Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Dodatkowa komunikacja miejska po meczu Pogoni Szczecin z NK Osijek

Data publikacji: 2021-07-22 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-23 10:17
Dodatkowa komunikacja miejska po meczu Pogoni Szczecin z NK Osijek
Fot. Mirosław Winconek  

Portowcy w czwartek (22 lipca) meczem z NK Osijek rozpoczną rywalizację w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. W związku z tym wydarzeniem nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W czwartek w godz. 18 – 21 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii autobusowej 86 i tramwajowej 7. Po zakończonym meczu ok. godz. 23:00 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.

Dwa autobusy linii 86 pojadą na trasie ul. Witkiewicza (przystanek św. Jana Bosko) – Plac Rodła

Autobus linii 107 wykona kurs na trasie ul. Witkiewicza (przystanek św. Jana Bosko kierunek Zakłady Piekarnicze) – Witkiewicza – Czorsztyńska – Mickiewicza – Wernyhory – Klonowica – Zawadzkiego – Szafera – Arkońska – Wszystkich Świętych – Przyjaciół Żołnierza – Obotrycka i dalej trasą linii 107 Police Wyszyńskiego Polana. Na trasie obowiązują wszystkie przystanki.

Autobus linii A wykona kurs na trasie Witkiewicza (przystanek Jana Bosko kierunek Zakłady Piekarnicze) – Santocka – 26 Kwietnia – Krzywoustego – Wyszyńskiego i dalej zgodnie z przebiegiem linii A do Osiedla Bukowego. Na trasie obowiązują wszystkie przystanki jak dla linii 75: od Wyszyńskiego przystanki dla linii A.

Autobus linii B wykona kurs na trasie Witkiewicza (przystanek Jana Bosko kierunek Zakłady Piekarnicze) – Santocka – 26 Kwietnia – Krzywoustego – Wyszyńskiego i dalej zgodnie z przebiegiem linii B do Osiedla Słonecznego. Na trasie obowiązują wszystkie przystanki jak dla linii 75: od Wyszyńskiego przystanki dla linii B.

Autobus linii C wykona kurs na trasie Witkiewicza (przystanek Jana Bosko kierunek Zakłady Piekarnicze) – Santocka – 26 Kwietnia – Krzywoustego – Wyszyńskiego i dalej zgodnie z przebiegiem linii C do Osiedla Kasztanowego. Na trasie obowiązują wszystkie przystanki dla linii 75: od Wyszyńskiego przystanki dla linii C.

Dla dodatkowych autobusów linii A, B, C i 107 wszystkie przystanki są przystankami na żądanie. W przypadku wcześniejszego dojazdu autobusów pod stadion postój może odbywać się wyłącznie na ul. Twardowskiego (odcinek pomiędzy ul. Mickiewicza a ul. Witkiewicza). Wjazd może nastąpić od strony ul. Mickiewicza.

Autobus linii 67 wykona dodatkowy kurs na trasie Karola Miarki – Stocznia Szczecińska (odjazd z Karola Miarki 23:00).

Dodatkowo po zakończonym meczu uruchomione będą dodatki tramwajowe

Linia 7:

wykona kurs na trasie: Krzekowo – Karłowicza – Bohaterów Warszawy – Plac Kościuszki – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworcowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Wawrzyniaka – Wojska Polskiego – Zajezdnia Pogodno

wykona kurs na trasie Krzekowo – Karłowicza – Bohaterów Warszawy – Jagiellońska – Piłsudskiego – Plac Rodła – Kołłątaja – Las Arkoński – Rondo Olszewskiego -  Zajezdnia Pogodno.

Linia 5:

wykona kurs zgodny z przebiegiem trasy do Zajezdni Golęcin i dalej do Gocławia

Dodatkowo linie 521 i 527 obsługiwana będzie taborem przegubowym.

- Odjazd dodatkowych autobusów i tramwajów nastąpi na polecenie służb Nadzoru Ruchu ZDiTM. W autobusach komunikacji miejskiej nie obowiązują limity miejsc. W dalszym ciągu obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa - informuje Marta Kwiecień - Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

(mj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paranoja
2021-07-23 10:15:19
Jeżeli Pan Prezydent Krzysiek taki bogaty organizuje komunikację dla kibiców A przeważnie są to młodzi ludzie którzy mogą sobie przejść te kilkaset metrów do tramwaju czy autobusu. To może pomyślał był o mieszkańcach północnych dzielnicach Szczecina Skolwin Stołczyn gdzie mieszkają ludzie starsi niepełnosprawni i dał dodatkowe autobusy na te dzielnice. Bo przecież te dzielnice to też Szczecin. Są zapomniane przez miasto i traktowane po macoszemu
Paranoja
2021-07-23 09:43:43
Niech dodatkowe autobusy lepiej puszczą na Skolwin przez Stołczyn. Bo to się teraz dzieje na linii 63 to jakiś horror. Nie wspomnę już o linii 58 która kursuje sobie jak chce
Gienek
2021-07-22 19:36:28
Dla tych paru setek kibiców podstawianie dodatkowej komunikacji to zbędny koszt. Zdrowe nogi poniosą kawałek do każdego tramwaju i każdego autobusu. Prezydent Krzystek to bogaty gość dał nauczycielom dał i kibicom
Janku...
2021-07-22 12:13:33
Może warto czasem sięgnąć po słownik poprawnej polszczyzny.
Janek
2021-07-22 11:57:21
Mam 40 lat, dwoje dzieci, firmę Jadę na mecz tramwajem. Dlaczego mnie obrażasz? znaku zapytania. Darmowa komunikacja po meczach to std w wielu miastach Europy. Oczywiste jest że ma to zachęcić do porzucenia aut na rzecz zbiórkom. Oczywiste że to śmieszne koszty. Oczywiste że to komuś przeszkadza.frustratom.
??
2021-07-22 09:56:59
Od lat komunikacja miejsca jest darmowa dla posiadaczy biletu na mecz.
??
2021-07-22 09:23:34
czy prywatna spolka akcyjna pogon za to placi czy podatnicy miejscy? czy beda kontrole biletow? nigdy nie bylo w historii tego typu darmobusow, no ale przeciez kazdy kibol ma bilet i sieciowke ,a nie czekaj ....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ