Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Czarna Perła lśni [GALERIA]

Data publikacji: 06 czerwca 2018 r. 17:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:12
Czarna Perła lśni
 

Czarna Perła - ośmiopiętrowy apartamentowiec przy al. Niepodległości w Szczecinie - jest ukończona. W środę jej inwestorzy symbolicznie otworzyli biegnący przy budynku pasaż (historyczną ul. Szczytową) łączący ul. Tkacką z al. Niepodległości. Od dzisiaj właściciele mieszkań mogą się już wprowadzać do swoich „M".

Czarna Perła to ekskluzywny apartamentowiec stojący przy najwytworniejszej ulicy Szczecina. Dlatego od momentu rozpoczęcia prac, czyli od sierpnia 2016 r., wzbudza emocje szczecinian - przez wielu przebieg robót był „nadzorowany" prawie codziennie. I...? Chyba nie zawiódł oczekiwań. Budynek jest (dzięki architektom z pracowni „Dedeco") naprawdę nietuzinkowy. Przede wszystkim z powodu wysokiej jakości materiałów zastosowanych przy jego budowie – elewacja jest pokryta szkłem koloru grafitowego z elementami szarości. Stąd nazwa całości: Czarna Perła.

Wieżowiec ma zabudowę kaskadową, czyli cofającą się w stronę ul. Tkackiej. Gmach od strony al. Niepodległości jest więc wyższy, bo ośmiopiętrowy, od jego bliźniaczej części stojącej przy ul. Tkackiej, która ma siedem pięter.

Łącznie w nowym apartamentowcu powstało 68 mieszkań o powierzchni od 28 do 156 mkw. W jednym z największych mieszkań, na ósmym piętrze pod nr 37 odbył się wczoraj uroczysty bankiet, na którym świętowano zakończenie prac budowlanych. Apartament ma 40-metrowy taras z widokiem na zachodnią część miasta - widać więc budowany właśnie „Posejdon", dwa kościoły przy pl. Zwycięstwa, Pocztę, pałac Akademii Sztuki i Kaskadę.

Lokal nr 37 nie ma jeszcze właściciela, ale większość mieszkań jest już wykupiona. Ich właściciele mogą się wprowadzać, bo, jak zapewnia Iwona Zielińska, członek zarządu „Idea-Inwest" (inwestora), budynek ma pozwolenie na użytkowanie. Apartamenty zajmują sześć najwyższych kondygnacji. Pierwsze piętro przeznaczone jest na biura. Parter na restauracje, kawiarnie i usługi. Pod ziemią, w garażach, jest prawie sto miejsc dla aut (wjazd zaplanowano od ul. Tkackiej). Koszt inwestycji 35 mln zł.

Przypomnijmy. Wieżowiec „Czarna Perła" stoi na placu po popularnym niegdyś „Barze Extra”. Po jego zamknięciu na tym terenie długo nic się nie działo. Potem, jakiś czas, działał prowizoryczny parking.

Leszek Wójcik

Na zdjęciu: Przy okazji budowy Czarnej Perły została odtworzona historyczna uliczka, Szczytowa, łącząca al. Niepodległości z ul. Tkacka. Latem powstaną na niej ogródki kawiarni.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

miezkaniec
2018-06-07 09:40:29
Ładny budynek ,pasaż i co? wyjście na ul.Tkacką o zgrozo!!! wstyd
Czarne, czarne. Czarna perła, czarne baloniki i na czarno pięknota.
2018-06-06 20:38:16
Do Pobożniaka chodziłem ho! ho! ho! ho! temu. Ale tam mi opowiadał kolega dowcip - przychodzi facet do apteki i prosi o czarne prezerwatywy. Sprzedawczyni informuje, że nie mają takich, jednak pyta a czemu czarne, facet odpowiada - umarł mój dyrektor chciałem wdowie złożyć kondolencje.
ale
2018-06-06 19:48:17
jeszcze ten barak zlikwidować z ciuch budą
abc
2018-06-06 19:29:41
Swietny budynek ,tak powinno wygladac centrum, szkoda tylko ze przez jakiegos janusza biznesu od hurtowni obuwia ten budynek nie jest wiekszy ,ciekawe czy proponowali mu wykupienie i za ile ,moze chcial 10 razy tyle? masakra, centrum miasta hurtownia chinskiego obuwia, nie kupowac tam to moze zamknie i w to miejsce dobuduje sie mini biurowiec

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA