Poniedziałek 05 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Dostali pieniądze na sprzęt i szkolenia ratowników wodnych

Data publikacji: 2019-06-06 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Dostali pieniądze na sprzęt i szkolenia ratowników wodnych
 

Dodatkowe pieniądze na zapewnienie bezpieczeństwa na zachodniopomorskich kąpieliskach trafią do czterech lokalnych i regionalnych organizacji pozarządowych. To łącznie 400 tys. zł z budżetu państwa. Wojewoda podpisał w czwartek umowy. Pieniądze zostały przyznane w drodze otwartego konkursu ofert. Organizacje będą mogły kupić potrzebny sprzęt i zorganizować specjalistyczne szkolenia ratowników.

Środki pochodzą z programu „Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa zachodniopomorskiego 2019”. Dofinansowanie w tym roku otrzymają: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie – 230 tys. zł, Środkowopomorskie Regionalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Koszalinie – 76 tys. zł, Ochotnicza Straż Pożarna w Bielkowie – 54 tys. zł i Akademia Ratownictwa w Kołobrzegu – 40 tys. zł.

Zachodniopomorski WOPR przeznaczy dofinansowanie na prowadzenie Regionalnego Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego oraz działań ratowniczych na kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli. Zakupiony zostanie m.in. dron z kamerą termowizyjną, silnik do łodzi ratunkowej, defibrylatory AED oraz namiot pneumatyczny. Zorganizowane zostaną specjalistyczne szkolenia dla ratowników wodnych.

Środkowopomorski WOPR będzie powadził działania ratownicze na wodzie, utrzymywał w gotowości sprzęt ratunkowy oraz kupi pojazd terenowy typu quad. Przeprowadzi też szkolenia dla ratowników.

OSP w Bielkowie, oprócz działań ratowniczych na jeziorze Miedwie i utrzymania w gotowości sprzętu ratunkowego, kupi łódź ratowniczą oraz zorganizuje i przeprowadzi szkolenia dla ratowników.

Po raz pierwszy dotację z budżetu państwa otrzymała Akademia Ratownictwa z Kołobrzegu. 40 tys. zł zostanie przeznaczone na działania ratownicze, utrzymanie w gotowości sprzętu, zakup wyposażenia dla ratowników oraz szkolenia na kąpieliskach.

(a)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA