Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Do ilu razy ta sztuka?

Data publikacji: 25 marca 2019 r. 09:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Do ilu razy ta sztuka?
Czy drugie podejście do remontu jednej alejki w parku Żeromskiego się powiedzie? Przekonamy się w najbliższych tygodniach. Niezależnie od tego, nadal nie wiadomo, kiedy wreszcie zostaną wyremontowane pozostałe trakty zabytkowego parku, zajmującego 25 ha w sąsiedztwie reprezentacyjnych Wałów Chrobrego. Fot. Mirosław WINCONEK  

Drugi przetarg, dwóch oferentów, a do remontu jedna alejka - szczeciński magistrat poszukuje firmy, która wymieni nawierzchnię, ławki i kosze na jednej z najdłuższych tras spacerowych w parku Żeromskiego. Tym razem z przedłużonym, do połowy lipca, terminem realizacyjnym zadania.

„Rewitalizacja alejek i modernizacja otoczenia w parku Żeromskiego" to jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 - dzielnicowy duży dla Śródmieścia. W połowie listopada ub.r. magistrat ogłosił przetarg dla wyłonienia wykonawcy inwestycji. Wtedy się okazało, że z ambitnego zamierzenia do realizacji będzie zaledwie alejka: jedna, równoległa do ul. Malczewskiego o długości 504 metrów. Że oprócz wymiany jej nawierzchni, ławek oraz koszy na śmieci nie będzie większej modernizacji otoczenia nad odtworzenie przyległego trawnika.

Do przetargu stanęły wówczas trzy firmy. Ponad miesiąc trwała analiza ich ofert. Efektem czego było… unieważnienie postępowania. Jak uzasadniła komisja konkursowa: „Ponieważ cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu - 997 800,51 zł przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia".

Ogłoszenie o przetargu magistrat ponowił. Tym razem - jak przekazuje Centrum Informacji Miasta - zainteresowane realizacją zadania wyraziły dwie formy: JAWAL - BRUK z Goleniowa za kwotę blisko 769 tys. zł oraz szczecińska spółka NIWA - za blisko 998 tys. zł. Tymczasem na inwestycję w budżecie miasta jest rezerwa w tej samej, co przy poprzednim przetargu, wysokości 711 tysięcy złotych. Został zmieniony tylko przesunięty termin jej realizacji z 30 czerwa na 15 lipca br.

- W zakresie robót ujęta jest również wymiana nawierzchni w rejonie dojścia i w miejscu zlokalizowania istniejącej pompy z herbem miasta. Wzdłuż alejki przewidziano odtworzenie miejsc pod ławki parkowe, które mają być wykonane po zewnętrznych stronach alejki - dodaje Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta.

Komisja przetargowa analizuje teraz złożone przez oferentów dokumenty. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A co z innymi alejkami?
2019-03-25 21:59:30
Które są w dużo gorszym stanie. Wiele z nich wygląda jak po bombardowaniu.
czerwony Szczecin
2019-03-25 13:16:26
A w parku Kasprowicza alejki za pomnikiem 3 orłów o pomstę do nieba woła- od wojny nie robione żużel cegła itp -latem czarny kurz się unosi...nie wspomnę o amfiteatrze który miał być robiony 3 lata temu no przed wyborami Krzystek obiecywał
HogoFogo
2019-03-25 13:02:15
Po remoncie w/w ścieżki wstęp na nią powinni mieć tylko ludzie z wyższym wykształceniem, niepijący, niepalący, bez psów, bez dzieci i w obuwiu zastępczym. Park należy ogrodzić, furtkę zamknąć na klucz i udostępniać go tylko grupom zorganizowanym za kaucją płatną w gotówce w UM Szczecin. Zwiedzanie tylko w godzinach 10.30-11.00. Dla osób z udokumentowanym pochodzeniem szlacheckim i pracowników UM Szczecin zwiedzanie bez ograniczeń.
Pato
2019-03-25 12:11:32
Stąd, że widać, kto przesiaduje na ławeczkach (a może staje na nich) i co się znajduje w pobliżu ławek.
@ spacerowiczka
2019-03-25 11:44:20
...park dla patologii... Skąd Pani się wzięła?
Patologia
2019-03-25 11:27:27
A jak w Podjuchach nikt nie zgłosił się na roboty budowy placu zabaw nazywanego placem zabaw szyszki - za 1mln zł, to zrobili sobie postępowanie bezprzetargowe i bezczelnie ZUK zlecił umowę za prawie 4mln zł firmie, którą BEZ PRZETARGU urzędnicy sobie sami znaleźli. Bo były wybory, a rada osiedla Podjuchy nie miała się czym pochwalić, bo nic nie zrobiła. I trzeba było na gwałt pokazać coś wyborcom, że wbito chociaż łopatę.
spacerowiczka
2019-03-25 10:26:51
brawo...remontujemy park dla patologii a w parku Kasprowicza droga wola o pomste do nieba... gdzie tu logika?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA