Środa 12 maja 2021r. 

Dla Bukovasport operator wybrany

Data publikacji: 2021-04-13 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-13 09:06
Dla Bukovasport operator wybrany
Fot. Centrum Informacji Miasta  

Wszystko wskazuje na to, że Bukovasport przy ul. Skalistej - „baza trekkingowo-sportowa, powiązana z kompleksem boisk do rekreacji rodzinnej w terenie otwartym, czyli w bliskości Puszczy Bukowej" - będzie miał operatora. W tej roli - tuż po podpisaniu umowy ze ZBiLK-iem - pojawi się konsorcjum firm z nadodrzańskiego Kostrzyna.

Bukovasport to jeden z projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Szczecinianie zapewnili jego realizację ponad 5 tysiącami głosów.

Cenny pustostan z SBO

Zakładano, że budowa ośrodka będzie kosztowała około 2 mln. złotych. Jednak pochłonęła ponad dwa razy tyle. W grudniu 2019 r. został dokonany odbiór budowlany obiektu. Po czym stał on pusty, bez operatora.

- Bukovasport powstał w miejscu starego boiska przy szkole podstawowej w Podjuchach. Teraz to teren do rekreacji, uprawiania sportu i baza trekkingowa dla miłośników Puszczy Bukowej. Kompleks może stanowić dobry punkt startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walkingu, a także miejsce wypoczynku dla rodzin. Na terenie Bukovasport powstało kilka boisk, w tym: do koszykówki i siatkówki, do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-04-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ