława Nowickiego),...Przemysław Oczyp....Olimpia Pabian
2018-04-12 22:34:21
@obs
co to ma wspólnego ... do lekarza !
2018-04-12 21:34:55
Obs.ryver
Doborowe "Ogólnopolskie Towarzystwo ..."!w ramach "dobrej zmiany" wykańczają, puszcze, lasy,zwierzynę i ptaki! Zaczęli od stadniny koni w Janowie Podlaskim i tak dalej przez Trybunał Konstytucyjny, sądy, nazwy ulic, pomniki. szkoły i podręczniki, służbę zdrowia,wojsko itp..itd...etc... Tylko kaczki mają się dobrze...