Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Czasnojć i Drewiński rekomendowani

Data publikacji: 08 czerwca 2016 r. 16:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Czasnojć i Drewiński rekomendowani
Marek Czasnojć i Lex Drewiński Fot. Robert Stachnik, Ryszard Pakieser  

W środę (8 czerwca) odbyło się posiedzenie kapituły tegorocznej edycji honorowego tytułu „Ambasador Szczecina”. Rekomendowano Marka Czasnojcia i prof. Lexa Drewińskiego. 

W tym roku do tytułu zgłoszonych zostało łącznie 20 kandydatur.

Marek Czasnojć to fotoreporter, fotograf, pasjonat Szczecina, autor wielu albumów, wydawnictw o Szczecinie. Prof. Lex Drewiński to artysta, nauczyciel akademicki m.in. w szczecińskiej Akademii Sztuki, autor plakatów docenianych i prezentowanych na całym świecie.

Tytuł „Ambasador Szczecina” nadaje prezydent miasta Szczecin na wniosek Kapituły.

 W tym roku, podjęto także decyzję, że prezydent wystąpi z wnioskiem do Rady Miasta Szczecin, o nadanie „Medalu za Zasługi dla Miasta Szczecina” dla szczecińskiego zespołu Filipinki. Uroczystość nadania tytułu odbędzie się 5 lipca podczas uroczystej sesji Rady Miasta Szczecin. 

Ideą honorowego tytułu „Ambasador Szczecina” jest wyróżnienie osób lub organizacji, których działalność, osiągnięcia rozsławiły dobre imię i wizerunek Szczecina w kraju lub zagranicą. Honorowym tytułem „Ambasador Szczecina” wyróżnić można również obiekty ruchome (pojazdy, statki, żaglowce itp.) promujące Szczecin. Dotychczas, wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi: Agata Kulesza, Katarzyna Nosowska, Ryszard Leoszewski, Monika Szwaja, prof. Aleksander Wolszczan, Jerzy Skarżyński, Piotr Banach, jak również Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT, Statek Szkolny „Dar Młodzieży” oraz jacht „Dar Szczecina”.
(szymw)

Fot. Robert Stachnik, Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ambasador
2016-06-09 15:06:59
Marek Czasnojć to najlepszy od lat szczeciński fotografik i autor albumów. Ale zawsze trzyma się z daleka od wszelkich koterii i towarzystw wzajemnej adoracji, więc rzadko nagradzany. Tym większe gratulacje.
marekskolimowski@wp.pl
2016-06-09 15:04:42
Tylko Marek!!
Fotograf
2016-06-09 07:57:44
Zdecydowanie fotograf. Jego zdjęcia i albumy o Szczecinie zrobiły więcej dobrego dla propagowania miasta na świecie, niż wszystkie akcje promocyjne razem wzięte.
pikuś
2016-06-08 20:43:35
A Mecenasem Kultury jest nadal Edward Golema, co jest policzkiem dla większości mieszkańców miasta.
olo
2016-06-08 18:14:42
Markowi za to co uwiecznił i przechował ,oraz schował ): Szczecin winien podziękować

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA