czwartek, 24 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czy rozbudowa szpitala w Gryfinie wreszcie ruszy?

Czy rozbudowa szpitala w Gryfinie wreszcie ruszy?

Czy rozbudowa szpitala w Gryfinie wreszcie ruszy?
Data publikacji: 2018-05-22 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 1358 328822

Czy uda się rozpocząć budowę nowej części szpitala powiatowego w Gryfinie? Jest to bardzo prawdopodobne, bo w przeciwieństwie do poprzedniego przetargu, tym razem zgłosił się potencjalny wykonawca.

Ta opóźniona co najmniej o rok inwestycja ma być realizowana w formule „zaprojektuj i buduj”. Kosztować ma nie więcej niż 10 mln złotych.

Plany rozbudowy szpitala są już od dawna. Powiat ma także pozwolenie na budowę. Jak dotąd jednak nie udało się znaleźć wykonawcy. Dlatego Starostwo Powiatowe w Gryfinie ogłosiło kolejny przetarg. Do 18 maja można było składać oferty. Wiadomo już, że zgłosiła się jedna firma.

Od Romana Michalskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Gryfińskiego uzyskaliśmy informację, że jeśli przetarg rzeczywiście skutecznie został rozstrzygnięty, to już w czerwcu br. mogłaby się rozpocząć realizacja inwestycji w takim zakresie, w jakim pozwala na to uzyskane wcześniej pozwolenie na budowę. Jaki jednak ostatecznie kształt będzie miała nowa część gryfińskiej lecznicy, zdecyduje etap projektowania wpisany w umowę z wykonawcą. Tu nie obejdzie się bez konsultacji ze Starostwem Powiatowym.

– Rozbudowa jest potrzebna, bo istniejący budynek jest wiekowy, a jego przebudowa nie wchodzi w rachubę – powiedział R. Michalski. – Jeżeli chcemy spełniać standardy usług medycznych z XXI wieku, to musimy zainwestować. Nikt w radzie powiatu nie ma co do tego wątpliwości; tu jest zgoda ponad podziałami. Budowa mogłaby się zacząć już w czerwcu. Jesteśmy bowiem sporo spóźnieni. Mam na myśli nie tylko symboliczne wbicie łopaty, ale i pierwsze prace ziemne.

Okazuje się, że prezentowane wcześniej wizualizacje nowej części szpitala nie są już aktualne. Wiadomo jednak, że zgodnie z umową w dobudowanym segmencie placówki znajdzie się między innymi izba przyjęć z podjazdem dla karetek, blok operacyjny i oddział położniczo-neonatologiczny. Na oddziale powstać mają nowoczesne sale dla chorych z łazienkami. Budynek ma być dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wykonawca będzie miał 2 lata na zrealizowanie inwestycji. ©℗

(r.c.) 

Fot. Roman Ciepliński/arch.

Komentarze

MarianKoniuszko
Jaki jest sens wpakowania 10 mln w szpital w krórym nie ma profejonjalnej kadry oraz nowoczesnej aparatury medycznej.
2018-05-22 14:30:15
Andrzej
Szpital w Gryfinie powinien byc juz dawno zlikwidowany, podobnie, jak szpial przy ul: sw Wojciecha w Szczecinie! Tylko osiol bedzie wykladal pieniadze w te skarbonki bez dna i bez szans na lepszy rozwoj!
2018-05-22 11:16:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy