czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Do dzieła!

Do dzieła!

Do dzieła!
Data publikacji: 2016-06-13 10:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 684 138398

Na początek Śródmieście i Centrum. Potem lewobrzeże, a następnie prawobrzeże. Tak - na trzy dni - podzieliła pracę, czyli ocenianie balkonów, ogrodów i innych form przydomowego zagospodarowania terenu zielonego komisja konkursowa „Całego Szczecina w kwiatach". Na dobre rozpoczyna się więc jedna z najbardziej lubianych i cenionych, a przy tym prestiżowych zielonych rywalizacji w naszym mieście.

Od poniedziałku rozpoczyna się ocenianie wszystkich zgłoszonych do konkursu „ogrodów marzeń". W składzie jury zasiadają: Magdalena Grycko - ogrodnik miasta i wicedyrektor Zakładu Usług Komunalnych, Ewa Maj - współorganizatorka cyklicznych wydarzeń ph. „Pamiętajcie o ogrodach", Jolanta i Waldemar Osińscy ze stowarzyszenia Szczecińskie Centrum Kwiatowe „Aleja Kwiatowa", Maria Płatek oraz Danuta Chodyniecka z Ligi Ochrony Przyrody.

Zasady oceniania i nagrody pozostają bez zmian. W pierwszym etapie - czyli właśnie w czerwcu - jury zlustruje wszystkie zgłoszone w tej edycji „ogrody marzeń". Do finału zakwalifikuje po 5 w każdej kategorii. Nagrody oraz wyróżnienia debiutantów będą dotyczyły także każdej kategorii. Kto je otrzyma, zdecyduje komisja konkursowa po kolejnej ocenie finalistów, co nastąpi już w sierpniu. Natomiast w głosowaniu SMS-owym to Czytelnicy „Kuriera" przyznają nagrodę specjalną - publiczności. Będzie jeszcze jedna prestiżowa nagroda - ogrodnika miasta.

- Będziemy wymagający, ale przede wszystkim życzliwi i obiektywni– zapewnia Waldemar Osiński, przewodniczący jury. – Od uczestników konkursu oczekujemy, że nas przekonają, iż na ich balkonach, w ogrodach i na tzw. innych terenach zielonych dzieje się coś pozytywnego, co może wpłynąć na zieloną stronę naszego miasta. Natomiast od stałych uczestników: zmian, innowacji, podjęcia nowych wyzwań.

„Cały Szczecin w kwiatach” zawdzięcza swój sukces i prestiż nie tylko uwadze Czytelników „Kuriera”, wielkiej ogrodniczej pasji uczestników rywalizacji, ale również wsparciu jego wieloletnich przyjaciół i partnerów: Centrum Ogrodniczemu „Rajski Ogród”, firmie Fosfan S.A., Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji oraz ZUK. Tradycyjnie też konkurs odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Szczecina - Piotra Krzystka. ©℗

Arleta NALEWAJKO
Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

J. Sztaudynger
"Do dzieła. I majtki zdjęła".
2016-06-13 11:03:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie