Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Dom w Kołobrzegu ma już dyrektora. Wkrótce pojawią się tam dzieci

Data publikacji: 02 kwietnia 2024 r. 20:16
Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia 2024 r. 20:00
Dom w Kołobrzegu ma już dyrektora. Wkrótce pojawią się tam dzieci
Nowy Dom Dziecka w Gościnie Fot. Starostwo powiatowe w Kołobrzegu  

Dobiegła końca budowa pierwszego w powiecie kołobrzeskim domu dziecka. Placówka, w której zamieszka 14 dzieci, powstała w Gościnie.

Jak się dowiedzieliśmy, jej dyrektorem będzie ceniony psycholog Jacek Pawłowski, suicydolog z Fundacji Na Przekór Przeciwnościom. Przypomnijmy, że to on był pomysłodawcą wzniesienia pierwszego domu dziecka w powiecie kołobrzeskim. Początkowo obiekt miał powstać w oparciu o działalność wspomnianej fundacji, ale potem inicjatywę wzięło na swoje barki starostwo powiatowe.

Pachnący jeszcze świeżością dom dziecka w Gościnie ma 400 mkw. Na tej powierzchni znajduje się pięć pokoi dwuosobowych, jeden trzyosobowy i jeden jednoosobowy dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. W obiekcie znajduje się także kuchnia z jadalnią, pralnia, świetlica i wyodrębnione miejsce do nauki. W placówce pracować będzie 10 osób. Wybudowanie domu dziecka pochłonęło 3,3 mln zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu powiatu kołobrzeskiego. ©℗ 

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2024-04-04 19:12:31
W Szcz-nie dom dziecka Zielony Dwór w Zdrojach, działał i był zadbany doóty,dopóki żył ś.p. dyrektor Pan Jacek B. Teraz nie ma tam nikogo, odnowiony onegdaj zbytkowy gmach i otoczenie idą w ruinę...Dobrze, że dyrektor zdążył odnowić , na solidnym fundamencie ,ogrodzenie od strony ulic. Inaczej szabrownicy-katolicy wynieśliby wszystko!
Ale jaja!
2024-04-03 17:47:49
Najpierw zamykano domy dziecka hurtowo a teraz z powrotem 'bohatersko" buduje się nowe. Dziesięcioro dzieci i 14 osób personelu, ekonomia jak diabli.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA