Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Czas na wielką galę!

Data publikacji: 23 września 2016 r. 06:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Czas na wielką galę!
 

Zgodnie z tradycją, w samo południe ostatniej niedzieli września, czyli już w ten weekend, czeka nas wielka gala najbardziej prestiżowego z zielonych konkursów - „Całego Szczecina w kwiatach". Puchary, nagrody, szampan i mnóstwo niespodzianek gwarantują organizatorzy i jej gospodarze: „Rajski Ogród" oraz nasz „Kurier".

Do udziału w niedzielnej gali (25 września) zapraszamy przede wszystkim uczestników tej niezwykłej - znanej, lubianej i budzącej wiele pozytywnych emocji - rywalizacji. Ale mile nam będzie, gdy odwiedzą ją również miłośnicy zielonego Szczecina, którzy zechcą zobaczyć, które z ogrodów, balkonów i innych form zagospodarowania terenu jury tegorocznej - już 42. - edycji konkursu uznało za najpiękniejsze. Tym bardziej, że po raz kolejny to właśnie w ich ręce - naszych Czytelników - oddaliśmy wybór laureata jednej z najważniejszych nagród specjalnych - publiczności.

Dopiero podczas niedzielnej gali ogłosimy nazwiska zwycięzców konkursu. Teraz możemy jedynie uchylić rąbka tajemnicy nt. wniosków, jakimi podzielili się z „Kurierem" przedstawiciele jury po ostatniej ocenie finałowej grupy 21. „ogrodów marzeń" .

- Wśród wszystkich uczestników tegorocznej edycji konkursu można zauważyć pasję i duże zaangażowanie w kreowaniu zielonej miejskiej przestrzeni. Także wszyscy biorący udział w tej rywalizacji wykazali się dużą wiedzą i doświadczeniem w zakresie ogrodnictwa. Dzięki temu, uwzględniając sezonowość i choćby okresowość kwitnienia, mogli zadbać, aby ich ogrody i zieleńce były atrakcyjne i efektowne przez cały rok - przekazał Waldemar Osiński, przewodniczący jury, w którego składzie zasiadały panie: Magdalena Grycko (ogrodnik miasta i wicedyrektor Zakładu Usług Komunalnych), Danuta Chodyniecka oraz Maria Płatek (Liga Ochrony Przyrody), Ewa Maj (współorganizatorka wydarzeń ph. „Pamiętajcie o ogrodach"), Jolanta Osińska (Szczecińskie Centrum Kwiatowe „Aleja Kwiatowa", kwiaciarnia „Zielony Ogródek").

Podczas gali poznamy również laureata nagrody publiczności, wybranego w głosowaniu SMS-owym. Czeka go przede wszystkim satysfakcja i uznanie, ale otrzyma również zaproszenie dla dwóch osób na tygodniowy pobyt w uzdrowisku Połczyn Zdrój. Na zdobycie nagród-niespodzianek mają też szansę uczestnicy głosowania, które - przypomnijmy potrwa jeszcze (!) dwa dni, czyli do soboty (24 września) włącznie: do godz. 23.59.
Drugą z nagród specjalnych - niezależnych od werdyktu konkursowego jury - Ogrodnika Miasta wręczy Magdalena Grycko, wicedyrektor ZUK.

Zapraszamy na wielką galę „Całego Szczecina w kwiatach", podczas której zwycięzcom zostaną wręczone puchary oraz cenne nagrody od wieloletnich przyjaciół i sponsorów konkursowych zmagań, ale też na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji, w tym smakowity poczęstunek dedykowany naszym Czytelnikom i miłośnikom zielonej strony miasta przez Teresę i Tomasza Patorów. To w ich „Rajskim ogrodzie" (al. Wojska Polskiego, wjazd od strony ul. Zaleskiego, przy stacji benzynowej) odbędzie się wielka gala (25 września). Początek - godz. 12. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK

Podczas wielkiej gali zwycięzcom zostaną wręczone puchary oraz cenne nagrody od wieloletnich przyjaciół i sponsorów konkursowych zmagań: „Rajskiego ogrodu", spółki „Fosfan", kwiaciarni „Zielony Ogródek" oraz oczywiście „Kuriera Szczecińskiego". W tym zacnym gronie jest też Zakład Usług Komunalnych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cd.dzień świra...
2016-09-30 16:25:39
Za tzw."komuny" ulicami jeżdziły zmywarki i spłukiwały jezdnie i chodniki. Teraz psie kupy, plwociny itp. wysychaja i wirują w powietrzu którym oddychamy... Takie mamy "pływające ogrody"...bez wody.
Czytelnik
2016-09-23 10:37:11
Najbardziej prestiżowy? Według czyjej opinii? Jeden co chce sprzedać zielone, drudzy by to opisać. Cenisz dobre dziennikarstwo? Ale to nie tutaj. Bez jaj panie i panowie..
dzien swira
2016-09-23 08:21:01
a kiedy gala caly Szczecin w psich kupach ? Panie nie sraj Pan tym psem, Panie ale to nawóz on nawozi trawnik ............

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA