wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czy przeżyjesz dzień bez telefonu komórkowego?

Czy przeżyjesz dzień bez telefonu komórkowego?

Czy przeżyjesz dzień bez telefonu komórkowego?
Data publikacji: 2019-07-10 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-11 16:02
Wywietleń: 1823 401512

W najbliższy poniedziałek, 15 lipca, przypada Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. To nieformalne święto wykreowane przez internautów, obchodzone już od kilku lat.

Smartfony, telefony komórkowe są nieodłącznym rekwizytem naszego codziennego życia. Służą już nie tylko, jak jeszcze przed laty, do rozmawiania czy wysyłania SMS-ów. Dzisiaj na smartfonach oglądamy telewizję, słuchamy muzyki, przeglądamy portale, tweetujemy, sprawdzamy informacje na Facebooku.... Mamy poczucie życia w grupie społecznej, ale tak naprawdę jesteśmy coraz bardziej samotni. Na przystanku prawie każdy z nosem w smartfonie, w autobusie i tramwaju to samo. W domu niby wszyscy razem, a każdy z osobna ze swoją porcją informacji. No może jeszcze w szkole i pracy jesteśmy zmuszeni, by odetchnąć od tego dominatora.

Kilka lat temu ktoś wymyślił, ktoś poparł, zaakceptował... i się przyjęło. Jeden dzień w roku bez telefonu komórkowego. Dziś raczej trzeba by wprowadzić drobną korektę: dzień bez smartfona.

I to jest wyzwanie, które stanie przed nami 15 lipca. Czy jesteśmy w stanie je podjąć? Czy jesteśmy w stanie wytrzymać bez smartfona 24 godziny?

Żyją jeszcze wśród nas ludzie, którzy pamiętają czasy sprzed telefonów komórkowych, ba ... nawet czasy gdy telefon stacjonarny był rarytasem. Powołując się na ich pamięć można stwierdzić, że istnieje życie poza komórkami i smartfonami, że bez nich można spędzić czas z rodziną, da się nawet wyjechać na urlop.

Sprawdźmy zatem. Czy jesteś  w stanie wytrzymać dzień bez smartfona?

Jak spędzić ten czas, by nie czuć głodu wynikającego z braku komórki w ręku?

Podpowiedzi mile widziane.

A.Ł.

Fot. arch.

Komentarze

guciu
Hallo Hallo rzuć monetę, odbiór...
2019-07-11 15:45:48
Dobry pomysł
Kochanie, nie dzwoń do mnie, nie szukaj - obchodzę dzień bez telefonu.
2019-07-11 11:41:49
Ryba
Ja mam taki plan: biorę wolne, zostawiam smartfona w domu i jadę na cały dzień na ryby. Jak ktoś później będzie miał pretensje, że nie odbieram, to powiem, że przecież był dzień bez telefonu :)
2019-07-11 10:25:54
Idź na całość
Ktoś kiedyś wymyślił dzień bez telefonu komórkowego. Dziś trzeba ustanowić odrębne święto Dzień bez Smartfona. Telefon jako taki nie jest dużym pożeraczem czasu, no chyba, że ktoś rozmawia bez opamiętania. Smartfon to zabawka, w której jest i telewizja, i radio, i gazeta, i gry, i setka innych funkcji. To on zaczyna przejmować kontrolę nad nami.
2019-07-11 10:13:49
Janek
Kiedyś nie mogłem wyobrazić sobie dnia bez telewizora. Dziś już mogę, bo jest smartfon.
2019-07-11 09:48:34
Toni
Dzień bez telefonu na rozgrzewkę. Rzucam inne wyzwanie. Plaża bez telefonu! Pozdro z Dziwnowa.
2019-07-11 09:27:52
;)
wystarczy zablokować Facebooka.
2019-07-11 00:28:56
Taki humorek
Siedzi mąż z komórą w ręku i nawija. Podchodzi żona i chce telefon na chwilę. - No kuwa mac - złości się facet. - czy jak zmywasz, to ja ci gąbkę wyrywam z rèki?
2019-07-10 22:04:16
Gurgul
Odpalę tableta, laptopa i konsole do gier i jakoś przeżyję ten jeden dzień...
2019-07-10 21:47:13
Fiki Miki
Nie lubię poniedziałku.
2019-07-10 20:47:12
Jola
Dzwonię bo muszę, dzwonię bo chcę, dzwonię bo życie jest snem.
2019-07-10 20:44:36
Da się
Byłem w górach, w pipidówie bez zasięgu. Chodziłem z komórą w prawo i w lewo. Ni chu, chu. Dzień wytrzymałem.
2019-07-10 20:38:59
Kamil
Dzięki za przypomnienie, spróbuje, choć będzie trudno. Co zrobić, kiedy ktoś zadzwoni? A może jakiś kataklizm zawiśnie nad naszymi głowami a ja będę nie świadom?
2019-07-10 20:19:13
Oki
Jest taka opcja. Kiedyś byłem na porządnym kacu i nie miałem siły sięgnąć po smartfona.
2019-07-10 20:14:22