sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Miasteczko Sunrise już się buduje

Miasteczko Sunrise już się buduje [FILM]

Miasteczko Sunrise już się buduje
Data publikacji: 2019-05-10 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 2960 390260

W czwartek w Kołobrzegu odbyła się konferencja prasowa prezydent Anny Mieczkowskiej, której towarzyszył współorganizator festiwalu Sunrise Krzysztof Bartyzel. Przypomnijmy, że impreza odbywać się będzie w Kołobrzegu po raz siedemnasty, za to po raz pierwszy w nowym miejscu.

Dotychczas muzyka rozbrzmiewała z amfiteatru i jego okolicy. Teraz impreza przeniesiona została na teren nieczynnego powojskowego lotniska położonego na skraju osiedla Podczele. Duży jego fragment został wydzierżawiony organizatorom przez miasto na 3 lata. Stało się tak, mimo że mieszkańcy Podczela domagali się, aby zrobić to na próbę na rok.

– Podpisałam umowę na trzy kolejne edycje festiwalu. W umowie tej znalazł się zapis mówiący o tym, że do końca października organizowane będą spotkania z mieszkańcami, a wskazane przez nich niedogodności producent festiwalu będzie musiał zniwelować w trakcie kolejnej edycji. Jeżeli wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, to oczywiście za porozumieniem stron umowę będzie można rozwiązać – próbowała uspokoić atmosferę panującą na osiedlu prezydent Mieczkowska.

Tymczasem na terenie dawnego lotniska już trwają przygotowania do imprezy, która rozpocznie się pod koniec lipca.

– Jesteśmy na etapie oczyszczania terenu. Za chwilę rozpocznie się budowa scen i całego festiwalowego miasteczka. Oczywiście przeniesienie festiwalu w nowe miejsce wiąże się ze sporymi wyzwaniami. Pewnie czeka nas tam jeszcze wiele niespodzianek – mówił Krzysztof Bartyzel, dodając, że lada dzień teren imprezy zostanie ogrodzony.

 

Do zapewnienia funkcjonowania festiwalowego miasteczka, a także obsługi nagłośnienia potrzebny jest oczywiście prąd. Zapotrzebowanie jest niemałe, bo jak wyliczono, trzeba zabezpieczyć dostawę energii elektrycznej na poziomie 11 megawatów. Aby było to możliwe trzeba będzie uzbroić jedną z pobliskich trafostacji. Niezależnie od tego organizator zabezpieczy 27 agregatów prądotwórczych o dużej wydajności. Mieszkańcy Podczela, których domy znajdują się zaledwie 500 metrów od miejsca planowanej imprezy, przerażeni są hałasem. Towarzyszyć on im będzie przez trzy kolejne noce.

– Udało nam się ustalić ze specjalistami od nagłośnienia, że będzie ono skierowane w stronę morza. Przy dobrych wiatrach nie powinno być zbyt głośno na samym osiedlu. Mam nadzieję, że mieszkańcy przeżyją te trzy dni z uśmiechem – próbował uspokoić nastroje przeciwników festiwalu podczas konferencji prasowej Krzysztof Bartyzel.

Organizatorzy podkreślają, że choć impreza przygotowywana jest po raz siedemnasty, po raz pierwszy będzie to naprawdę ogromne wydarzenie.

– W tej części Europy takiego festiwalu, na tyle scen i z taką scenografią jeszcze nie było – podkreślają, dodając, że mają nadzieję na to, iż będzie to kolejny fantastyczny „wschód słońca” w Kołobrzegu. ©℗

Przemysław Weprzędz

Fot. Artur Bakaj

Miasteczko Sunrise już się buduje Miasteczko Sunrise już się buduje Miasteczko Sunrise już się buduje Miasteczko Sunrise już się buduje Miasteczko Sunrise już się buduje

Komentarze

Zyga
Jedziem z tym miasteczkiem👍👍👍👍👍👍bedzie dobrze!!!!
2019-05-11 06:29:18
Stefan Czuk
Jestem za😁
2019-05-10 23:35:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie