poniedziałek, 24 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Czapla na jeziorze... śmieci

Czapla na jeziorze... śmieci

Czapla na jeziorze... śmieci
Data publikacji: 2018-06-22 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1116 333996

Stara opona, wyrwany kosz na śmieci, baniak po chemikaliach i sporo butelek PET. W tych niepięknych okolicznościach przyrody stoi czapla siwa. Taki obrazek można dostrzec w tej niewielkiej części Jeziorka Słonecznego (Szczecin Gumieńce), jakiej jeszcze nie pokryło trzcinowisko.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Czapla na jeziorze... śmieci Czapla na jeziorze... śmieci Czapla na jeziorze... śmieci

Komentarze

Obs.ryver
"dobra zmiana"...
2018-06-23 18:02:38
O widze ze do Polski
przywedrowaly standardy z Holandi - tam czaple czesto siedza wsrod smieci, w srodku miasta - w Holandi nikogo nie powinien dziwic widok czapli siedzacej 5 metrow od przystanku autobusowego znajdujacego sie w miescie przy ruchliwej ulicy
2018-06-23 17:48:46
Apolonia
Musimy pomóc czapli. Do kogo należy obowiązek posprzątania okolic tego jeziora?
2018-06-23 14:10:49
Kali
Są różne prawdy jedna z nich że ludzie to świnie, paradoks... być może, pełno ich w zachowaniu ludzi, pierwotne instynkty biorą górę, pieprzy się ludziom w głowach, sraja sobie psami pod oknami, a niby kochają zwierzęta nienawidzac ludzi, mieszkają w miastach a zachowują się gorzej niż wieśniaki, wydają miliony na ochronę środowiska a kupują tanią chinszczyzne, walczą z głodem na świecie wyrzucajac przy tymm tony jedzenia, na wszystko jest przepis ale tylko część ponosi karę, bo liczy się tylko kasa, i moje ego rozbudowane do granic możliwości
2018-06-23 11:33:37
Z tego co wiem
Jeziorko to podlega pod PZW i miasto nic tu nie może zrobić. A śmieci same tam nie wpadły. Każdy wie że dzięki tym trzcinom są tam ptaki a i woda jest o wiele czystsza bo trzciny ją filtrują.
2018-06-23 11:12:37
@k
nie tylko mieszkańcy. proponuję spacerek od źródeł Bukowej ( w okolicach ulicy Modrej) do jej ujścia do jeziorka o obserwację zmian koloru wody - co wypływa z kolejnych ogrodów działkowych - tym brudniejsza. Największym trucicielem są działki pomiędzy Taczaka a Szeligowskiego!
2018-06-23 11:06:01
k
Niestety trzeba stwierdzić , że w okolicy tego jeziorka i w całej Polsce zresztą ,mieszka mnnóstwo brudasów , hołoty , która nieomal sra "pod siebie" i tam gdzie je i śpi. Takim chamom nie przeszkadza , to jak wygląda ich okolica , wyrzucają za siebie nawet reklamówkę , czy pudełko po papierosach bo za ciężko im odnieść do kosza jak już się nażrą , napalą i napiją .Oni nie byli poddani żadnej edukacji ekologicznej w jakiejkolwiek formie , nie szanuja siebie i społeczeństwa i wiedzą ,że właściwie nikt im nic nie zrobi .I tak będzie dalej , może jeszcze gorzej ? Całe szczęście ,że zwierzęta jeszcze potrafią przeżyć w tym cywilizacyjnym , nowoczesnym syfie jaki wytwarza CZŁOWIEK !
2018-06-23 10:20:08
cap kościelny
Katolicki kraj-katolickie obyczaje....
2018-06-23 09:56:00
Tak to widze
Nie żebym bronił, ale co tu ma Nitras albo UM do tych wyrzucony śmieci? To mieszkancy tego miasta, to jest właśnie kultura polaczków. Tego nie zrobiła jedna osoba. To trzeba nazwać jako flejstwo społeczeństwa które ma wygorowane aspiracje a kultury za grosz. Niech się jeszcze bardziej człowiek rozmnaża to takich widoków tylko będzie przybywać. Wraz ze wzrostem liczby ludzi maleje jego kultura.
2018-06-23 09:45:36
do @ obs(ry)wator-a
- dobre "KOMPAC"!...- resztę zawdzięczaj "demokracji".P.S.- w czynie sPO_łecznym mógłbyś sprzątnąć ten syf, który Twoi sąsiedzi zostawili. Narzekać każdy PO_trafi, PO_sprzątać musi (obecnie) PiS.
2018-06-23 09:27:49
nh
ze dwa lata temu w tym miejscu była zatopiona stara wanna. Czapla siedziała na jej brzegu. Przykre jest obserwowanie jak od prawie 30 lat postępuje zamiana tego jeziorka w śmietnisko i ściekowisko z niemałą pomocą użytkowników działeczek :-(
2018-06-23 08:34:49
obserwator
wstydu nikt niema tak zrujnowac to gdzie P NITRAS NIEZAUWAZYL TEGO KTO SIE TYM ZAJMIE TAM MOZNA BYLO SIE KOMPAC A TERAZ
2018-06-23 06:26:10
obserwator
to wstyd dla wszystkich wladz miasta szczecina takie cos pokazywac to sie dzieje od lat brak zainteresowania tu byly labedzie kaczki za niemca piwko wypic mozna nascie lat temu tam sie bylo mozna kapac kto tym sie zajmie?
2018-06-23 06:20:23