Park kieszonkowy, plenerowa galeria, siłownia, plac zabaw, a może rekreacyjny kompleks nad osiedlowym stawem? Kto ma pomysł na lepszy Szczecin, ten nie powinien zwlekać z jego zgłoszeniem do SBO 2022. Bo ma na to tylko miesiąc.
Właśnie (14 kwietnia) ruszyła nowa edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem pula środków do wykorzystania jest większa od ubiegłorocznej - wynosi 16,7 mln złotych.
- Aby wziąć udział w zagospodarowaniu tej kwoty, wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów poparcia i zgłosić swój wniosek do magistratu - przekazuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta. - Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.
Ubiegłoroczni rekordziści zgłoszeń mieli na koncie nawet po 10 projektów. Ale nie tyle liczy się ilość, ile skala społecznego poparcia, jaką zdołają zyskać w wyścigu ph. „Zaprojektuj przyszłość miasta”.
- Szczecinianie doskonale wiedzą, czego brakuje w ich okolicy, jakich działań inwestycyjnych oczekują, które rozwiązania dla lepszego życia w mieście im się marzą - komentuje Małgorzata Zychowicz-Prus, przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto i autorka projektów głosowanych w poprzednich edycjach SBO. - Natomiast budżet miasta nie wszystkim tym pomysłom jest w stanie sprostać. Dlatego warto sięgnąć po środki ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i opracować projekty, które wiele zmienią, na dobre, w naszej okolicy.
W edycji SBO 2022 projekty mogą być zarówno lokalne, jak też ogólnomiejskie, czyli z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy. Ważne, by autorzy zdołali je zgłosić w terminie: do 14 maja br. (do godz. 15.30) drogą elektroniczną, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie - poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta. ©℗
(an)