Wtorek, 30 maja 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Domowo na Westivalu

Data publikacji: 17 października 2016 r. 18:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Domowo na Westivalu
 

SKROJONY wedle potrzeb, a nie katalogu. Taki może być dom rozumiany jako budynek mieszkalny. W listopadzie ten temat zostanie poruszony podczas Westivalu w Szczecinie. 

- Do tej pory rozmawialiśmy na Westivalach głównie o przestrzeni publicznej. Te dyskusje nie cieszyły się jakimś wielkim zainteresowaniem. W tym roku postanowiliśmy sprowadzić temat architektury do pierwotnej potrzeby każdego człowieka, czyli posiadania domu - mówi Marek Orłowski, prezes szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, organizatora Westivalu.     

„Dom może być manifestem kierunku architektonicznego (Villa Savoye, dom Rietvelda, dom Vanny Venturi, etc.), światłości a czasem ignorancji, mieszkańca lub projektanta, lub obu naraz. Dom, może być celebrytą, którego wygłodniali oglądają w kolejnej rozbieranej sesji w kolorowym magazynie. Dom, wreszcie, może być przedmiotem zainteresowania przeciętnego człowieka, który podejmuje wyzwanie budowy lub wewnętrzny kompromis zakupu własnego schronienia" - czytamy w zapowiedzi tegorocznej edycji. 

Podczas imprezy zaprezentowana zostanie wystawa, która ukaże m.in. najciekawsze realizacje domów w Szczecinie i województwie. - Często ludzie nie potrafią ich dostrzec, docenić ich wartości, nawet nie wiedzą, że takie budynki istnieją. Będziemy chcieli pokazać, że każdy może stworzyć dom zgodnie ze swoimi potrzebami, a nie katalogiem - dodaje M. Orłowski. Westival odbędzie się w dniach 18-26 listopada.  ©℗

(szymw)

Fot. Robert STACHNIK/archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paw
2016-10-19 13:46:02
"Będziemy chcieli pokazać, że każdy może stworzyć dom zgodnie ze swoimi potrzebami, a nie katalogiem - dodaje M. Orłowski" g.. prawda, katalog nie jest tutaj niczym złym, bo przeciez tam tez biorą pod uwage potrzeby ludzkie, problem lezy bardziej po stronie miejscowych planow wykonanych przez urbanistow oderwanych od rzeczywisctosci ktore w baaaaaardzo wielu przypadkach blokuja wykoanie projektu "domu marzen" ale o tym nikt sie nie zająknie.
A czy będą domy GENDER ?? Skoro tyle możliwości.
2016-10-18 15:32:45
Chciałbym taki !... (dostosowany do moich potrzeb)
Wygoda
2016-10-18 07:35:51
Ale co to za odkrycie, że dom ma być skrojony wedle potrzeb, a nie katalogu? Przecież to oczywistość, a tylko ofiary mody podążają za nią, a nie za własną wygodą. Potem widzimy na ulicach mężczyzn w spodniach-rurkach albo futrach, bo tak dyktuje ich idol lub jakiś projektant mody o innej orientacji. Każdy urządza dom/mieszkanie tak, aby był funkcjonalny i odpowiadał jego wymaganiom.
WESTIVAL - nowosłów na miarę FRYGI
2016-10-17 19:53:34
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA