wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dokładniej sprawdzają przed wejściem do szpitala. Dla bezpieczeństwa

Dokładniej sprawdzają przed wejściem do szpitala. Dla bezpieczeństwa

Dokładniej sprawdzają przed wejściem do szpitala. Dla bezpieczeństwa
Data publikacji: 2020-04-08 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 19:53
Wywietleń: 831 450571

Szpital na szczecińskich Pomorzanach (SPSK nr 2 PUM) jeszcze dokładniej sprawdza każdego pacjenta przed wpuszczeniem go na teren placówki. Wciąż mierzona jest temperatura wszystkim osobom wchodzącym, a dodatkowo w systemie e-WUŚ weryfikowane są informacje o ewentualnym przebywaniu danej osoby na kwarantannie. To wszystko może powodować spowolnienie ruchu.

- W funkcjonującym przy głównym wejściu na teren Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie (od ul. Świętego Józefa) Punkcie Medyczno-Informacyjnym rozszerzamy zakres weryfikacji zdrowotnej osób wchodzących na teren SPSK-2 - informuje Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka szpitala. - Dyżurujący tam personel medyczny (lekarze, pielęgniarki oraz wspomagający ich studenci PUM w Szczecinie), jak do tej pory dokonuje pomiaru temperatury wszystkim osobom wchodzącym, a dodatkowo systemie e-WUŚ sprawdza informację o ewentualnym przebywaniu danej osoby na kwarantannie.

Rzeczniczka uprzedza też, że to może powodować niewielkie spowolnienie ruchu przy wejściu.

- Prosimy o zrozumienie i cierpliwość oraz o stosowanie się do zaleceń pracowników ochrony i personelu medycznego z PMI - apeluje rzeczniczka. - Robimy to dla zdrowia nas wszystkich.

Szpital przypomina również o konieczności rzetelnego informowania personelu o stanie zdrowia, swoim pobycie za granicą lub ewentualnych kontaktach z osobami, które w ostatnich 14 dniach były za granicą.

- To bardzo ważne! - podkreśla rzeczniczka. - Prosimy o nieukrywanie tych informacji przed nami. Zatajając je, narażamy na ryzyko zakażenia koronawirusem innych pacjentów oraz personel szpitala, który być może będzie musiał ratować nas i naszych bliskich.

Jest też prośba do pacjentów, aby w miarę możliwości wchodzili na teren szpitala w maseczkach.

- Ze względu na ryzyko spotkania osób chorych bezobjawowo noszona maseczka będzie stanowiła względną ochronę przed rozprzestrzenianiem się wirusa - tłumaczy rzeczniczka. - Stanowi także barierę przed niepotrzebnym dotykaniem twarzy – nosa czy ust. Dlatego prosimy: jeśli masz maseczkę, załóż ją. Zgodnie z zaleceniem dyrekcji, maseczki nosi także cały personel SPSK-2, nie tylko medyczny, ale i administracyjny.

Podobnych działań należy się spodziewać we wszystkich szpitalach w Zachodniopomorskiem. Zalecił je wojewoda, o czym pisaliśmy tutaj.

(ip)

Fot. Sylwia Dudek (arch.)

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Komentarze

z zagranicy
"Szpital przypomina również o konieczności rzetelnego informowania personelu o stanie zdrowia, swoim pobycie za granicą lub ewentualnych kontaktach z osobami, które w ostatnich 14 dniach były za granicą." aktualne zalecenia?. roznosimy już między sobą wirusa a nie tylko od ludzi z zagranicy. Jeśli najważniejszym kryterium jest "z zagranicy" to szybko się wirusa nie pozbędziemy.
2020-04-08 19:38:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie