Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Członkowie komisji wyborczych oskarżeni

Data publikacji: 09 stycznia 2016 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Członkowie komisji wyborczych oskarżeni
Fot. Robert Stachnik  

Siedmiu członków obwodowych komisji wyborczych w woj. zachodniopomorskim stanie przed sądem w związku z niedopełnieniem obowiązków podczas ostatnich wyborów samorządowych. Grozi im do 10 lat więzienia.

- Prokurator apelacyjny w Szczecinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko siedmiu członkom obwodowych komisji wyborczych w Pyrzycach, Mielęcinie i Brześciu. Jako funkcjonariuszy publicznych oskarżył ich o niedopełnienie obowiązków podczas II tury wyborów samorządowych w 2014 roku – poinformowała rzeczniczka PA Anna Gawłowska-Rynkiewicz. Jak dodała "działalność oskarżonych w rezultacie podważała zaufanie publiczne do państwowych organów wyborczych i samą wiarygodność wyborów".

Prowadzący od końca 2014 r. śledztwo prokurator ustalił, że oskarżeni jako członkowie komisji na terenie gminy Pyrzyce informowali w trakcie głosowania jednego z kandydatów na burmistrza Pyrzyc o wynikach głosowania oraz o osobach, które jeszcze nie zagłosowały. Dzięki tym informacjom kandydat mógł się skontaktować z tymi wyborcami i nakłaniać ich do głosowania. Jak dodała rzeczniczka, prokuratura kontynuuje śledztwo przeciwko kandydatowi na burmistrza Pyrzyc w związku z korupcją wyborczą.

Za przestępstwo nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, popełnione w celu osiągnięcia korzyści osobistej grozi kara pozbawienia wolności od jednego roku do 10 lat. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko pytam,
2016-01-09 17:16:35
A po 10 zlotych na piwo tez bylo czy nie...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA