Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Światło w chodniku dla pieszych zapatrzonych w telefony komórkowe [GALERIA]

Data publikacji: 2019-03-01 21:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Światło w chodniku dla pieszych zapatrzonych w telefony komórkowe
Fot. ZDiTM  

Zatopione w chodnikach świetlne listwy LED pokazują zapatrzonym w telefony komórkowe osobom, czy mogą bezpiecznie przejść przez ulicę. Pierwsze na przejściach dla pieszych koło CHR Galaxy już zostały włączone. W najbliższych dniach pojawią kolejne.

– Świetlne linie montowane są na przejściu dla pieszych obok Galaxy. To między innymi tam roztargnieni po zakupach ludzie patrzą zbyt często na swoje telefony i nie skupiają się na tym, jakie światło jest na sygnalizatorze. Rozwiązanie, które ZDiTM wspólnie z KB Consulting wprowadza w Szczecinie jest nowością mającą za zadanie poprawę bezpieczeństwa najmniej chronionego, w a tym wypadku najbardziej roztargnionego, uczestnika ruchu drogowego – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. 

Linia świetlna składa się z paska wykonanego z poliwęglanu oraz oświetlenia LED i jest połączona z sygnalizatorem. Pokazują więc ten sam kolor.

Prace związane z montażem nowego oświetlenia powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu. Koszt tego rozwiązania to około 8 tysięcy złotych.

(p)

Fot. ZDiTM, Facebook

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pływające chodniki
2019-03-02 15:17:14
Dla bezpieczeństwa idących pieszo przez Nasze Piękne Miasto ZDiTM powinien podswietlic wszyskie "pływające chodniki".Schizofrenia paranoidalna połączona z kompleksem własnej głópoty jest bardzo grożna i nie obliczalna.
Honorat
2019-03-02 13:59:27
Bezmyślność nie widzi różnicy między pieszym a kierowcą. Niedawno widziałem, jak ul. Rydla (na wysokości Urzędu Skarbowego) jechał facet dużym czarnym samochodem, zapewne z odzysku zza zachodniej granicy. Prawą ręką trzymał kubek z kawą (takie sprzedają na stacjach paliwowych), lewą ręką telefon komórkowy przy uchu.
do Jakób
2019-03-02 12:29:24
dodałbym jeszcze zwroty typu : "samochód się wyklepie , ty nie" , "śpieszysz się na Ku Słońcu' , "to nie jest gra komputerowa i Ty nie masz 2 żyć" itp. itd.
Jakób
2019-03-02 11:50:00
W Londynie, jak wiadomo, obowiązuje ruch lewostronny. Ponieważ w stolicy UK przebywa bardzo dużo ludzi przybyłych z krajów o ruchu prawostronnym w celu uświadomienia tym osobom niebezpieczeństwa zagrażającego ze strony aut na przejściach dla pieszych, na asfalcie - wzdłuż chodnika, namalowano wielkimi literami LOOK RIGHT, LOOK LEFT lub LOOK BOTH WAYS. Napisy te opatrzone są odpowiednio ukierunkowanymi strzałkami. Napisy są nawet na przejściach, gdzie są światła. Może więc u nas umieścić podobne napisy albo np. PRZESTAŃ GAPIĆ SIĘ W TELEFON lub OGARNIJ SIĘ - JESTEŚ NA PRZEJŚCIU. Ewentualnie: ŚWIAT JEST PIĘKNY! NIE GIŃ POD KOŁAMI!
@Ch.Eng
2019-03-02 11:33:24
Ty jesteś delikatnie mówiąc z tych inteligentnych inaczej. Aby prowadzić auto trzeba zdać na prawo jazdy. Aby wyjść z domu na ulicę nie trzeba żadnych uprawnień (tyczy się to też mniejszości pedalujacych którym wydaje się że im na bicyklu wszedzoe i wszystko wolno). I teraz tylko różnica taka, że jak cie kierującego z telefonim przy uchu złapią to płacisz mandat + punkty. A dla bezmyślnych pieszych robi się dodatkowe światła i inne ostrzezenia zamiast karać tez mandatami.
Ch.Eng
2019-03-02 11:04:13
Już bardziej idiotycznego pomysłu w tym grajdole nie da się zrealizowĆ. Wymyślcie coś dla debili kierowców że smartfonem w łapie lub przy uchu w czasie jazdy. Ja proponuję wyposażyć taki auta w sygnalizację świetlną i akustyczną, żeby wszyscy na niego uważali, ma być sprawiedliwie.
$$
2019-03-02 10:15:19
Ile dołożyło Galaxy?
mores
2019-03-02 09:57:42
Najwięcej pieszych ginie na przejściach dla pieszych. Jak wasze dziecko przejedzie samochód bo gapiło się w telefon, też nazwiecie to selekcją naturalną?
Edmund
2019-03-02 08:48:03
Przed kaźdym przejściem przez całą dobę powinni stać jacyś funkcjonariusze po kilkuletnim szkoleniu którzy mieliby za zadanie informowanie pieszych zbliźających się do przejścia źeby łaskawie przestali korzystać z telefonów.Kierowców zaś przed dojazdem do przejścia powinni zatrzymywać funkcjonariusze policji i rownieź uprzejmie informować źe na przrzejściu mogą spotkać bandę durniow któŕa to łazi po jezdni nie przestrzegając podstawowych zasad ruchu drogowego.Przeprowadzona badania które wykazały źe od 70 lat ludzie robią się coraz głupsi.
po co
2019-03-02 08:45:43
Selekcja naturalna jest tańsza.
ręceopadają
2019-03-02 08:43:27
Promuje się w ten sposób to co obecnie ma kampanię społeczną, że nieustanne wpatrywanie się w smartfon zakłóca kontakt z otoczeniem i rzeczywistością. Są spoty pokazujące wypadki na przejściu dla pieszych. W innych krajach nakłada się mandat za przechodzenie na pasach z wlepionym wzrokiem w telefon. Czy naprawdę nie ma innych potrzeb? chodniki są nierówne bardzo trudno przejść, przejechać wózkiem. Szczecin nie jest dostosowany do płynnego przejazdu po chodniku i bezpiecznego wejścia na pasy. W Poznaniu są hulajnogi elektryczne tu w Szczecinie gdyby były, połowa mieszkańców miałaby w najlepszym wypadku wybite zęby od upadków i potknięć. Gratulacje dla przewrotności myślenia i złego gospodarowania mieniem publicznym. W Europie przejście ze smartfonem jest wpisane w kodeks wykroczeń tak jak przejście na czerwonym. Ten kto to wymyślił powinien oddać pieniądze z własnej kieszeni i być zdjęty ze stanowiska bo swoimi pomysłami szkodzi.
Pytanie
2019-03-02 07:48:10
Nie ma większych potrzeb?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA