poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Firma Target przebuduje Dziewoklicz

Firma Target przebuduje Dziewoklicz

Firma Target przebuduje Dziewoklicz
Data publikacji: 2018-10-03 14:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1353 354368

Teren pod przebudowę kąpieliska Dziewoklicz w Szczecinie zostanie przekazany jeszcze w październiku. Wiadomo już, ze zajmie się nią firma „Target” Budownictwo Projekty i Realizacja Sp. z o.o. z Poznania. Zdaniem miasta jej oferta spełnia wszystkie wymogi formalne.

Firma „Target” wyceniła zlecenie na kwotę 11 968 000 zł brutto. Na przebudowę będzie miała czas do 28 czerwca 2019 roku. Miesiąc wcześniej będzie musiała przekazać Zakładowi Usług Komunalnych plażę, na której wszystkie prace powinny już wtedy zostać zakończone. Pozwoli to uruchomić kąpielisko 15 czerwca 2019 r.

Na Dziewokliczu mają pojawić się place zabaw – z urządzeniami dla małych oraz większych dzieci, a na nich miejsca do leżakowania.

- Będą boiska, siłownia pod chmurką. Zbudowane zostaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z pól: namiotowego z zapleczem sanitarno-gospodarczym oraz kempingowego – z wszystkimi przyłączami. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe - wylicza Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Na terenie kąpieliska Dziewoklicz planowane są także niewielkie budynki parterowe z drewnianą elewacją. Będą to m.in. obiekty gastronomiczne, sanitarne, dla ratowników, biurowe, czy gospodarcze.

(k)

Wizualizacje UM Szczecin

 

Firma Target przebuduje Dziewoklicz Firma Target przebuduje Dziewoklicz

Komentarze

mk
Firma może spełniła wymogi formalne, oprócz tego, że zażądała o 30% wiecej, niż Miasto zaplanowało i do tego musiano zrezygnować z pomostów z egzotycznego drewna. NO ŻART. A przecież to jeszcze nie wszystko na tej MAJORCE. Zanim bedzie cd, to GWARANCJA się skończy i wszystko runie. Po wycince drzew wyspa się rozleci i tyle PANIE Z OCHRONY ŚRODOWISKA. Nie mówiąc już o pracach budowlanych zimą, gdzie nietoperze są w hibernacji. Ale oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującym prawem, bo przecież pod decyzją środowiskową, KTOŚ się podpisał i trochę to trwało. Jak to się mówi, po nas choćby POTOP, ale pokażemy, że daliśmy radę.
2018-10-04 10:53:00
ILE WYRŻNĄ DRZEW ??
.
2018-10-03 18:27:40
czytelnik
Dobre i to i tyle. Obawiam sie, ze Gontynki z prawdziwego zdarzenia juz sie nie doczekam. Nitras nie widzi potrzeby a Krzystek nie" chcem ale muszem", chyba ze ten trzeci. którego jeszcze w Szczecinie niema.
2018-10-03 15:01:32
hm
Te wizualizacje to jakiś żart?
2018-10-03 15:01:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie