sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czy były naciski, by zatrudnić Tyszlera?

Czy były naciski, by zatrudnić Tyszlera?

Czy były naciski, by zatrudnić Tyszlera?
Data publikacji: 2015-08-10 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 3291 10175

- Jeśli zatrudnia się dyrektora, który nie ma przygotowania ekonomicznego, bo ma być „lobbystą” w sprawach szpitala, to proszę wybaczyć, ale to jest republika bananowa, a nie demokratyczne państwo prawa - uważa Paweł Mucha. Radni sejmiku są podzieleni w ocenie etatu w szpitalu Zdroje dla Łukasza Tyszlera, szczecińskiego radnego i stomatologa.

Burza wokół zatrudnienia Łukasza Tyszlera jako siódmego zastępcy dyrektora jednego ze szczecińskich szpitali (nie wszyscy zastępcy są na pełnych etatach) przeniosła się do sejmiku. W poniedziałek o sprawie dyskutowali radni komisji rewizyjnej. I o ile nie było wśród nich podziałów w ocenie pracy dyrektor szpitala Zdroje Danuty Śliwy (noty bardzo wysokie), o tyle konflikt wywoła nominacja dla szczecińskiego radnego i byłego kandydata PO na prezydenta Szczecina.

Danuta Śliwa podkreśliła, że szpital, którym kieruje, jest największą tego typu jednostką w województwie (900 łóżek). Do tego prowadzi obecnie pięć dużych inwestycji i potrzebna jest osoba, która będzie reprezentowała szpital na zewnątrz (dyrektor jest pochłonięta inwestycjami) oraz pozyskiwała dodatkowych pieniędzy z NFZ. Przy okazji dyrektor Śliwa użyła określenia „lobbysta”.

- Dla mnie jest to ważne stanowisko (obowiązki Tyszlera - red.). Wcześniej nie miałam takiego wsparcia, ale myślę, że szpital dorósł do takiego momentu, kiedy musi mieć kogoś, kto wesprze dyrektora - mówiła.

Śliwa przyznała, że nigdy nie miał dojść politycznych i nie korzystała z pomocy lobbysty. Umowa z Tyszlerem została zawarta na początku lipca.

- Zobaczymy, jak doktor Tyszler się z tego wywiąże  - dodała szefowa szpitala.

Radny PiS Paweł Mucha dopytywał: - Proszę powiedzieć, czy Łukasz Tyszler ma jakąś wiedze w zakresie ekonomii? Czy pani dyrektor samoistnie wymyśliła, że tym „lobbystą” powinien być doktor Tyszler? Czy ktoś do pani dyrektor z taką sugestią przyszedł? A może to pan doktor chodził po mieście i mówił, że jest chętny i będzie pomagał szpitalowi? - drążył radny opozycji.

- Spotkałam doktora Tyszlera w urzędzie. Bardzo dobrze się nam rozmawiało. Mówiliśmy o tym, że nie mam czasu, by moją firmę na zewnątrz reklamować, a on ma doskonałe kontakty w świecie politycznym i biznesu - wyjaśniała Danuta Śliwa.©℗

Tekst i fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 

Komentarze

Arkady
Magda! Ja tak serio!
2015-08-14 08:52:08
iw
Pan Radny Mucha jak jest taki dociekliwy to powinien zainteresować się utworzonym dla Pana Sumisławskiego dyrektorskim stanowiskiem. No ale to "swój" człowiek...
2015-08-13 13:56:42
magda
Arkady? Ty tak serio?
2015-08-12 13:56:04
emeryt
NFZ opłaci protezę zębowa dopiero wówczas, gdy w jednej szczęce będzie brakowało co najmniej 5 zębów. Dlaczego? Bo brakuje dentystów i funduszy... Prywatnie, dentysta żąda od 4 do 10 tys. PLN na 1 implant...
2015-08-11 19:00:19
Jaś Fasola
Platfusom usuwa sie grunt pod nogami. Więć rozdają to co jeszcze nie rozdane. Przychodnie portową przejął były skarbnik PO za psie pieniądze ( dentysta ) , Kolejny tym razem etat dla PO w zdrojach ( znowu dentysta ) no i etat dla PO na Arkońskiej. Tym razem dla Arłukoicza. Czy to zbieg okoliczności czy mi sie tylko coś wydaje ? Komuniści postepowali podobnie jak pzpr padało. To już chyba norma w tym kraju
2015-08-11 10:33:14
Arkady
Pewnie, to stanowisko jest potrzebne. Szpital podlega audytom i kontrolom, nikt się nie podłoży, aby tworzyć fikcyjny etat. Teraz pytanie czemu Tyszler? A czemu nie, ma człowiek kontakty, udziela się społecznie, prowadzi z dobrym skutkiem własną działalność. Na pewno z nieba nie spadł i ma pojęcie za co się bierze. Kogo by nie obsadzili na tym stanowisku, to i tak komuś nie będzie pasowało. Najlepsze jest też to, że nikt nie zna człowieka, nigdy z nim nie rozmawiał, ale opinie ma wyrobioną. Dajcie człowiekowi popracować, a potem oceńcie jego pracę. Podejrzewam, że umowa nie jest na wieczność, tylko na czas określony. Jak się nie sprawdzi, to go zmienią i tyle. Beznadziejny byłby nasz naród, gdyby ludzie znali się tylko na tym w jakim kierunku się kształcili, a nie mieli pojęcia o niczym innym, bo tacy się tu chyba wypowiadają.
2015-08-11 09:27:12
Dla przyPOmnienia
By wszystkim żyło się lepiej :))))) Gdzieś to już było za czasów PO........ A liczą ,że naród i tak ich kupi !!! ŻŻŻAAAALLLLLLLL !!!!!!!
2015-08-11 09:26:47
Szczecinianka
Najlepiej byłoby aby p. Tyszler zajmował sie nadal leczeniem zębów, a nie brał pensyjkę z kasy szpitala w Zdrojach. Bez niego szpital się nie zawali pani Dyrektor !!! Dosyc już fikcyjnych stanowisk !!!!
2015-08-11 07:47:19
Śliwki na wierzbie
Ludzie są naiwni i myślą, że musi być jak na Misiu, gdzie ktoś podczas rozmowy telefonicznej stoi na baczność i wykonuje polecenia "góry". To nie te czasy. Szkoda tylko pani Dyrektor (tak dobrze ocenianej), która musi się tłumaczyć, że przypadkiem spotkała w urzędzie DR Tyszlera i tak się miło gaworzyło, że postanowiła go zrobić dyrektorem. Nie napisano tylko, w którym urzędzie nastąpiło spotkanie....
2015-08-11 06:49:45
Olafson
Kolejny platformerski aparatczyk dostał fuszkę od swoich kolegów... ilu już takich było przez ostatnie 8 lat? PO się pasie na publicznym groszu a ludzie dziwią się dopiero teraz?
2015-08-11 06:45:50
pacnent
A w tym szpitalu jest gabinet dentystyczny?
2015-08-11 06:37:33
Dryja
Człowiek do wszystkiego. Na jak długo? Coś tam pewni zawistnicy gadają o powtórce wyborów samorządowych w 2016. To może skrócić kadencję. A nowi jak to nowi, mają swoich.
2015-08-10 19:57:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie