Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Do dzieła!

Data publikacji: 13 czerwca 2016 r. 10:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Do dzieła!
 

Na początek Śródmieście i Centrum. Potem lewobrzeże, a następnie prawobrzeże. Tak - na trzy dni - podzieliła pracę, czyli ocenianie balkonów, ogrodów i innych form przydomowego zagospodarowania terenu zielonego komisja konkursowa „Całego Szczecina w kwiatach". Na dobre rozpoczyna się więc jedna z najbardziej lubianych i cenionych, a przy tym prestiżowych zielonych rywalizacji w naszym mieście.

Od poniedziałku rozpoczyna się ocenianie wszystkich zgłoszonych do konkursu „ogrodów marzeń". W składzie jury zasiadają: Magdalena Grycko - ogrodnik miasta i wicedyrektor Zakładu Usług Komunalnych, Ewa Maj - współorganizatorka cyklicznych wydarzeń ph. „Pamiętajcie o ogrodach", Jolanta i Waldemar Osińscy ze stowarzyszenia Szczecińskie Centrum Kwiatowe „Aleja Kwiatowa", Maria Płatek oraz Danuta Chodyniecka z Ligi Ochrony Przyrody.

Zasady oceniania i nagrody pozostają bez zmian. W pierwszym etapie - czyli właśnie w czerwcu - jury zlustruje wszystkie zgłoszone w tej edycji „ogrody marzeń". Do finału zakwalifikuje po 5 w każdej kategorii. Nagrody oraz wyróżnienia debiutantów będą dotyczyły także każdej kategorii. Kto je otrzyma, zdecyduje komisja konkursowa po kolejnej ocenie finalistów, co nastąpi już w sierpniu. Natomiast w głosowaniu SMS-owym to Czytelnicy „Kuriera" przyznają nagrodę specjalną - publiczności. Będzie jeszcze jedna prestiżowa nagroda - ogrodnika miasta.

- Będziemy wymagający, ale przede wszystkim życzliwi i obiektywni– zapewnia Waldemar Osiński, przewodniczący jury. – Od uczestników konkursu oczekujemy, że nas przekonają, iż na ich balkonach, w ogrodach i na tzw. innych terenach zielonych dzieje się coś pozytywnego, co może wpłynąć na zieloną stronę naszego miasta. Natomiast od stałych uczestników: zmian, innowacji, podjęcia nowych wyzwań.

„Cały Szczecin w kwiatach” zawdzięcza swój sukces i prestiż nie tylko uwadze Czytelników „Kuriera”, wielkiej ogrodniczej pasji uczestników rywalizacji, ale również wsparciu jego wieloletnich przyjaciół i partnerów: Centrum Ogrodniczemu „Rajski Ogród”, firmie Fosfan S.A., Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji oraz ZUK. Tradycyjnie też konkurs odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Szczecina - Piotra Krzystka. ©℗

Arleta NALEWAJKO
Fot. Ryszard PAKIESER

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

J. Sztaudynger
2016-06-13 11:03:12
"Do dzieła. I majtki zdjęła".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA