Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Debata kandydatów na burmistrza Gryfina [GALERIA]

Data publikacji: 18 kwietnia 2024 r. 21:11
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2024 r. 21:11
Debata kandydatów na burmistrza Gryfina
 

Dziś (czwartek 18 bm.) w miejscowym domu kultury miała miejsce debata kandydatów na burmistrza Gryfina. Wydarzenie odbyło się pod egidą Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. W dyspucie uczestniczyli: Magdalena Pieczyńska, która w pierwszej turze uzyskała 4221 głosów i Mieczysław Sawaryn, którego 7 kwietnia poparło 2949 osób.

Na widowni zasiadła niewielka grupa wcześniej zaproszonych przedstawicieli wybranych grup społecznych z gryfińskiej gminy – jednak bez możliwości zadawania pytań – oraz przedstawiciele mediów lokalnych i regionalnych; debata była prowadzona także w formie on-line. Kandydatka i kandydat na burmistrza odpowiadali na pytania organizatorów (redakcje: gryfinska.pl oraz chojna24.pl) – w tej części wypowiadali się nt. koncepcji powołania parku narodowego na Międzyodrzu, najważniejszych gminnych planów inwestycyjnych w tym m.in. na temat budowy dróg i mieszkań. W drugiej części odpowiadali na pytania zadane przez kontrkandydata oraz na pytania, które sami sformułowali dla przeciwnika w debacie. Ostatnią część stanowiły swobodne wypowiedzi każdego z kandydatów na gryfińskiego burmistrza. Debatę prowadził Piotr Paterski, redaktor naczelny Tygodnika Tucholskiego oraz Paweł Sławiński, redaktor naczelny chojna24.pl. Po wydarzeniu, na Magdalenę Pieczyńską czekali jej zwolennicy, którzy przygotowali miłą niespodziankę swojej kandydatce na burmistrza Gryfina.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kuc
2024-04-19 14:57:33
kończy się 8 lat marazmu i ściemniania
Gryfiniak
2024-04-19 14:54:07
Ta pani jest z PO i nie jest w stanie wznieść się ponad swoją przynależność partyjną. Będzie spłacać polityczne długi swoim pryncypałom z Platformy i uprawiać dużą politykę zamiast zająć się miastem. Udział w czarnych marszach i rzucanie hasłami proaborcyjnymi i lewacką nowomową, to nie są kwalifikacje do rządzenia miastem i gminą. Można mieć wiele do zarzucenia obecnemu burmistrzowi, ale jeśli przy nim ma być nadal stagnacja, to wolę taką stagnację niż tą z domieszką platformianego lewactwa.
toi
2024-04-19 08:18:26
typowa komunistka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA