czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Debata kandydatów do europarlamentu

Debata kandydatów do europarlamentu [GALERIA]

Debata kandydatów do europarlamentu
Data publikacji: 2019-05-12 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 1291 390732

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego spotkali się w Książnicy Pomorskiej na debacie zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Szczecin oraz Szczecin 2.0. Politycy odpowiadali na pytania organizatorów debaty, członków publiczności, a także innych kandydatów.

Na spotkanie zaproszono kandydatów ze wszystkich sześciu komitetów, które wystawiły listy wyborcze w okręgu nr 13 (województwa zachodniopomorskie i lubuskie). Koalicję Europejską reprezentował Bogusław Liberadzki; Prawo i Sprawiedliwość - Czesław Hoc; Wiosnę - Anita Kucharska-Dziedzic; Lewicę Razem - Julia Zimmermann oraz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - Paweł Mazur. Jak poinformowali organizatorzy, Kukiz'15 nie odpowiedział na zaproszenie i nie wystawił do dyskusji żadnego kandydata.

Debatę podzielono na trzy główne bloki tematyczne - "Moja wizja Unii Europejskiej", "Rola młodych w UE" oraz "Rola Polski w UE". Po wypowiedzi każdego z kandydatów, pozostali mogli zadawać pytania, a kiedy wszyscy wypowiedzieli się na dany temat, przyjmowano pytania od publiczności. Politycy byli pytani o wiele spraw - od walki ze zmianami klimatu przez wizję mediów publicznych czy aborcję po rozmiar unijnej biurokracji.

Aktywnie uczestnicząca w debacie publiczność, w zdecydowanej większości złożona z ludzi młodych - licealistów i studentów - wyrażała swoją aprobatę oklaskami. Pojawiło się wiele pomysłów jak likwidacja bezpłatnych staży (propozycja Julii Zimmermann - Lewica Razem) czy uzależnienie wysokości emerytury od ilości dzieci (propozycja Pawła Mazura - Konfederacja). Kandydaci KO i PiS wdali się w polemikę, kiedy pojawił się temat uzależnienia wysokości funduszy unijnych od spełniania standardów praworządności. Polityk partii rządzącej stwierdził, że jego rozmówca wygłasza takie tezy ku uciesze ludzi, "którzy chcą rozgardiaszu i chaosu w Polsce".

Najistotniejszym jednak dla młodzieży tematem była aktywizacja młodych w ramach UE. Przy okazji tego tematu dyskutowano o programie staży dla młodych asystentów, których mogą do siebie przyjmować europosłowie. Prof. Liberadzki zaproponował na koniec debaty, aby kandydaci, którzy zostaną eurodeputowanymi, przyjęli na staż po kilka młodych osób z piątkowej widowni.

Natan Pawłowski

Na zdjęciu: Debatę podzielono na trzy główne bloki tematyczne - "Moja wizja Unii Europejskiej", "Rola młodych w UE" oraz "Rola Polski w UE".

Fot. Marta Teszner

Debata kandydatów do europarlamentu Debata kandydatów do europarlamentu Debata kandydatów do europarlamentu Debata kandydatów do europarlamentu Debata kandydatów do europarlamentu Debata kandydatów do europarlamentu Debata kandydatów do europarlamentu

Komentarze

Blada twarz
Czy byla czerwona twarz?
2019-05-12 15:16:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie