poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czapki z głów!

Czapki z głów!

Czapki z głów!
Data publikacji: 2016-05-29 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1521 135520

W poniedziałek - w samo południe - dowiemy się, w czyje ręce trafi puchar Przyjaciela Zwierząt - główny tytuł i honorowy laur „Maratonu Makulaturowego - zamieniamy papier na leki", ufundowany przez naszą redakcję. Poznamy również zwycięzców tej jedynej w swym rodzaju szlachetnej rywalizacji, której głównym celem jest pomoc skrzywdzonym przez los i ludzi bezdomnym zwierzętom.

Właśnie dobiegła końca XIV edycja „Maratonu". Do ostatniej chwili, dosłownie rzutem na taśmę, trwała zbiórka. Jej efekt to 72,6 ton makulatury. Wspaniały wynik, że... czapki z głów! W rywalizacji zwyciężyła placówka, która na swoje konto wpisała 7725 kg, czyli o ponad pół tony więcej od konkurentów. Jaka jest jej nazwa - to na razie tajemnica. Teraz możemy jedynie zdradzić, że w gronie pretendentów są następujące zespoły (kolejność alfabetyczna): Gimnazjum nr 9 (ul. Dunikowskiego), Przedszkole Publiczne nr 27 - „Żagielek", Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy, Szkoła Podstawowa nr 51 (ul. Jodłowa), Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich (ul. Tomaszowska).

Nie dla nagród, ale wyłącznie dla satysfakcji i zdobycia marki zaangażowanej społecznie firmy, uczestniczą również tzw. podmioty wspierające ideę „Maratonu". W tym roku na swe konto wpisały łącznie ponad 16 ton makulatury. To absolutny rekord dotychczasowych rankingów - tym bardziej gratulujemy! W tej części rywalizacji firm i osób prywatnych bezapelacyjnie, bo dystansując - o blisko 900 kg - rywali zwyciężył Michał Albrecht - firma „Pazo", wpisując na swe konto 2,8 t surowca.

- To dla mnie radość. Zwycięstwo w tak szlachetnej rywalizacji traktuję w kategoriach wielkiej osobistej satysfakcji. Cieszę się, że mogłem pomóc zwierzakom w potrzebie. Przecież mówi się, że miarą naszego człowieczeństwa jest to, czy i jak pomagamy innym, szczególnie tym najsłabszym - komentuje Michał Albrecht. - Zatem: skoro tak niewiele kosztuje ta zbiórka, bo ledwie odrobinę osobistego czasu trzeba na nią poświęcić, to dlaczego w niej nie uczestniczyć? Dlaczego wyrzucać coś, co innym może pomóc? Może te pytania zachęcą innych do wsparcia „Maratonu makulaturowego" następnych edycjach - mam nadzieję, że tak.

Kolejne miejsca w rankingu podmiotów wspierających ideę „Maratonu" zajęły: Piekarnia „Bagietka" (II - 1940 kg), Katarzyna Frącek (III - 1740 kg), Szymon Dąbrowski (IV - 1740 kg) oraz Biuro Podróży RAINBOW TOURS - salon firmowy w Galaxy (V - 1220 kg).

- Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników zebrano łącznie tak wiele makulatury, że pozwoliło to nam na zakup niezwykle potrzebnych w naszej codziennej działalności leków i akcesoriów do przychodni TOZ, w której każdego dnia pomagamy potrzebującym zwierzętom - komentuje Karolina Winter, sekretarz TOZ. - Dziękujemy wszystkich dzieciom i uczniom, a także nauczycielom i rodzicom oraz wielu innym osobom, które przez ostatnie kilka miesięcy aktywnie uczestniczyły w naszej akcji. Dziękujemy firmom i osobom prywatnym, które zaangażowały się w zbiórkę. Bardzo serdecznie dziękujemy również współorganizatorom akcji Remondis Szczecin Sp. z o.o. oraz Eko-Punkt Organizacja Odzysku S.A., a także WFOŚiGW w Szczecinie oraz patronowi medialnemu - „Kurierowi Szczecińskiemu". Dziękujemy serdecznie za kolejny rok współpracy i wspólne działania na rzecz zwierzaków!

* * *

Rozstrzygnięcie oraz gala tegorocznej - już XIV edycji - „maratonowych" zmagań odbędzie się w poniedziałek (30 maja) w siedzibie Remondisu przy ul. Janiny Smoleńskiej ps. Jachna (dawna ul. Bronowicka, Gumieńce). ©℗
Arleta NALEWAJKO

Fot. TOZ

Czapki z głów!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie