Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dofinansowanie dla wzmocnienia asystentów rodziny

Data publikacji: 04 listopada 2019 r. 08:15
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2019 r. 21:54
Dofinansowanie dla wzmocnienia asystentów rodziny
 

Blisko 1,5 mln zł otrzymają powiaty i miasta na prawach powiatów w naszym województwie w ramach rządowego „Programu asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na 2019 rok”. Celem programu, skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego, jest wzmocnienie roli asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej.

- Dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej pomoc asystenta rodziny jest nieoceniona – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc, który podpisał umowy o dofinansowanie. – Asystenci i koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej wspierają rodziny z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi, pomagają im zatrzymać w rodzinie dzieci zagrożone umieszczeniem w pieczy zastępczej, pomagają też w jak najszybszym powrocie do rodzin tych dzieci, które już trafiły do pieczy zastępczej. Koordynatorzy są także wsparciem dla osób prowadzących rodzinne formy pieczy zastępczej.

Powiaty i gminy dotację przeznaczają na dofinansowanie kosztów wynagrodzenia koordynatorów i asystentów. Wysokość zapotrzebowania na środki w ramach programu zgłaszają jednostki samorządu terytorialnego. Kwoty przyznanych dotacji na 2019 rok to np. powiat gryfiński  - 115 tys. zł, myśliborski – 147 tys. zł, stargardzki – 110 tys. zł, miasto Szczecin – 268 tys. zł.

- W dziale pieczy zastępczej pracuje u nas trzynastu asystentów rodziny i trzynastu koordynatorów - mówi Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. - Dofinansowanie w kwocie 268 tys. złotych dotyczy części wynagrodzenia koordynatorów. Otrzymaliśmy też 290 tys. zł na część wynagrodzenia asystentów rodziny. Dotacja wynosi 1900 zł brutto na etat.

(gan)

Fot. archiwum

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo Panie Wojewoda
2019-11-04 11:28:59
Gdy Rodzina jest razem - to Silne jest i Panstwo Polskie / R.P. !!! A z roz-wodami za daleko Nie zajedziemy, gdyz kazde dziecko potrzebuje Mame i Tate, gdzie o Babci i Dziadku juz nie wspomne !!/!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA