Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Debiut Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Data publikacji: 22 stycznia 2019 r. 16:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Debiut Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
 

Pierwsze spotkanie Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego nowej kadencji 2019 odbyło się we wtorek w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Reprezentantami rady są młodzi ludzie, którzy chcą się angażować w sprawy naszego regionu.

Z młodymi radnymi spotkała się przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Maria Ilnicka-Mądry, która podkreśliła, jak ważne jest zaangażowanie młodzieży w sprawy społeczne i  samorządowe.

Przypomnijmy, że przedstawicielstwo młodzieży w naszym regionie funkcjonuje od 2005 r. Do jego podstawowych celów należy: promowanie idei aktywności i samorządności oraz przyczynianie się do budowy społeczeństwa obywatelskiego wśród młodzieży województwa zachodniopomorskiego. Zadania Rady Młodzieży przybliżyła Magdalena Samul-Szerwińska z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

W swojej działalności Rada Młodzieży w poprzednich kadencjach zajmowała się m.in.: przygotowywaniem rekomendacji i rezolucji przedstawicieli młodzieży dla władz samorządowych i regionalnych. Angażowała się także w organizację wydarzeń na rzecz młodzieży, podczas których odbywały się dyskusje z decydentami i ekspertami oraz zbierała informacje na dla celów analizy sytuacji młodzieży w regionie.

Rada w kadencji 2019 składa się z przedstawicieli 31 podmiotów z województwa zachodniopomorskiego, są nimi: młodzieżowe rady miast (8 podmiotów), organizacje pozarządowe prowadzące działania na rzecz młodzieży (10 podmiotów), organizacje studenckie (4 podmioty) i szkoły ponadpodstawowe (9 podmiotów).©℗

(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

antyStefan
2019-01-23 00:45:31
Wszędzie te "Stefany " to psychole
stefan
2019-01-22 17:21:41
już widać kilku platformersów ehhhhhh szkoda, że tacy młodzi się marnują

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA