sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czterech chętnych do budowy nowego ekoportu

Czterech chętnych do budowy nowego ekoportu

Czterech chętnych do budowy nowego ekoportu
Data publikacji: 2018-10-14 07:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1365 356075

Cztery firmy zgłosiły swoje oferty w przetargu na budowę kolejnego - dziewiątego już ekoportu w Szczecinie. Powstanie on u zbiegu ulic Witkiewicza i Taczaka. Inwestycja ma być gotowa do 31 października 2019 roku.

Do przetargustanęły firmy: SARMATA PB Sp. z o.o. i PUH RUSIECKI ze Szczecina oraz PW LIK-BUD Kazimierz Palacz z Polic i JAWAL-BRUK Waldemar Cielica z Goleniowa. 

Nowy ekoport będzie to taki sam Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów jak ten, który powstał przy ulicy Arkońskiej. Zastosowane w mają być te same rozwiązania ekologiczne - odzyskiwanie wody z deszczówki oraz energia elektryczna z wytwarzana paneli słonecznych. Dzięki temu zmniejszą się bieżące koszty jego eksploatacji.

Na terenie ekoportu znajdą się: budynek socjalny, budynek magazynowy, warsztatowo-garażowy, wiata na 4 kontenery o pojemności 30 metrów sześcienny oraz wiata na 6 kontenerów o pojemności 15 metrów sześciennych. Działka, na której powstanie nowy punkt zajmuje ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych. Dodatkowo na części terenu powstanie zielony ogród, jako przedłużenie i naturalne powiązanie z Parkiem Kutrzeby. Na obszarze całego ekoportu planuje się ponad 2300 metrów kwadratowych zieleni.

Prowadzona ma być tu także edukacja, nie tylko dla uczniów, ale również wszystkich pozostałych mieszkańców Szczecina. W ekoporcie znajdzie się sala edukacyjna, która pełnić będzie także funkcję świetlicy osiedlowej. Na zewnątrz natomiast mają powstać ekspozycje służące do prowadzenia zajęć z najmłodszymi mieszkańcami

Obecnie trwa analiza ofert. Jednocześnie miasto stara się o dofinansowanie inwestycji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

(k)

Wizualizacje: UM Szczecin

Czterech chętnych do budowy nowego ekoportu Czterech chętnych do budowy nowego ekoportu Czterech chętnych do budowy nowego ekoportu

Komentarze

ala66
Brawo!!!
2018-10-14 18:18:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie