Nie zabili. Nie wypchnęli na trasie wprost pod koła innych pędzących aut. Nie wywieźli w nieznane. Nie przywiązali w środku lasu. "Tylko" zostawili przy bramie schroniska pewnej zimnej grudniowej nocy.
Nic nie wiadomo o jego przeszłości. Choć siedem lat, to przecież szmat czasu. Musiał mieć dom i ktoś o niego dbał, skoro do schroniska trafił 1 grudnia ub. roku w fizycznie dobrym stanie i nie boi się ludzi. Mowa o Chudym - niewielkim psiaku z charakterystycznie kłapniętymi uszami.
- Może nie jest młody, może nie najpiękniejszy i nie w typie pieszczocha. Ale potrafi być wiernym przyjacielem. Byle tylko dać mu szansę - do przygarnięcia Chudego zachęcają jego schroniskowi opiekunowie.
Chudy to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Problem w tym, że nie lubi innych zwierząt. Zatem w nowym domu musiałby być jedynym czworonogiem.
Poza tym to pełen energii psiak, lubiący spacery i chętnie podejmujący zabawę. Uwielbia przysmaki. I to - jak się wydaje - bodaj najskuteczniejsza droga do jego serca.
- Bywa zaborczy, więc lepiej żeby nie trafił do rodziny z małymi dziećmi. Natomiast świetnie się sprawdzi wśród osób aktywnie spędzających wolny czas. Bo choć jest w średnim wieku, to nie jest typem leniwego kanapowca. Co widać choćby po jego sportowej sylwetce - do spaceru zapoznawczego z energicznym Chudym zachęcają jego schroniskowi opiekunowie.
Zainteresowani adopcją tego żwawego psiaka (516/20) są proszeni o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Na nowe domy i rodziny czekają tam aktualnie 32 psy oraz 4 koty.
Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)