wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Czarna Perła już lśni

Czarna Perła już lśni

Czarna Perła już lśni
Data publikacji: 2018-03-12 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-13 14:03
Wywietleń: 3618 317836

Czarna Perła – powstający przy al. Niepodległości w Szczecinie ośmiopiętrowy apartamentowiec – jest już prawie gotowy. Wykonawca od piątku porządkuje teren wokół budynku.

Jak się dowiedzieliśmy, w gmachu prowadzone są ostatnie, wykończeniowe prace budowlane. Trwa też zagospodarowywanie terenu na zewnątrz – zarówno od strony al. Niepodległości, jak też od ul. Tkackiej.

– Jeszcze w marcu rozpocznie się też procedura odbioru technicznego budynku – mówi Bożena Marczak, pracownik spółki Idea-Inwest.

Równolegle trwa sprzedaż apartamentów (połowa mieszkań jest już sprzedana). Jeśli więc nie będzie nieprzewidzianych kłopotów, w połowie roku Czarna Perła zostanie zamieszkana. Przypomnijmy, że na parterze mieścić się będą sklepy, gastronomia i usługi – rozmowy z przyszłymi najemcami wciąż trwają.

Łącznie w nowym apartamentowcu powstanie 68 lokali mieszkalnych o powierzchni od 40 do 100 mkw. Pod ziemią, w garażach, jest przygotowanych prawie sto miejsc dla aut (wjazd zaplanowano od ul. Tkackiej). Koszt inwestycji to około 30 mln zł. Jej projekt przygotowało znane szczecińskie biuro architektoniczne Dedeco.

Tekst i fot. (lw)

Komentarze

trohan
Piterm -za swoją pracę biorą pieniądze, grube miliony! Gdyby postawili latrynę - to ty byś uznał to za arcydzieło sztuki światowej. To, że sam jesteś bezguście, to nie znaczy, że inni szczecinianie, którzy jeżdżą po świecie i oglądają prawdziwe perełki architektury, zżymają się na gnioty jakie się buduje w naszym mieście.
2018-03-13 13:40:05
Piterm - chrzanisz.
W Szczecinie mieszkam już ho! ho! Kocham to miasto, po dobroci z niego nie wyjadę. Ale niby czemu mam nie reagować na bzdury, bezczelność a często skończone kanty, które nam się funduje w Szczecinie ??
2018-03-13 10:23:46
Piterm
Jak zwykle można liczyć na dyżurnych krytyków i narzekaczy.Jest tu silna grupa osób ktorym nic się w naszym mieście nie podoba. Coś się buduje, remontuje itp według tej grupy jest źle. Nic się nie robi też jest źle. O co wam ludzie chodzi? Najlepiej trzeba było zostawić rozpadający się bar lub parking ogrodzony wiejskim płotem. Dla was najlepiej gdyby centrum miasta wyglądało by jak slumsy pełne walacych się ruder.
2018-03-13 04:26:39
Dlaczego nie korsarz.
Czarny korsarz to byłaby lepsza nazwa. Czarna perła to murzyńska nazwa . Trudno się dziwić , bo ma tam zamieszkać dużo kolorowych
2018-03-12 16:44:41
kazimierz iglewski.
Brawo wykonawcy,zwlaszcza ciężko pracujący robotnicy na tej budowie! Szybko i solidnie wykonaliście swoja robote!Zeby w Szczecinie wszystkie inwestycje powstawaly tak szybko i solidnie.Szkoda tylko ze ponad dwadzieścia lat trzeba było czekac na zagospodarowanie terenu po bylym barze Extra.Ale to już inna bajka,jak zwykle dotyczaca urzednikow UM.
2018-03-12 15:31:04
swojak
Po hangarze z falistej blachy, Miejskiej kostnicy Frydze-szaszłyku, przyszedł czas na Czarnego Kloca. Zaczyna być swojsko i normalnie.
2018-03-12 15:08:08
gutek
MAM PYTANIE JAK PAMIENTAM T OBOK STOI DOM SPÓŁDZIELNI I MAIŁ OD STRONY GDZIE TERAZ STOI MIELI MIESZKANCY OKNA TO BYŁY POKOJE A TERAZ MAJA CZARNA ZAMUROWANE POKOJE OKNA TO ILE TERAZ TE MIESZKANIA KOSZTUJĄ BO JA BYM JUŻ NIE KUPIŁ TAKIEGO MIESZKANIA Z CIEMNYM POKOJEM
2018-03-12 14:52:18
Jest dobrze
W porównaniu do tego co tam było do niedawna, to niebo a ziemia.
2018-03-12 14:39:21
MM
No nie wiem, mnie "czarny kloc" kojarzy się z medycznym "murzynkiem" tzn. kałem na czarno, związanym z przepiciem albo chorobą układu pokarmowego, np. krwawieniem. Może na cześć pana prezydenta nazwać go: Wesoły Piotruś ?
2018-03-12 12:58:51
name
Czarny Kloc. fajne(-:
2018-03-12 11:45:34
MDP - Miejski Dom Pogrzebowy.
- do Miejskiej Kostnicy na pl Solidarności blisko.
2018-03-12 11:19:47
Ja
Ciekawe czy ktos pytał mieszkancow bloku obok o to czy zgadzaja sie na wybudowanie bloku ktory zasloni im okna i widok.
2018-03-12 11:17:41
"Specjalista" znowu w akcji
Ten od blachy falistej i krowich placków.
2018-03-12 11:16:03
Czy tam przeniosą administrację Cmentarza Centralnego ?
.
2018-03-12 11:13:00
@Jarun
Jeżeli znasz film "Robin Hood i faceci w rajtuzach"to tam była Latryna. Też "piękna".
2018-03-12 11:00:42
ale
czarny kloc.
2018-03-12 10:26:57
Piękne to jest
Architekci i budowniczowie na prawdę się postarali. Niepodległości od razu nabiera blasku.
2018-03-12 10:21:04
??
Czy miasto dogadało się z wykonawcą, aby miejsca w podziemnym parkingu były również dostępne dla wszystkich kierowców? Przy okazji, kiedy będzie remont Tkackiej, a jazdą tą ulicą będzie przyjazna dla zawieszenia?
2018-03-12 10:08:03
trohan
Czarna Perła - Zombi Arena :-)
2018-03-12 10:04:51
Jarun
Już nie wiecie jak te koszmarne budowle o wyglądzie przeszklonego hangaru nazywać?! Można nazwać wiejski wychodek -pałacem, ale to w dalszym ciągu będzie wyglądać jak latryna. PS. Ciekawi mnie, jak ten bubel architektoniczny "ochrzczą" internauci?
2018-03-12 10:01:04