Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Czy będzie Forum Ekonomiczne w Pobierowie? Gołębiewski czeka na bankowe kredyty [GALERIA]

Data publikacji: 2020-12-27 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-03 14:33
Czy będzie Forum Ekonomiczne w Pobierowie? Gołębiewski czeka na bankowe kredyty
 

Czy Tadeusz Gołębiewski wstrzyma budowę największego w Polsce hotelu na trzy tysiące gości, który powstaje w Pobierowie? Inwestycja, według początkowych zapowiedzi miała być oddana do użytku w lutym nadchodzącego roku, ale wiadomo, że tak się nie stanie. Zgodnie z zapisami zawartymi w akcie notarialnym, w przypadku niedotrzymania tego terminu gmina Rewal miała otrzymać kilkunastomilionowe odszkodowanie, ale wiadomo, że nie będzie tego egzekwować. Sytuacja epidemiczna pokrzyżowała plany budowy za co inwestor nie odpowiada.

Na budowie pracowało tysiąc osób

Niegdyś na budowie pracowało prawie tysiąc osób, a ostatnio było ich zaledwie trzystu. Teraz pracownicy, w tym Ukraińcy, wyjechali do swoich domów na święta. Czy wrócą po 11 stycznia i dokończą budowę? - tego nie wiadomo. Ważą się losy budowy hotelu, gdyż inwestor czeka na bankowe kredyty.

Gołębiewski wziął na wiosnę 30 mln zł kredytu na budowę hotelu w Pobierowie, ale za zgodą banku przeznaczył te pieniądze na wypłatę pensji dla pracowników czterech innych swoich hoteli. Pieniądze się już kończą, a żaden bank nie chce kredytować budowy hotelu wychodząc z założenia, że to zbyt duże ryzyko w dzisiejszych czasach. Gołębiewski nie skorzystał z dwóch pierwszych tarcz osłonowych, bo się na nie nie „łapał”. Były one przeznaczone dla mniejszych firm. Trzecia tarcza polegała na tym, że aż 98,5 procent pomocy to był kredyt na dwa-trzy lata, a tylko 1,5 procent to bezpośrednia pomoc. To żadna pomoc - stwierdził. Podobne opinie wyrażają inni biznesmeni z tej branży, którzy inwestują na naszym wybrzeżu, a na terenie gminy Rewal powstają trzy podobne inwestycje.

Na budowie w Pobierowie dobudowano niedawno brakujące cztery kondygnacje we wschodniej części budynku. Do wykonania jest jednak bardzo wiele innych prac, których zapewne do początku czerwca inwestor nie skończy. Nie wiadomo, czy robotnicy pojawią się na placu budowy po 11 stycznia. Wszystko zależy od tego czy banki będą chciały kredytować budowę hotelu na trzy tysiące miejsc.

Powstaje wielka sala konferencyjna 

W Pobierowie trwa także walka o organizację corocznego Forum Ekonomicznego jakie od wielu lat odbywały się w górskiej Krynicy Zdrój. W tym roku z uwagi na strefę czerwoną związaną z koronawirusem forum odbyło się w Karpaczu w hotelu Gołębiewskiego. Ten planuje organizację kolejnej imprezy w Pobierowie. Kilka tygodni temu organizatorzy forum przebywali nad morzem, gdzie wspólnie z władzami samorządowymi województwa i Rewala oglądali budowany hotel, w którym w przyszłości miałoby się odbywać forum z udziałem najwyższych władz naszego kraju. Powstaje tu sala konferencyjna na prawie 2 tys. miejsc i kilka innych. W okolicy jest baza hotelowa i konferencyjna, a więc jest to wielka szansa dla Wybrzeża Rewalskiego na promocję. Czy tak się stanie, przekonamy się niebawem.

W niektórych umeblowanych pokojach pokazowych można obejrzeć meble, jakie powstają w Bydgoszczy. Kilka łazienek jest także wykonanych, a niebawem zacznie się zwożenie glazury i kafelek dla powstających basenów i części SPA. Do zakończenia budowy jest jednak sporo pracy i raczej nie ma co liczyć, że obiekt zacznie działać w nadchodzącym roku. Wszystko jednak zależy od bankierów, którzy w swoich rękach mają przyszłość hotelu.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mrs. Victoria Johnso
2022-02-03 14:26:46
Szukasz prawdziwej firmy pożyczkowej, która uzyska pożyczkę w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczki komercyjne lub biznesowe, pożyczki osobiste, pożyczki osobiste, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki typu venture capital, pożyczki zdrowotne itp. )) A może odmówiono mu pożyczki z banku lub instytucji finansowej z jakiegokolwiek powodu? Złóż wniosek teraz i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową. Przetworzone i zatwierdzone w 3 dni. FIRMA P
chester
2020-12-29 17:21:45
Forum Gastronomiczne.
Woda
2020-12-29 15:19:55
Pan G.niech stawia hotele ile chce aby tyko przyroda nie ucierpiala, aby lasy nadmorski chronily wybrzeze,aby wszystcy mieli w okolicy Pobierowa kanalizacje, wodociagi i drogi dojazdowe to i turystow nie zabraknie. P.S.Po Covid pandemii ludzie do molocha nie pojada
PREZES1
2020-12-29 13:39:03
OJ,LUDZIE ZAZDROŚĆ PRZEMAWIA PRZEZ WAS.ALE CO TU MÓWIĆ NA GŁUPOTY I PROSTAKÓW NIE MA RADY.POWODZENIA I ZDROWIA DLA WŁAŚCICIELA. TO BIZMESMEN TAK TRZYMAĆ.
Oo
2020-12-29 10:36:06
Pseudo bogactwo i pseudo przepych robiony na najtańszych i najgorszej jakości materiałach....produkty z Chin w kontenerach przypłynęły....Ale Polaczek jeden z drugim to łyknie.
@Bodzio
2020-12-29 10:13:44
Dlaczego narzekacze, a nie np. wynajęci przez inwestora ludzie?
Bodzio
2020-12-29 08:28:29
Oczywiście większość wpisów to prymitywna zazdrość. Bardzo dobrze, że wybudował a jak do tego doszedł to jego sprawa. Niestety na całym świecie tak to wygląda. Nikt nie żyje w próżni i wszędzie rządzą układy. Wszyscy narzekacze niech lepiej zabiorą się za sadzenie lasu!!!! Zgłoście się do Nadleśnictw i do roboty!!!! Najważniejsze, że jakieś miejsca pracy będą.
Mlody
2020-12-28 19:06:11
No nie wierzę, czytając te kipiące zazdrością i zawiścią komentarze. Miał pomysł, wyszło mu to super!!! A ci co to piszą to zazdrosne Dno!!!
KRW
2020-12-28 18:10:47
Przecież nikt Was nie zmusza do spędzenia tam wolnego czasu! Czlowiek z odróżnieniu od zwierząt ma wolną wolę i można z niej korzystać. Jak coś mi się nie podoba to nie kupuję. Ja mam szacunek i podziw dla Pana Gołębiewskiego. Znam historie jego początków. To jest człowiek z pomysłem na życie i trzymam kciuki, aby się wszystko udało. Chętnie odwiedzę jego hotel. Jakoś wszystkim się nie podoba a pokoje trzeba bukować dużo wcześniej, żeby przyjechać na odpoczynek. Osiągnijcie to co On a dopiero zapraszam do merytorycznej wypowiedzi. Większość z Was kredytobiorcy utrzymujący się z zapomogi państwowej i żyjący z miesiąca na miesiąc, mieszkający na nie swoim jakie osiągnięcia życiowe możecie opisać?
Maks
2020-12-28 17:35:39
Nie ma gorszego gwałtu na przyrodzie niz te pomniki megalomanii pana byznesmena G. Nie obchodzą go ani przepisy, ani architektura. Byle szmalu jak najwięcej łupić. Hotele dla wielbicieli tysięcy rozwrzeszczanych bombelków ich mamuś Andżel i Sebiksow. Dla mnie mogą tego grzmota w Pobierowie mogą nie kończyć. Przyroda jeszcze kilka mcy dluzej będzie miała chwile ciszy
@AXX
2020-12-28 17:33:54
Popieram
AXX
2020-12-28 17:23:52
A ja pytam. Kto wyraził zgodę na wycięcie kilkunastu hektarów lasu w pasie przybrzeżnym i kto dał pozwolenie na budowę tego bunkra. I ile za to wziął. Gdzie ekolodzy, gdzie prokurator?
Jarek
2020-12-28 17:08:48
Przynajmiej część polaków zostanie w polsce a nie w eg czy tr. A dla znawców architektury proszę meldować się na Wawelu, lub patrzeć w przeciwnym kierunku.
@@Jan
2020-12-28 16:43:49
Ja nie chcę do Pobierowa, do budy z dykty oferowanej przez FWP. Jeżeli się komuś nie podoba nikt nie każe Gołebiewskiemu płacić Wybrzeże Bałtyku to ok. 500 km plaż, każda potwora znajdzie sobie kawałek piachu na wsiórski parawan. Chcę do Pobierowa wyjechać na weekend o dowolnej porze roku. Nie jestem morsem ani zahartowanym post pegerowcem. Lubię luksus, basen, parking przy hotelu, ciężko na to pracuję, a malkontentów mam w d.
Piter
2020-12-28 16:28:42
Już zapomnieliście wczasy w Campingu .Teraz chcecie tylko za granicą urlopik zrobić, czekam aż będzie gotowy zeby zrobić tam Urlop .kto chce nie robi sobie w Grecji w tych starych budach.
Daniel
2020-12-28 16:20:36
Ja mu kibicuje
@Jan
2020-12-28 16:02:43
Pan G. to napewno "udacznik" skoro od zera ma kilka hoteli, ale problem jest w tym:ten hotel to zero architektoniczne, nawet po pandemii nikt nie zechce na urlop do takiego molocha, chcemy do Pobierowa takiego jak jest bez tego eksperymentu architektonicznego .
???
2020-12-28 15:50:34
Pan redaktor, to kto? Rzecznik prasowy Gołębiewskiego? PS. "Kafelek" (rzeczownik rodz. męskiego), to liczba pojedyncza, a liczba mnoga, to "kafelków".
Jan
2020-12-28 15:33:17
Tylko nieudacznicy mogą się wypowiadać i opisywać na forach.Wszystkich stać na pobyt -weście się do rbotoy skoro na szkoły rzucaliście kamieniami.Wam trzeba bata a nie 500 +.Cały majątek kraju wyprzedany,tak bo z chołotą nic się nie uda.Dziw że jesteście w stanie ogarnąć komputer lub telefon.Gołebieskiemu życzę jak najlepiej.
Gość
2020-12-28 15:23:54
Nie ukończy tego i będzie betonowy moloch straszył i płacz niech się pochwali ile na hotelach zarabiał
po co to komu?
2020-12-28 13:45:13
budowali ukraińcy i to oni się dorobili... spać będa niemcy bo tylko ich stać... a polacy będą tylko mieli spaskudzony piękny krajobraz... a Pan G z 4 wielkich hoteli nie wypracował sobie kilku mln zysku ?? no śmiech na sali :D pewnie jeszcze miał stratę a działa od lat jako wolontariusz
Były sympatyk Pobier
2020-12-28 13:40:45
Jak ktoś nie zna umiaru , to jego " brocha" . Stawial molocha , który jest jak ... czym , to jest ? Wrzodem na wydmie ? Hajc zaślepia .Co się dzieje nad morzem naszym , polskim , zachodniopomorskim ? Zamiast lasu , ciszy , wypoczynku - IMITACJE PLAŻ Z tzw. Zachodu . Kto tam przyjedzie ? Jak jest kasa i chęć moczenia d... w basenie przy drinku , to są już miliony takich hoteli w cieplejszym klimacie .
Snajper
2020-12-28 12:55:55
Urok naszego wbrzeza ginienprzez budowy takich molochow i wiezowcow apartamentowcow ktore wkdac z plazy yje sie jakbym bym na blokowisku Wszystko spierdola
chester
2020-12-28 06:52:15
Gołębiewskiemu ciągle mało - swoje szkaradne molochy postawił w Karpaczu, w Mikołajkach, Wiśle. Oferuje jakieś pseudoatrakcje - pseudo parki wodne, nieczynne minilodowiska, nieskończone baseny. Wystrój wnętrz projektowali chyba też Ukraińcy - tandeta, kicz, bezguście. Namiastka luksusu a la Gołębiewski. Wokół błoto, chaszcze, wykopy, bo najważniejsze żeby szybko zacząć robić kasę. Teraz się zabrał za oszpecanie Pobierowa. Może to będzie wreszcie koniec wczasów w stylu późnego Gierka.
Nigdy
2020-12-27 17:19:31
Nigdy do takiego brzydkiego molocha, Nigdy, Nigdy,
Pomoc
2020-12-27 16:03:30
To żadna pomoc bo nie za darmo?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA