Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

„Dla mnie to był fart, dla kogoś nieszczęście”. Medal za postawę

Data publikacji: 2019-07-10 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 12:42
„Dla mnie to był fart, dla kogoś nieszczęście”. Medal za postawę
Fot. Agnieszka Spirydowicz  

Piotr Żelasko znalazł plik banknotów. Prawie 6 tys. złotych. Nie wahał się ani chwili - odniósł gotówkę do komisariatu policji w Mierzynie. Za to został w środę (10 lipca) uhonorowany medalem "Postawa godna naśladowania".

Jest trzecią osobą wyróżnioną w ten sposób w powiecie polickim. Na tego rodzaju okazje powiat ma przygotowanych 50 medali. Przyznaje je oszczędnie - za wyjątkowe postawy.

- Nie miał żadnych wątpliwości, co należy zrobić - chwalił postawę mieszkańca gminy Dobra (powiat policki) starosta Andrzej Bednarek. - Okazało się, że pieniądze zgubiła osoba, która miała problemy zdrowotne. Pochodziły ze sprzedaży samochodu. Dzisiaj możemy powiedzieć, że pan Piotr z całą pewnością należy do tych osób, które ten świat układają nam tak, jak on powinien wyglądać.

W spotkaniu z przedstawicielami samorządowców, policji i straży pożarnej panu Piotrowi towarzyszyły żona i mama.

- Dla mnie znalezienie tych pieniędzy to był fart, a dla kogoś strata, kłopot, wręcz nieszczęście - mówi Piotr Żelasko. - Nie mogłem się zachować inaczej. Staram się żyć zgodnie z zasadą: traktuj ludzi tak, jakbyś sam chciał być traktowany.

- To naprawdę postawa godna naśladowania - powiedziała Teresa Dera, wójt gminy Dobra. - Za tę decyzję bardzo panu dziękuję.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

BRAWO
2019-07-11 07:27:03
Żyjemy w czasach, gdy rzeczy normalne są czymś niezwykłym, więc tym bardziej należą się słowa uznania. Fajny pomysł na uhonorowanie ludzi uczciwych, bo wtedy jest przekaz, że taka postawa nie przejdzie bez echa, a każdy lubi być doceniany, nawet jeśli jest bardzo skromny.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA