środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cztery wykroczenia przy jednym parkowaniu

Cztery wykroczenia przy jednym parkowaniu

Cztery wykroczenia przy jednym parkowaniu
Data publikacji: 2020-05-26 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-27 14:39
Wywietleń: 1639 456658

Kierowca tego volkswagena zaparkował na skrzyżowaniu ulic Kaliny i Jodłowej w Szczecinie. Jak widać na zdjęciu popełnił za jednym zamachem aż cztery wykroczenia. Po pierwsze zajął chodnik nie zapewniając 1,5-metrowego przejścia. Po drugie zaparkował zbyt blisko przejścia dla pieszych, po trzecie koło skrzyżowania, a na dodatek - czwarte wykroczenie - zablokował dojazd do hydrantu przeciwpożarowego.

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI 

Cztery wykroczenia przy jednym parkowaniu

Komentarze

@brak miejsc
Samochód zaparkował w ciągu dnia, gdzie na parkingach było sporo wolnych miejsc, ale kierowcy się nic chciało tam stanąć. Ulica nie należy do SSM, ale do miasta. Wielu kierowców tak parkuje, chociaż na parkingach są wolne miejsca, Od wielu miesięcy przed klatką przy ul. Kaliny 53 parkuje trzech mieszkańców chociaż jest tam zakaz, a śmieciarki mają problem z podjazdem. No drugim końcu bloku jest miejsc parkingowych pod dostatkiem, ale ludzie wolą parkować pod klatką. bloku mieszka 180 rodzin i jedynie tylko tych trzech lokatorów ma w nosie zakaz. Kiedyś SM interweniowała tu często, a teraz jakoś nie ma czasu.
2020-05-27 14:34:31
Kasiula
To zle parkowanie??? To zarty w porownaniu z samochodami ktore parkuja na skrzyzowaniu ul Somossiery z ul Starego Wiarusa. Tuz za skrzyzowaniem z ul Zolnierska.Auta stoja doslownie na luku skrzyzowania kompletnie zaslanijac ulice nie mowiac o przejsciu dla pieszych.A w budzecie miasta ponoc brak pieniedzy. One leza i stoja na ulicy. Wystarczy wyslac patrole. A brudy na chodnikach zescjhle luscie na lokalach do wynajecia stare brudne plakaty????
2020-05-27 11:31:02
Brak miejsc
A może wszyscy pomyślą że na tym osiedlu jest zbyt mało miejsc do parkowania i trzeba gdzieś postawić samochód co ma zaparkować na dachu bloku. Ja pracuję na zmiany i po 22-ej niepostawisz przepisowo samochodu. Może spółdzielnia z tym coś zrobi może w końcu pozwoli wykupić miejsca pod blokim
2020-05-27 09:38:40
Wieśwagen
Przecież wie , że ani Policja ani SM go nie ukaże
2020-05-26 21:42:14
t.rex
No i co z tego? Każda ze służb ma to gdzieś. Od spółdzielni, przez straż miejską i policję, na władzach miasta kończąc. A powinna być laweta w pół godziny po ewentualnym zgłoszeniu, policyjny parking, opłata i mandat taki, że by od razu poszło w pięty. A to zwykły standard na szczecińskim osiedlu - szczególnie wieczorem. Sam zgłaszałem raz auto stojące tak, że piesi musieli wchodzić na ruchliwą ulicę Ku Słońcu, żeby ominąć stojące na chodniku auto. I co? I nic. Straż miejska się wypięła. Policja przyjechała po godzinie, podrapała się po głowie i sobie pojechała. Auto stało sobie tak dalej do następnego dnia. Mam zdjęcia z tego zdarzenia i tyle. Jest widać pełne przyzwolenie na patologię z parkowaniem w tym mieście. Na Krzywoustego i Matejki jak samochody stały na chodnikach, tak sobie regularnie stoją. Nikt nic nie widzi albo rżnie głupa. Brawo!
2020-05-26 21:12:56
po piąte
można mu przypisać zdemolowanie chodnika
2020-05-26 12:51:51
Do@mieszkanca
Chyba jestes tym" szczecinskim miszczem chodnika" mistrzu
2020-05-26 12:23:28
czytelnik
Śpiący rycerze Straży Miejskiej na Pogodnie nie istnieją.Ba nawet nie podejmują interwencji na terenach należących do Zarządców Spółdzielni czy Wspólnot.Tak kiedyś oznajmił mi w rozmowie strażnik.Tak więc w takich osiedlowych ulicach hulaj dusza piekła nie ma-panuje dzicz bo ani Policja ani SM się takimi "miszczami chodnika" nie zainteresuje.Co najwyżej jakiś społeczny szeryf podejmie "interwencję" którą kierowca zazwyczaj na długo zapamięta.
2020-05-26 11:42:33
@Wojciech
Jak nie przepadam za Kwiatkowskim, tak jeszcze bardziej nie cierpię takich dzbanów, jak ty. Spójrz, jak wygląda ten chodnik dzięki takim kierującym (celowo nie kierowcom), jak ten z VW. Piesi go tak nie zdewastowali.
2020-05-26 11:29:57
do głupka "miejsce nie jest złe"
chodnik dzbanie rozpadł się właśnie przez parkujące auta, a nie przez pieszych.. utrudnia przejście, utrudnia przejazd, ogranicza widoczność przejścia i skrzyżowania, jak dla mnie do odholowania
2020-05-26 11:24:54
Antoni
Kogo to interesuje, że nikomu nie zagraza. Łamie prawo i tyle w temacie. To podobnie jakbym wziął Twoją powiedzmy żonę na kolację z kwiatami, czerwonym winie. Jakbyś się czuł. Dla części Polaków istniejące prawo jest tylko teoretyczne ale jak już chcemy walczyć o swoje, to do niego się odwołujemy. Hipokryzja :)
2020-05-26 11:08:22
Miejsce nie jest złe.
Ten samochód nikomu tam nie przeszkadza i nie stwarza zagrożenia. Piesi pójdą ulicą, bo chodnik rozpadł się. Samochody trzeba parkować i to miejsce nie jest złe.
2020-05-26 11:00:36
rot
Kolejny dowód na to, że nie każdy zasługuje na samochód.
2020-05-26 10:49:28
ala
słupki postawić
2020-05-26 10:06:47
Ano
Na tym osiedlu to normalne...
2020-05-26 09:54:25
waldek
a po piąte baran dewastuje chodnik
2020-05-26 09:47:53
wp
Ta? W Szczecinie rządzi druga opcja. Tutaj można sobie robić wiece i parkować gdzie się chce póki się jest antyrządowcem. Tak samo popaprani.
2020-05-26 09:32:05
gg
I? Mógłby nawet rozjechać kogoś przy tym parkowaniu i Policja nawet nie pierdnie w tej sprawie, no chyba że miałby w bagażniku anty-rządowy plakat to wtedy by go ścigali aż do 3 pokoleń na przód.
2020-05-26 09:12:18