środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dni Morza bez reprezentacyjnych nabrzeży. Nie dogadali się

Dni Morza bez reprezentacyjnych nabrzeży. Nie dogadali się

Dni Morza bez reprezentacyjnych nabrzeży. Nie dogadali się
Data publikacji: 2019-06-06 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-12 12:21
Wywietleń: 3528 395446

Według spółki Polsteam Żegluga Szczecińska, przedstawiciele władz Szczecina zerwali z nią negocjacje dotyczące wynajęcia nabrzeży u stóp Wałów Chrobrego na czas tegorocznych Dni Morza. Spór dotyczył wysokości opłaty. Miasto twierdzi, że pismo od spółki z nową ceną za wynajem nabrzeży dotarło zbyt późno.

– Podczas wcześniejszych rozmów obu stron wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska zaproponował słownie kwotę 50 tys. zł za wynajęcie nabrzeży u podnóży Wałów Chrobrego na trzy dni imprezy masowej Dni Morza – informuje Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Grupy PŻM, do której należy Żegluga Polska, większościowy udziałowiec w Polsteam Żegludze Szczecińskiej zarządzającej nabrzeżami. – Spółka zgodziła się na tę ofertę, prosząc o oficjalne pismo w tej sprawie.
Zamiast tego, miasto w dalszej korespondencji wycofało się ze swojej propozycji, informując, iż jego zdaniem, Dni Morza nie są imprezą komercyjną, na której zarabia, a jedynie „podziękowaniem dla ludzi pracujących na morzu”. Miasto nie chce więc do wynajmowania nabrzeży dokładać z własnej kieszeni. Uważa też, że za wynajęcie najważniejszych nabrzeży w mieście na trzy dni dla najpopularniejszej imprezy w roku Polsteam Żegluga Szczecińska powinna pobrać jedynie symboliczną opłatę.

Jak podkreśla K. Gogol, dla spółki stanowisko takie jest niezrozumiałe, zwłaszcza w świetle wcześniejszych ustaleń, i oznacza zerwanie dalszych negocjacji.

Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta twierdzi natomiast, że jedyna oferta spółki złożona na piśmie już kilkanaście tygodni temu opiewała na 0,5 mln zł za trzy dni.

– Miasto w odpowiedzi poprosiło Polsteam o cennik postoju jednostek przy nabrzeżu – zaznacza D. Sadowski. – Do dziś cennika nie udostępniono.

Dodaje, że w tzw. międzyczasie doszło do spotkania przedstawicieli spółki z wiceprezydentem Soską.

– W spotkaniu uczestniczyli również prawnicy obu stron – relacjonuje D. Sadowski. – Krzysztof Soska kategorycznie nie zgodził się na tak wysoką ofertę (0,5 mln zł), jednocześnie informując, że w przeszłości nabrzeża były wynajmowane na podobne imprezy za kilkanaście tysięcy złotych. Poinformował, że byłby skłonny zaakceptować rozsądną propozycję, uwzględniającą waloryzację cen na rynku. Zaproponował także, by nabrzeże wynajęto za symboliczną kwotę, tak aby zacumował przy nim chociaż okręt Marynarki Wojennej. Spotkanie zakończyło się bez żadnych ustaleń, a ostatnie pismo Polsteamu, w którym pojawia się nowa kwota, czyli 50 tys. zł, przyszło o wiele za późno. Przygotowanie imprezy tej rangi to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga wielu uzgodnień i decyzji, podejmowanych z dużym wyprzedzeniem. Poza tym informacja, że propozycja opłaty w wysokości 50 tys. zł to pomysł Krzysztofa Soski, jest nieprawdą.

Polsteam Żegluga Szczecińska zapowiada, że w tej sytuacji będzie się domagać od organizatorów Dni Morza takiego zabezpieczenia terenu, aby impreza nie kolidowała z komercyjną działalnością spółki, prowadzoną w tym czasie na nabrzeżach u stóp Wałów Chrobrego

– Priorytetem dla miasta jest przede wszystkim bezpieczne zorganizowanie imprezy masowej, jaką są Dni Morza – zapewnia D. Sadowski. ©℗

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska  

Komentarze

jolka
Ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości, że ta patologiczna rodzinka z Wierzbowej to największe szkodniki w mieście?
2019-06-08 22:37:27
d55
Pytanie dlaczego Miasto tak bardzo chce przejąć resztę nabrzeża należącą do PŻM a tak bardzo nie chce go razem z PŻMem remontować. Może się okazać że remont nie będący pod nadzorem Miasta ędzie 3 razy tańszy niż pozostałych bulwarów. I wtedy dopiero by się zaczeło...
2019-06-08 12:19:37
obserwator
Apel do Starej Rzeżni. Posprzatajcie balagan przed obiektem od strony bulwarów. stoja tam wypelnione po brzegi kubly ze smieciami, stoi tam jakas stara buda , krzesla , pelno pojemnikow z niedopalkami i ogolny syf jest.sodoma i gomora. to przyniesie wstyd podczas dni morza . taka sytuacja jest niegodna takiemu obiektowi kulturalnemu.
2019-06-08 06:13:39
Minister Cwierciakiewicz;)
Takze i w gustach kulinarnych zwolennicy PIS beda konsekwentni...Nadal sredniowiecze;)...
2019-06-07 22:25:22
;-)
Podobno na dni morza maja byc w ofercie pieczone chronionwe praniwe zubry i grillowany bóbr-podobno dobry na potencje afrydyzjak -sam minister kasamowa poleca, ale tez maja byc pęknięte jeże ? ktory smakosz to ogarnie ?
2019-06-07 19:34:41
@;-)
Taki baner "uswiadamiajacy" kto dba o mieszkancow - to fajne przeslanie.Rozgarniety skojarzy.
2019-06-07 18:04:39
;-)
Mam wrażenie , że cześć wypowiadających się tutaj sposób nie potrafi samodzielnie myśleć. We wszystkim winią Prezydenta Miasta.... Uwaga w PZM podział wygląda tak 51% skarb państwa, 49% miasto. Pytanie bez gwiazdki dla wszystkich, KTO ZARZĄDZA SPÓŁKAMI PAŃSTWA? Krzystek czy PIS? Krzystek rzadzi juz chyba 9 rok i nigdy nie bylo takich problemow do czasu jak ktos dostał za duzo władzy, cieszcie sie wolnoscia, na jesieni beda OSTATNIE wolne wybory w tym kraju, potem turcja-grecja-bialorus
2019-06-07 16:15:19
;-)
W linku na końcu posta macie mapkę z rozmieszczeniem jednostek przy wałach bedzie tylko 1 statek-nawigator należący do akademii morskiej który tam stoi prawie non stop (zwierzchnictwo ministerstwo zeglugi i gospod.morskiej dlatego moze tam byc,normalnie go nie bylo).W historii miasta Szczecin i Dni Morza a jest to ponad 40 lat NIGDY NIE BYŁO TAKIEJ SYTUACJI,NIE DOŚĆ ZE NABRZEŻE NIE JEST WYREMONTOWANE OD 4 LAT to jeszcze jest zablokowane do cumowania statków ,miasto Szczecin od lat inwestuje i remontuje co się da -przykłady bulwary,wyspa grodzka,marina itd. a tutaj co mamy -hamulcowych ,zapamiętajcie sobie to wszystko na jesienne wybory,szkoda szczepić r.....Pamiętajcie za 2 lata FINAŁ THE TALL SHIP RACES 2021 czy wtedy tez nie bedzie tam żaglowców a jak będa to za jaką cenę, takie są skutki :"dobrych zmian" ale niektorzy mają pińcet to im wystarczy do życia, tak jak ostatnio pewna prezydent napisala o zoo ,jest ciepło,jest co jesć-za darmo,co chcieć więcej-po co nakrzekać ... link do mapki https://saa.pl/sites/default/files/images/mapaDM.jpg mapa rozmieszczenia jednostek
2019-06-07 16:06:36
:))
Miasto powinno na nabrzezu przed wałami skoro jest jego wspolwlascicielem wywiesic taki wielki baaaaner z napisem ze tutaj od x lat cumowały najwieksze żaglowce itd. ale w tym roku z powodu decyzji tych i tych osob z takiej i takiej partii nie cumuja, niech to zobacza dziesiatki tysiecy szczecinian, efekt wyborczy lepszy niz 1000 afer i plakatow,nic tak nie wk.. suwerena jak i tak ograniczenie mozliwosci miasta i mieszkancow a diabelski mlyn-kolo to ogarnął urzad miasta-czyli zegluga szczecinska tam tez wiekki baner powinien byc bo ktos moze mysli ze to jak z zamowieniem cyrku
2019-06-07 15:47:03
pocoto
No i zaczęło się. Na wszystko brakuje pieniędzy, tylko na stadion dla prywatnej spółki i garstki kibiców i kiboli jest zarezerwowana kasa. Gigantyczna pożyczka może coś poprawi, ale to jest kukułcze jajo dla następców Krzystka. Będą ją spłacać jeszcze nasze dzieci. Oby się banki w porę rozmyśliły.
2019-06-07 11:13:02
rob
Ciekawe kto chce komu zrobic na zlosc??? czy to taka wojenka chlopcow czy dziewczynek w krotkich spodenkach/spodniczkach??? Jesli tak to swiadczy lub nie o potedze intelektualnej decydentow ,z drugiej strony jak sie ogrodzi wielka kaluze co zwykle jest po deszczach to moze mniej wstydu bedzie
2019-06-07 10:32:50
Dziwne
Dziwne aby ulice i reprezentacyjne miejsca,Waly Chrobrego,byly kogos prywatna wlasnoscia a nie miasta Szczecina.
2019-06-07 09:34:10
Rozczarowany
Tak to jest jak takimi sprawami zajmują się ludzie, którzy nie mają pojęcia o negocjacjach, zarządzaniu i współpracy. Teraz zacznie się szukanie winnych bo jeden baran z drugim bedą się wymieniali pisemkami zamiast usiąść do stołu i porozmawiać jak osiągnąć kompromis. A cel nie zrealizowany czyli w normalnej firmie odpowiedzieliby za to. Miasto uważa że powinna to być symboliczna opłata. Rozmumiem, że za symboliczną opłatę też zostaną wynajęte powierzchnie pod stoiska itp??? Poza tym od ostatnich Dni Morza mija rok więc co odpowiedzialni za ich organizację robili przez ten czas???!
2019-06-07 08:13:52
@Jas
Jacht I love Poland to taki symbol "dobrej zmiany".Pan Matecki i pani Jacyna mogliby opowiadac zwiedzajacym jego historie?!
2019-06-07 08:09:35
Atrakcje minus
I znowu-cudem jakims-nazwiska Jacyny. Witt mozna sie doszukac w tej calej zadymie z Polstream .Przypadek?
2019-06-07 07:35:48
Puszkin
"Pokornie paście się narody! Na nic wolności dar dla trzody. Trzoda jest na to, żeby strzyc ją Albo jej sprawić rzeź czasami, A jej dziedzictwem i tradycją Jest krzyż, bicz i jarzmo z dzwoneczkami.
2019-06-07 02:03:14
Jas
Należy dodać tylko że NIGDY w historii Dni Morza nie było problemów z cumowaniem statków przy jakimkolwiek nabrzeżu ale problem jest, a Dni Morza mamy od kiedy ? od 1974 roku w Szczecinie ? i nagle jest problem od kiedy są inne władze i właściciel ,to jest dramat.
2019-06-06 21:09:39
Jacynowo
Jak się ma krótką ławkę, to się obsadza stołki Jacynami -Witami Żenujące... Niech może Matełusz wykupi i Wały Chrobrego i Wawel i Westerpaltte 😂 - dobrze mu wykup ziemi idzie. Proszę udostępnić dokumenty z rozmów - to chyba nie chodziło PŻM - owi o smutne 0,5 mln? Tylko więcej o okrągłą bankeczkę.
2019-06-06 20:55:38
Jas
Czy na dniach morza zobaczymy słynny jacht "I LOVE POLAND "który na koszt podatników promował Polskę na całym świecie ale wrócił z uszkodzonym masztem i obiciami-koszty naprawy-NA KOSZT PODATNIKÓW TO OK 900 TYS?-kurier o tym pisał w maju ,podatnicy bogaci-STAĆ WAS : https://24kurier.pl/ekurier/jego-rejs-mial-promowac-polske-jacht-i-love-poland-powaznie-uszkodzony/
2019-06-06 20:38:13
Jas
Takie macie skutki "dobrych zmian " za 2 lata na tall ships finał 2021 tez nie udostępnią czy za np 5 milionów ?,nie dość ze nie remontują-do czego się zobowiązali 2-3 lata temu to jeszcze utrudniają miastu , tak lud wybrał tak ma ! na jesieni mieszkańcy Szczecina "podziękują" z taki skandal.
2019-06-06 20:34:29
GM 22
Panie Zaborski niestety chłopie w wielu pkt masz rację. Szkoda chłopcze, że cenzurujesz wpisy sobie nieprzychylne. Zgłaszanie, donoszenie blokowanie to już było, byłem przekonany że się skończyło 30 lat temu. No ale widzę że Ty cenzurę masz we krwi. To tak na marginesie odnosnie Twojej strony facebookowej. Do meritum zeby prowadzić rzetelne dziennikarstwo trzeba mieć dogłebną wiedzę. Musisz ją mocno pogłebic . Nie jest to trudne. Ale niestety rację masz. Postaraj się chłopcze żeby nie były to informacje tzw brukowe. Nie bój się cenzury. Wielu pisało pod pseudonimami
2019-06-06 20:13:19
ano
Może i dobrze - patrząc jak to nabrzeże wygląda. Otoczyć płotem i będzie ładniej :) Wygląd to wstyd dla PŻM ale i dla miasta.
2019-06-06 19:44:40
Ha ha
I o co ta wrzawa. Dni Morza. Syf, rok w rok. Nic nowego nie będzie. Buziaki dla wszystkich.
2019-06-06 18:54:15
Stary człowiek a może
Zakładnikami tego urzędniczego terroru i szantażu są mieszkańcy i turyści bo kilku pacanów w politycznym afekcie okłada się po gębach pilnując słusznej linii partii-nie licząc się z mieszkańcami i turystami.Bełkot jakim argumentują się na wzajem to poziom rynsztoka a nie debaty ludzi na poziomie.
2019-06-06 18:10:03
lipo
a miało to być cuś pływającego, floting g????? i już pływa, prezio chłyste panie a ludzie już z polski jado wstyd chłyste wstyd, jedynie co mu dobrze wychodzi to wlos
2019-06-06 17:58:18
@jg729
Jak już słoiku ze wsi poznasz to miasto okaże się, że bardzo wiele. A na razie żyj dożynkami w Barzkowicach.
2019-06-06 17:45:18
Misiu
do jg729: Mistrzu, wez cos na wstrzymanie,bo wypadniesz z balkonu:)
2019-06-06 17:40:46
KOJOT49
najbardziej podoba mi sie ...-A CO WSPOLNEGO MA SZCZECIN Z MORZEM !!!...no jak to co -POMNIK MARYNARZA ...ha,ha,ha...
2019-06-06 17:16:56
Obserwatorka
Temat powinien być dawno uzgodniony między zainteresowanymi stronami, świadczy to o braku profesjonalizmu. Z drugiej strony Dni Morza to "Morze Piwa", czy warto?
2019-06-06 17:04:55
gorzej niż w PRL-u
żałosny prezydent i vice też, a PŻM też nie lepszy-brudem wszystko zarasta.
2019-06-06 16:37:50
biss
I dobrze, może w końcu nie zamkną ulicy Jana z Kolna na tydzień czasu. A swoją drogą miasto trzepie kasiorkę za wynajem terenu dla budek z piwem itp. a nie chce podzielić się z PŻM.
2019-06-06 16:21:06
Matros
A co na to najmądrzejsza prezes stoczni, która wcisnęla męża na prezesa spółki od nabrzeży
2019-06-06 16:19:57
jg729
Co wspólnego ma ta dziura z morzem?
2019-06-06 16:13:23
Polityka prorodzinna
Pan Witt nadal prezesem?
2019-06-06 16:11:50
Piter
Soska i Krzystek to amatorzy.
2019-06-06 16:09:26
jg729
Skończcie z tą żenadą pod tytułem Dni Morza,w mieście które z morzem nie ma nic wspólnego.
2019-06-06 16:07:09
Marco
A niech miasto niech powie ile kasy bierze za wynajęcie powierzchni gastronomicznych i handlowych to są setki tysięcy
2019-06-06 16:05:14
B 22
I to jest skandal. Dobrze byłoby gdyby ktoś rzetelnie podjął temat nabrzeży. Chore wizje gościa z 22 pietra i męża . Ciekawość czyjego męża.Stocznie PZM port te kilka osób co jest w stanie jeszcze zrobić dla dobra gospodarki morskiej.
2019-06-06 15:41:43
Ajo
Jak Kargul z Pawlakiem! A zwykli ludzie,mieszkańcy miasta,turysci tylko na tym traca.No i oczywiscie wstyd i czarna reklama naszego miasta.
2019-06-06 15:40:26
Mieszkaniec
Żałosne.