Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wojewoda o nowych zasadach segregacji pacjentów pod kątem COVID-19

Data publikacji: 07 kwietnia 2020 r. 21:42
Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia 2020 r. 12:56
Wojewoda o nowych zasadach segregacji pacjentów pod kątem COVID-19
 

Wojewoda zachodniopomorski na podstawie ustawy dotyczącej zwalczania COVID-19, wydał szpitalom na Pomorzu Zachodnim polecenie wprowadzenia nowych zasad organizacji pracy na izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Praca izby przyjęć oraz szpitalnego oddziału ratunkowego ma według tych wytycznych zostać zorganizowana w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób, przebywających na SOR-ach lub izbach przyjęć. Szpitale powinny wydzielić strefy dla osób z podejrzeniem koronawirusa bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 mających objawy infekcji. Wszystkie szpitale obowiązuje także sposób postępowania (tzw. triaż) opracowany przez Ministerstwo Zdrowia i konsultanta krajowego, które zawierają wytyczne dotyczące segregacji pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

Do tej pory przed zachodniopomorskimi szpitalami stanęły 22 polowe izb przyjęć, w specjalnych namiotach pneumatycznych rozstawionych przez strażaków. Jeśli szpital nie może wydzielić osobnego pomieszczenia na triaż – jest on przeprowadzany właśnie w tych izbach. 

– Ścisłe zasady przyjmowania pacjentów pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa – uważa wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Dodatkowo cały personel szpitala, wchodzący na teren szpitala, ma mieć wykonany obowiązkowy pomiar temperatury ciała.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA