niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Mężczyzna z Przecławia zmarł po interwencji policji

Mężczyzna z Przecławia zmarł po interwencji policji (akt. 2)

Mężczyzna z Przecławia zmarł po interwencji policji
Data publikacji: 2018-03-23 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:39
Wywietleń: 4670 319769

Według szczecińskiej policji mężczyzna był pod wpływem alkoholu i był bardzo agresywny. Po użyciu tasera poczuł się źle w radiowozie. Przewieziony karetką do szpitala zmarł. Szczecińska Prokuratura Okręgowa bada okoliczności śmierci mężczyzny z Przecławia po nocnej interwencji policji.

To był rutynowy patrol dwóch funkcjonariuszy policji z komisariatu w Mierzynie, który podlega Komendzie Powiatowej w Policach.
- Policjanci przejeżdżając główną ulicą Przecławia około godziny 22 w czwartek zauważyli mężczyznę, który gwałtownie do nich wymachiwał, coś wykrzykiwał. Kiedy podjechali ten zaczął ich wyzywać. Według policjantów czuć było od niego woń alkoholu i mężczyzna był bardzo agresywny.

Funkcjonariusze wzywali go do uspokojenia, następnie próbowali go obezwładnić używając siły fizycznej a potem gazu. Nie udało się. Dlatego został użyty taser - tłumaczy nadkomisarz Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W radiowozie mężczyzna zaczął się źle czuć. Policjanci wezwali pogotowie.

- Karetka przewiozła go do szpitala na Pomorzanach. Tam około godziny czwartej rano zmarł. - dodaje nadkomisarz Śledziona.
Policjanci nie są zawieszeni.

- Na tym etapie nie ma powodu do takiej decyzji. Ale to dla nich także bardzo trudna sytuacja - zapewnia nadkomisarz.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zlecił przeprowadzenie kontroli w tej sprawie.

- Czynności nadzorcze już wykonuje Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Kontrola ma wyjaśnić czy działania policjantów były prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami. Niezależnie od tego interwencja policjantów sprawdzana jest również przez Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Pierwsze czynności w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Szczecin - Zachód. teraz postępowanie przejęła szczecińska Prokuratura Okręgowa. Prowadzone czynności mają na celu m.in okoliczności w jakich doszło do zdarzenia, zasadności i celowości użycia paralizatora, przebiegu samej policyjnej interwencji, co było przyczyną śmierci mężczyzny i czy ma ona jakiś związek z interwencją - stwierdził prokurator Maciej Jóźwiak ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej


(dar)

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Komentarze

Info
Państwowa Policja zabiła 29-letniego młodzieńca!!!
2018-03-25 14:06:08
Jacek
To kogo zabili?
2018-03-24 22:27:46
wojio
Dwóch policjantów w konfrontacji z człowiekiem musieli użyć paralizatora? Czego się nauczyłeś jeden z drugim niedorozwoju, że nie umiesz obezwładnić normalnego mężczyzny, to był Steven Seagal a może Chuck Norris? Zniewaga policjanta? chyba dwóch popaprańców i zasreańców. Proponuję Panie Ministrze dopie... po 25 lat bo zakładam, że skoro pracowali w policji to mają orzeczenie lekarskie o braku chorób psychicznych.
2018-03-24 18:23:40
k....k12
miał, jakoby, rzekomo... Chłopak się już nie obroni. A ile on tych promili miał, komu zakłócał spokój, że używa się określenia interwencja. Kogo i o jakich specyficznych cechach umyślnie werbuje się do policji. Przetrzebić młodych mężczyzn, zwłaszcza tych mniej bojażliwych, wypędzić za granicę co zaradniejszych, resztę zastraszyć, znieść autonomię rodziny. Praca nad rozkładem tkanki społecznej trwa
2018-03-24 00:10:31
jacek
Zabronić matołom policyjnym używania paralizatora, bo będziemy o wypadkach śmiertelnych słyszeli coraz częściej. Patrol policyjny nie dał sobie rady z pijanym człowiekiem bez użycia paralizatora? To jakim cudem pracują w Policji? Kpina.
2018-03-23 23:43:39
SromotnikBezwstydny
"Użycie tasera w stosunku do całkowicie zdrowej osoby nie wywołuje groźnych obrażeń, jednak jest bardzo niebezpieczne dla osób będących pod wpływem leków, alkoholu, narkotyków lub cierpiących na choroby serca, prowadząc w skrajnym przypadku do śmierci. Ponadto zakończone małymi haczykami elektrody potrafią wbić się głęboko w ciało i do ich usunięcia potrzebna jest czasem interwencja chirurga. Groźny uraz może spowodować trafienie elektrodą w oko. Ponieważ u trafionej osoby następuje całkowite zwiotczenie mięśni, upada ona całkowicie bezwładnie, co czasem prowadzi do groźnych urazów głowy i kręgosłupa...."(Wikipedia)
2018-03-23 23:14:16
do @ Obsryver-a
- kolejny PO_pi..lony PO_tłuk nie umiejący przeczytać i zroumieć, cyt: " Dlatego został użyty taser - tłumaczy nadkomisarz ..."... TASER debilu, a nie LASER!...Chlejesz, nie sidaj za "kompa"!
2018-03-23 22:33:25
xxl
mordercy to milicjopolicja ,miały byc kamery na mundurach przy interwencjach i niema skonczyło się na obietnicach,ilu jeszcze zginie tego nie wiemy ale milicjanci bedą dymani kto trzyma z milicją to pedeł.
2018-03-23 20:32:08
@Gość...
Po 22 nie wolno było chodzić po ulicach za Hitlera i...teraz(?) A jeśli ten człowiek wzywał policjantów do pomocy? A oni go zamordowali...
2018-03-23 19:19:11
Zdecydowanie trzymam stronę Policji.
Przecław !....
2018-03-23 18:51:17
Gość
Jestem za Policją. Nikt normalny nie łazi najebany o 22 i podskakuje do Policji.
2018-03-23 16:46:10
P.odgrzewanie O.głupiające
1.Zwołać marsz KOD-u w obronie konstytucyjnej wolności do psychotycznych zachowań. 2. Naskarżyć do Komisji Europejskiej na agresywne zachowanie Policji, gorsze niż w Barcelonie podczas referendum. 3. Zatrudnić emerytowanych SB-eków by dorobili do lichej emeryturki i dali szkolenie Policji jak radzić sobie w takich sytuacjach z zastosowaniem polewaczki, broni ostrej, siatki konfidentów, gazu łzawiącego, nocnych przesłuchań itd.
2018-03-23 15:58:41
Obs.ryver
PiSdzielcza policja zamordowała następnego Polaka!!! Teraz usmażyli go laserem... Postęp technologiczny w kraju i w zagrodzie!
2018-03-23 15:34:22
mix
Teraz znow beda krecic i sciemniac. Powinno sie zlikwidowac ta bandycka formacje
2018-03-23 14:48:11
elena
Heniek sam nadużywa alkoholu, tak dla pijanych mężów i pijanych ojców chamów od mordobicia dzieci i kobiety. Renta alkoholowa oznacza pasożytowanie na Polakach tyrakach, pamiętaj płacąc przympusowo 6,5% składki rentowej do zus dajesz kasę na renty alkoholowe, renty socjalne dla narkomanów i darmozjadów, nierobów ekspertów od rozrywki żerujących na rodzinie biologicznej i polskich składkach rentowych.
2018-03-23 14:40:33
nic nowego
PiSowska policja jak zwykle zabija
2018-03-23 13:49:29
Grana
Ktoś wie kto to ??
2018-03-23 13:23:11
Quszcz
poawanturujmy sie u Henia w domu... moze cos zróbmy dzieciakom i psu... ciekawe do kogo zadzwoni ...do Konga ?
2018-03-23 13:19:55
Maniek
Ktoś wie czyjego ojca zabili?
2018-03-23 13:04:51
Henio, głupszym od ciebie być nie da rady.
.
2018-03-23 12:49:05
Bartek
Nikt normalny nie awanturuje się z policja...
2018-03-23 12:42:09
Heniek
Cudowną Policję mamy,lepszą mają tylko w Kongo.
2018-03-23 12:18:45