piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dni Kołobrzegu pełne atrakcji

Dni Kołobrzegu pełne atrakcji

Dni Kołobrzegu pełne atrakcji
Data publikacji: 2019-05-26 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 812 393452

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska po raz pierwszy w swojej kadencji miała przyjemność zainaugurować Dni Kołobrzegu. Coroczne święto miasta jak zwykle jest pełne atrakcji.

Imprezy zaczęły się w piątek (24 maja) wystawionym na scenie Regionalnego Centrum Kultury widowiskiem tanecznym pt. „Posłuchaj, jak morze do ciebie coś gada”. Pełną parą wszystko ruszyło w sobotę. Przed południem na terenie Mariny Solnej uroczyście otwarto sezon żeglarski. W znajdującej się tam Reducie Morast wieczorem rozbrzmiały szanty. Rano koło Latarni Morskiej pojawiła się średniowieczna osada, na terenie której swoje kramy rozstawili między innymi tacy rzemieślnicy, jak kowal, powroźnik, garncarz, serowar, bartnik, snycerz, rogownik, tkacz i mincerz. To uczestnicy festynu historycznego Targ Solny, który w kurorcie organizowany jest już po raz piętnasty. Kto nie zdążył odwiedzić Targu Solnego, w niedzielę ma jeszcze taką okazję.

Oficjalna inauguracja Dni Kołobrzegu nastąpiła w sobotę (25 maja) w samo południe na dziedzińcu Ratusza Miejskiego. Znakiem do rozpoczęcia święta było przecięcie nie szarfy, a symbolicznej średniowiecznej liny, czego toporem dokonała prezydent Mieczkowska. Potem przyszedł czas na występy artystyczne i przemarsz do portu, gdzie z ustawionej tam sceny przez cały dzień rozbrzmiewała muzyka na żywo. Gwiazdą wieczoru była grupa Varius Manx, której towarzyszyła Kasia Stankiewicz. ©℗ 

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Dni Kołobrzegu pełne atrakcji

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie