Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Dni Kołobrzegu pełne atrakcji

Data publikacji: 26 maja 2019 r. 13:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Dni Kołobrzegu pełne atrakcji
 

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska po raz pierwszy w swojej kadencji miała przyjemność zainaugurować Dni Kołobrzegu. Coroczne święto miasta jak zwykle jest pełne atrakcji.

Imprezy zaczęły się w piątek (24 maja) wystawionym na scenie Regionalnego Centrum Kultury widowiskiem tanecznym pt. „Posłuchaj, jak morze do ciebie coś gada”. Pełną parą wszystko ruszyło w sobotę. Przed południem na terenie Mariny Solnej uroczyście otwarto sezon żeglarski. W znajdującej się tam Reducie Morast wieczorem rozbrzmiały szanty. Rano koło Latarni Morskiej pojawiła się średniowieczna osada, na terenie której swoje kramy rozstawili między innymi tacy rzemieślnicy, jak kowal, powroźnik, garncarz, serowar, bartnik, snycerz, rogownik, tkacz i mincerz. To uczestnicy festynu historycznego Targ Solny, który w kurorcie organizowany jest już po raz piętnasty. Kto nie zdążył odwiedzić Targu Solnego, w niedzielę ma jeszcze taką okazję.

Oficjalna inauguracja Dni Kołobrzegu nastąpiła w sobotę (25 maja) w samo południe na dziedzińcu Ratusza Miejskiego. Znakiem do rozpoczęcia święta było przecięcie nie szarfy, a symbolicznej średniowiecznej liny, czego toporem dokonała prezydent Mieczkowska. Potem przyszedł czas na występy artystyczne i przemarsz do portu, gdzie z ustawionej tam sceny przez cały dzień rozbrzmiewała muzyka na żywo. Gwiazdą wieczoru była grupa Varius Manx, której towarzyszyła Kasia Stankiewicz. ©℗ 

(pw)

Fot. Artur Bakaj

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA