Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Dostępność za miliony

Data publikacji: 05 sierpnia 2016 r. 09:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Dostępność za miliony
 

Zamiast rewaloryzacji zabytkowych parków: Żeromskiego, Kasprowicza i Cmentarza Centralnego, Szczecin będzie realizował zadanie pn. „Polepszenie dostępności turystycznej lasów miejskich w Szczecinie". Za ponad 2, 2 miliona złotych, rozpisanych na ten i dwa kolejne lata.

O takiej zmianie jakościowej zdecydowali radni podczas jednej z ostatnich sesji, korygując budżet miasta także w sferze komunalnej. To zaskakujący zwrot, zważywszy na fakt, że „dostępność turystyczna lasów" ma być realizowana już w bieżącym roku, a kosztem dofinansowania do niedawna - kwotą pół miliona złotych - zarezerwowanego dla rewaloryzacji parków, największej szczecińskiej nekropolii oraz budowy Ogrodu Botanicznego - Arboretum Syrenie Stawy.

- Nie wiem, o co chodzi. Nie rozmawialiśmy jeszcze nt. tego zadania - przyznawał radny Marek Duklanowski (PiS), przewodniczący komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska RM. - Trudno, żebyśmy jako radni omawiali wszystkie pomysły miasta, ale temu przyjrzymy się na pewno, na jednym z powakacyjnych posiedzeń naszej komisji.
Podobnie żadną wiedzę nt. zadania, na jakie miasto wyda w tym roku blisko 208 tysięcy złotych, posiadają też inni radni - od lewa do prawa. Dlatego zwróciliśmy się do Zakładu Usług Komunalnych o przedstawienie zakresu rzeczowego oraz harmonogramu prac tejże inwestycji. Spytaliśmy również o cenę jej realizacji.

Andrzejowi Kusowi, rzecznikowi tejże miejskiej jednostki, tydzień zajęło (od 27 lipca br.) przygotowanie następującej odpowiedzi:

„Dokładny zakres rzeczowy i harmonogram prac do wykonania na tym zadaniu będzie można przedstawić po wyłonieniu i wykonaniu przez wykonawcę pełnej dokumentacji projektowej. Przewiduje się, że wykonawca będzie wyłoniony jeszcze w tym roku, a prace projektowe potrwają ok. 6 miesięcy. Natomiast środki zabezpieczone na tym zadaniu to kwota 2 207 675 zł rozpisana na lata 2016-2018. Prace projektowe mają dotyczyć m.in. realizacji arboretum, ścieżek na styku Las Arkoński-Park Kasprowicza, ścieżki edukacyjnej w Parku Leśnym Klęskowo, Parku Leśnego Zdroje".

Okazuje się, że pod jednym - niewiele mówiącym - hasłem znów mamy w zieleni tzw. inwestycyjny worek. Co z niego uda się zrealizować? Wkrótce się przekonamy. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

janusz
2016-08-05 18:49:52
Uporządkować Cmentarz Centralny. Ta piękna nekropolia marnieje. Zaniedbana, brudna rzadko sprzątana jest wyrzutem sumienia i wstydem dla władz miejskich.
hagah
2016-08-05 13:22:49
Parki, zieleń wysoka to jakaś klęska w Szczecinie. Miernoty w ZUK od lat, brak lobbingu wśród radnych i elementarnego obycia kulturalnego dotyczącego wartości parków miejskich powoduje, że zieleń wysoka w mieście od lat jest zaniedbana. Miasta wojewódzkie dbają o zieleń jak swoją wizytówkę, w tym parki, a u nas myślenie małomiasteczkowe.
HDK
2016-08-05 12:24:28
Cyt."O takiej zmianie jakościowej zdecydowali radni podczas jednej z ostatnich sesji, korygując budżet miasta także w sferze komunalnej", "- Nie wiem, o co chodzi. Nie rozmawialiśmy jeszcze nt. tego zadania - przyznawał radny Marek Duklanowski (PiS)" Brał udział, głosował, zatwierdził i nie wie o co chodzi. Ale teraz będzie się przyglądał. A w ogóle gdzie jest problem? Arboretum miało być w lesie i robią w lasach. Przynajmniej nie będą kosić za wstęp do arboretum.
do "Bolesna prawda"
2016-08-05 12:17:17
W jednym się zgadzam - w Ciecinie "nigdy będzie lepiej".
Ul.Świetochowskiego
2016-08-05 10:13:33
Prowadząca od Oś.Bukowego i Nad Rudzianką do Płoni,wzdłuz dawnej linii kolejowej,skrajem Puszczy Bukowej i Otuliny Parku Krajobrzowego"Knieja Bukowa"-az się prosi o zamianę na ścieżkę rowerową i ciąg spacerowy z fantastycznymi widokami.
Bolesna prawda
2016-08-05 10:10:05
dopoki ludzie pokroju krzystka i duklanowskiego nie znikna ze szczecina, tu nigdy nie bedzie lepiej
Szczecin miastem zieleni
2016-08-05 10:03:27
Bardzo dobrze, że postawiono na lasy miejskie. W końcu realizacja tego zadania, raz na zawsze, wykluczy lokalizację schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lesie Arkońskim (ul. Chopina).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA