poniedziałek, 19 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dlaczego policjanci użyli paralizatora?

Dlaczego policjanci użyli paralizatora?

Dlaczego policjanci użyli paralizatora?
Data publikacji: 2018-03-28 10:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 955 320420

Prokuratura Okręgowa, która zajmuje się sprawą śmierci mężczyzny zmarłego podczas zatrzymania przez policję, sprawdza, czy funkcjonariusze działali zgodnie z obowiązującymi procedurami - w tym, czy prawidłowo użyli paralizatora.

Przypomnijmy, że chodzi o tragiczną w skutkach interwencję policjantów z Mierzyna. W czwartek (22 marca) około godz. 22 na przystanku autobusowym w Przecławiu zatrzymali awanturującego się ponoć 30-letniego mężczyznę. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Policjanci twierdzą, że obrażał ich i naruszył nietykalność cielesną - dlatego użyli paralizatora. Mężczyzna zasłabł w radiowozie. Zmarł w szpitalu następnego dnia.

- Cały czas gromadzony jest materiał dowodowy - mówi prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka prasowa szczecińskiej Prokuratury Okręgowej. - Zleciliśmy m.in. wykonanie sekcji zwłok i badania toksykologiczne. Czekamy na wyniki zleconych czynności.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie (wszczęła je Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód). Oskarżyciel publiczny sprawdza, czy podczas interwencji policji nie doszło do przekroczenia uprawnień - gdyby do tego doszło funkcjonariuszom groziłoby 5 lat więzienia.

Policjanci nie zostali zawieszeni w służbie, choć nie pełnią na razie obowiązków.©℗

(lw)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

 

Komentarze

....
MORDERCY!!!
2018-03-28 23:37:12
Kazio
cyt.: "Dlatego potrzebne są kamery na mundurach. Poza tym, jeśli ktoś pije, to niech liczy się z tym, że mogą go spotkać różne przygody. Jesteś uczciwy, porządny - nie pij". ) uważaj co piszesz ... wszak wg Twej filozofii "jeśli ktoś pisze, to niech liczy się z tym, że mogą go spotkać różne przygody. Jesteś uczciwy, porządny - nie pisz. Alkohol w RP obłożony jest akcyzą zatem picie alkoholu to taka sama wolność jak wolność słowa, którą uprawiasz w sposób opisany wużej
2018-03-28 21:27:40
Kazio
"Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Policjanci twierdzą, że obrażał ich i naruszył nietykalność cielesną - dlatego użyli paralizatora.". Jeśli był pod wpływem alkoholu to bardzo prawdopodobne, ze obrażał ich i naruszył nietykalność cielesną ... ale to nie powód by dwóch policjantów nie mogło poradzić sobie z jednym podchmielonym obywatelem. To ze nie mogli sobie poradzić to wstyd a tym bardziej nie powód by kogokolwiek razić prądem. Osobnicy Ci nie nadają się do policji. Dlatego, że są niezgułami nie umiejącymi poradzić sobie we dwóch z jednym podchmielonym obywatelem albo dlatego, że przekraczają swoje kompetencje i rażą prądem. Innymi słowy jak nie mogli sobie poradzić mogli zadzwonić po wsparcie na komisariat ... albo do mamy.
2018-03-28 21:24:03
kik
Jak za okupacji, nie zdjąłeś czapki to czapa, jak krzyczysz na ulicy i machasz rękoma ,też czapa.
2018-03-28 20:03:17
o
skandaliczne jest że używają paralizatorów traktując ludzi jak bydło. prądem za byle wykroczenie. zdziczenie w policji jest normą intelektualną
2018-03-28 16:42:50
Albert
Dostali rozkaz z Komendy Głównej Policji w Kongo.Musieli wykonać.
2018-03-28 15:14:27
)
Dlatego potrzebne są kamery na mundurach. Poza tym, jeśli ktoś pije, to niech liczy się z tym, że mogą go spotkać różne przygody. Jesteś uczciwy, porządny - nie pij.
2018-03-28 12:14:39
Pewne 4,5 V
Moze te paralizatory sa za Silne i zwykly czlowiek - Nie potrzebuje "Konskiej dawki"...??
2018-03-28 11:15:32
Proste
Dlatego, że siedział sam na przystanku, w ten sposób ich prowokując.
2018-03-28 10:43:14