Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Czworonożny funkcjonariusz odnalazł zaginioną

Data publikacji: 29 sierpnia 2018 r. 12:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:19
Czworonożny funkcjonariusz  odnalazł zaginioną
Chora na Alzheimera szczecinianka bez uprzedzenia rodziny wyszła nocą z domu. Siedemdziesięcioośmioletnią kobietę odnaleziono po kilku godzinach dzięki policyjnemu psu Oro i jego przewodnikowi st. sierż. Mateuszowi Garbaciakowi z komendy w Policach. Fot. policja  

Chora na Alzheimera szczecinianka bez uprzedzenia rodziny wyszła nocą z domu. Siedemdziesięcioośmioletnią kobietę odnaleziono po kilku godzinach dzięki policyjnemu psu Oro i jego przewodnikowi st. sierż. Mateuszowi Garbaciakowi z komendy w Policach. 

W sobotę około godz. 2 st. sierż. Mateusz Garbaciak wraz z policyjnym psem Oro z polickiej Komendy Powiatowej Policji zostali zaangażowani do poszukiwania zaginionej w Szczecinie. Jak się okazało, 78-letnia kobieta, chorująca na Alzheimera, wyszła z domu nikogo o tym nie informując.

Oro pod czujnym okiem swojego przewodnika podjął trop za zaginioną. Czworonożny funkcjonariusz, pokonując 2,5 kilometra, odnalazł ją na jednej ze szczecińskich ulic. Była kompletnie zdezorientowana i nie mogła sama trafić do domu. Odnaleziona kobieta została przekazana pod opiekę medyczną.

Oro jest psem patrolowo-tropiącym. Ma 5 lat. Ze swoim przewodnikiem odbył szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Od maja 2015 roku Oro pełni służbę w KPP w Policach.

(g)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Apolonia
2018-08-29 21:57:58
Gratulacje dla czworonożnego funkcjonariusza!!! Dodatek do pensji się należy!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA