niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dni Morza - na co wybrać się w niedzielę?

Dni Morza - na co wybrać się w niedzielę?

Dni Morza - na co wybrać się w niedzielę?
Data publikacji: 2016-06-12 10:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1105 138932

Przed nami ostatni dzień tegorocznej edycji Dni Morza. W niedzielnym programie wydarzenia jest jeszcze kilka atrakcji, na które warto zwrócić uwagę. Jest wśród nich m.in. parada jednostek na Odrze.

Podobnie jak w piątek i sobotę, również w niedzielę nadarzy się okazja, by wejść na pokład żaglowców cumujących przy szczecińskich bulwarach i nabrzeżach. Zwiedzanie jednostek będzie bezpłatne. Chętni będą mieli również możliwość wybrania się w 2-godzinne rejsy po Odrze.

Parada jednostek odbędzie się około godz. 17.00, przy sprzyjającej pogodzie (m.in. bez silnego wiatru). Jednostki już od ok. 16.30 ustawiać się będą w szyk paradny, by następnie opłynąć Wyspę Grodzką i w pełnej krasie zaprezentować się gościom Dni Morza. Podczas podniesiony będzie zwodzony most prowadzący na marinę.

O godzinie 13.00 Szczecin opuści okręt szwedzkiej marynarki wojennej HMS Falken. Pożegnają go m.in. oficerowie łącznikowi. Najświeższe wiadomości wprost od załogi mówią, że jeśli pozwolą na to warunki, Falken wypłynie ze Szczecina z postawionymi żaglami.

Na najmłodszych czekać będzie Strefa Dziecięca a w niej m.in. Harcerskie Miasteczko Morskie, Strefa Młodego Naukowca, gry i zabawy oraz występy wokalne i muzyczne. W Strefie Dziecięcej znaleźć będzie można również punkt informacyjny Szczecin Przyjazny Rodzinie.

Działają też dwa wesołe miasteczka. Jazda kolejką górską czy przejażdżka diabelskim młynem dostarczą emocji i niezapomnianych widoków. Czynny również będzie Jarmark pod Żaglami, a w nim stoiska z jedzeniem oraz rękodziełem. Chwilę wytchnienia znajdziemy natomiast w strefie chillout, która znajduje w sąsiedztwie Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej.

Muzyka towarzyszy Dniom Morza od samego początku. Szanty i muzyka folkowa to istotny element tej imprezy. W niedzielę na scenie znajdującej się na Łasztowni zagrają m.in. Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Majtki Bosmana, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki. Z kolei na specjalnej scenie na okręcie typu Lublin usłyszymy m.in. Ryczące Dwudziestki.

Interesującym punktem niedzielnych i muzycznych wydarzeń będzie nauka i wspólne wykonanie „Hymnu do Bałtyku”. Mieszkańcom towarzyszyć będą żeglarze, turyści, członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Marek Szurawski. Początek o godz. 14.00 na okręcie ORP Lublin.

Wieczorem na głównej scenie odbędzie się koncert „Klasyka spotyka Detroit Techno”. Wystąpią m.in. Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum – Orkiestra  Kameralna oraz Dorney Lin Lyles. Początek o godz. 18.00.

Na zakończenie o godz. 19.30 odbędzie się koncert zespołu Klezmafour, który zagra razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie