poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szpital w Goleniowie znowu bez prezesa

Szpital w Goleniowie znowu bez prezesa

Szpital w Goleniowie znowu bez prezesa
Data publikacji: 2018-04-20 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-21 09:08
Wywietleń: 877 323810

Szpital powiatowy w Goleniowie znów bez szefa. Pani Jolanta Haraszczuk, prezes spółki Szpitalne Centrum Medyczne Sp. z o.o. w Goleniowie w piątek (20 kwietnia) rano otrzymała pismo od rady nadzorczej spółki rozwiązujące z nią kontrakt menedżerski i już nie kieruje szpitalem.

J. Haraszczuk była prezesem szpitalnej spółki od końca października ub. roku. Wcześniej przez kilka miesięcy kierował nią p.o. prezesa Piotr Ruciński, który przejął obowiązki na początku czerwca 2017, po nagłej rezygnacji z prezesowania szpitalowi przez panią Elżbietę Kasprzak.

Jolanta Haraszczuk przejęła szpital w bardzo trudnej sytuacji kadrowej. Udało jej się zatrudnić lekarzy na wakujące stanowiska i ponownie uruchomić oddział ginekologiczno-położniczy. Czyniła starania o zakup sprzętu medycznego potrzebnego do rozwijania działalności i zwiększenia przychodów spółki.

Powody nagłego rozwiązania kontraktu z panią prezes nie są na razie znane. Na stronie internetowej spółki nie ma żadnej informacji o odwołaniu, starosta Tomasz Kulinicz koło południa w piątek nie odbierał telefonu. Wiadomo jedynie, że kierowanie szpitalem ponownie przejął Piotr Ruciński, zarządzający nim w okresie od czerwca do października 2017.

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Piotr Ruciński (po prawej) już raz był p.o. prezesa. Obok starosta Tomaszem Kulinicz

Komentarze

Adrian
Zlikwidowano na lewobrzeżu szpital dziecięcy św. Wojciecha, zburzono szpital pulmonologiczny na Janosika, połączono zdunowo z arkońską. Za to ten malutki, niewydolny, bez kadry trwa za wszelką cenę. Jakaś dziwna polityka w tym regionie. Skoro można było pozbawić mieszkańców lewobrzeżnego Szczecina dwóch szpitali a dwa dalsze połączyć, to co stoi na przeszkodzie zamknąć pseudoplacówkę w mieścinie??? To tylko pudrowanie trupa. I tak mieszkańcy tego powiatu leczą się w Szczecinie, nie ryzykując na miejscu.
2018-04-21 07:26:02
pro-PO-zycja
A moze przeniesc tam Marszalka... gdyz PO-dobno "Rodem" jest wlasnie z Goleniowa.
2018-04-21 00:05:26
gdzie tu dobro pacjenta?
szpitalik w Goleniowie + Stargardzie + Zdunowie + Zdrojach = Wojewodztwo Giebelewicza i innych z PO jest bardzo bogate i rozrzutne = tych pacjentow by zalatwil jeden szpital z blokiem operacyjnym 24h otwartym - tylko co bedzie z posadami administracyjnymi, ORDYNATORAMI!!!!!! i dyrektorskimi? skad beda brac kase?teraz lekarz to i Porsche sobie kupi czy zegatek za 10.000 zl....
2018-04-20 23:53:28
Robert
Po co na siłę utrzymywać szpital w tym miasteczku skoro niedaleko jest do szczecińskiego zdunowa czy Stargardu? Gdyby chociaż miał ob jakąś renomę. A tak wystarczy stacja pogotowia. Czas zamykać takie szpitaliki
2018-04-20 21:30:11
Gość
Ja mogę tę fuchę objąć, 20 tyś na łapkę i będzie git 😉
2018-04-20 14:11:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”