Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Darowizny na walkę z koronawirusem dla szpitala przy Arkońskiej

Data publikacji: 2020-03-19 08:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-19 19:56
Darowizny na walkę z koronawirusem dla szpitala przy Arkońskiej
 

Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie podaje numer konta, na który można wpłacać darowizny na walkę z koronawirusem. W związku z dynamiczną sytuacją związaną z zachorowaniami do 31 marca br. zawieszone zostaje osobiste składanie wniosków o wydanie dokumentacji medycznej oraz jej osobisty odbiór.

Wnioski o wydanie dokumentacji można składać za pośrednictwem operatora pocztowego lub mailowo: dokumentacja@spwsz.szczecin.pl. Przygotowana dokumentacja będzie przesyłana na adres podany we wniosku.

Wizyty w poradniach są wstrzymane

- Ponadto informujemy, że na rzecz osób prywatnych wstrzymane są świadczenia zdrowotne z zakresu badań laboratoryjnych i badań obrazowych. Szpital nie wykonuje badań dla osób prywatnych na obecność koronawirusa - podkreśla Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy placówki.

Wizyty w poradniach są wstrzymane. Wszyscy pacjenci, którzy mieli zaplanowaną wizytę, będą informowani telefonicznie o dalszych działaniach.

- Ponadto, w odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące chęci wsparcia naszego szpitala, przekazujemy numer konta, dedykowany działaniom w ramach zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS–CoV-2 - dodaje Iżakowski.

Wpłaty z tytułem "darowizna" można przekazywać na numer konta:

Bank PEKAO S.A. 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182

Przypomnijmy, że placówka przy ul. Arkońskiej została przekształcona w jednoimienny szpital zakaźny. Oznacza to, że trafiają i trafiać będą do niej wszyscy pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. W przypadku pozytywnego wyniku i konieczności otrzymania profesjonalnej opieki medycznej będą w niej także hospitalizowani.

Dziękujemy za Waszą pomoc

- Szpital posiada ponad 900 łóżek i najwspanialszy na świecie zespół, który z wielką determinacją i oddaniem realizuje misję opieki nad pacjentami Województwa Zachodniopomorskiego - dodaje rzecznik placówki.

Jednak jak podkreśla Mateusz Iżakowski, łóżka i zespół mogą okazać się niewystarczające w przypadku konfrontacji z dużą liczbą zakażonych pacjentów, których szpital spodziewa się w najbliższym czasie.

- Spotykając się z Waszymi (mieszkańcami - red.) wielkimi sercami i chęcią pomocy uruchomiliśmy konto, na które można wpłacać darowizny. Zakupiony zostanie za nie niezbędny sprzęt, na przykład respiratory, kardiomonitory, materace przeciwodleżynowe, urządzenia do dezynfekcji powietrza - wylicza rzecznik. - Dziękujemy za Waszą pomoc i za wsparcie. Obiecujemy, że jak zawsze damy z siebie wszystko.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

Sonda

Czy zadeklarowana pomoc rządu dla przedsiębiorców i pracowników jest wystarczająca do załagodzenia gospodarczych skutków epidemii?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mietek
2020-03-19 19:10:23
Niech PiS skończy z tym rozdawnictwem. Niech nie płaci tej 13 emerytury,cofnie 2 mld na TVP, obniży pensje posłom i senatorom, wstrzyma o połowę wysokość kwoty na biura poselskie bo i tak nie działają ,niech przestanie ten PAD jeździć po Polsce i te pieniądze przekaże na zdrowie a nie na własną reklamę bo wybory i tak nie wyjdą. Nikt rozsądny na nie nie pójdzie.
@1949
2020-03-19 18:49:43
Nie kłam. Nie ma w Polsce bardziej transparentnej fundacji niż Owsiaka. A nie chcesz dawać na tę fundację, to nie musisz. Wolny wybór. Korzystać z tego sprzętu też nie ma obowiązku. Tymczasem bez pytania Polaków, PiS dał pieniądze wyciągnięte z naszych kieszeni na swoją propagandę. I to jest prawdziwe świństwo. Jak ktoś chce dać na tę propagandę, to niech wpłaca na konto PiSu. Zabranie dwóch miliardów złotych chorym to jest naprawdę świństwo.
1949
2020-03-19 15:30:07
do ;/ nie siej propagandy,że dzięki WOŚP służba zdrowia jeszcze żyje, a tak poza tym, Owsiak nie wykonuje prawomocnego wyroku sądu w zakresie okazania faktur z zakupu sprzętu, dlaczego ?
Wiesiek
2020-03-19 10:01:26
Sytuacja jest nadzwyczajna i nadzwyczajne musi być postępowanie . Woś zebrał ogromne pieniądze od wszystkich Polaków niezależnie od poglądów politycznych. Teraz jest ten czas żeby te pieniądze wykorzystać dla dobra Wszystkich.Trzymanie ich w skarpecie i przeglądanie się jak Rząd walczy z pandemia jest niemoralne iprzeczy idei lansowanej przez w odp.
;/
2020-03-19 09:22:24
Co miesiąc wiele osób ma 500zł a niedługo 13 emeryture to niech przeznaczą coś z tegoto na szpitale dla dobra wszystkich ....a nie czekaj to WOŚP ma ratować całą slużbe zdrowia mimo tylu lat niesprzyjających okolicznosci
;/
2020-03-19 09:14:10
Przecież szpital ma dostać od ministerstwa (czytaj z waszych podatków ) 1000 kombinezonów i 1000 maseczek? czy cos jeszcze dostanie? razem będą 3 maszyny do testów ?ale co to da ,żeby zrobić test każdemu obywatelowi potrzeba by 20 lat ....Teraz widzicie ile zawdzięczamy fundacjom typu WOŚP .
Kiedy?
2020-03-19 09:14:04
PiS dał 2 miliardy z naszej kieszeni na swoją propagandę. Niech cofnie tę kasę i da na szpitale! A TVPiS sponsoruje ze składek partyjnych. Proste?!
;/
2020-03-19 09:01:52
Państwowe i prywatne firmy i obywatele muszą ratować państwową służbę zdrowia-szpitale mają już prawie 20 mld zł długów, takie są skutki nieuzasadanionego rozdawnictwa na lewo i prawo ,przepalania kasy, lekarzy którzy "NIECH JADĄ" .Ile osób przez lata oddało swój 1% podatku na służbę zdrowia ? bo są takie możliwości ,ile dało kasę na WOŚP- dzieki nim wiele szpitali ma jakikolwiek nowy sprzęt, widać potrzebny był taki krzysy żeby ludzie w końcu zobaczyli jak to wszystko wygląda !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ