środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czad zabija bez ostrzeżenia

Czad zabija bez ostrzeżenia

Czad zabija bez ostrzeżenia
Data publikacji: 2016-01-10 23:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1639 93334

Każdego roku czad zabija około stu osób, a kilkaset trafia do szpitali z objawami zatrucia. W ubiegły czwartek w Czaplinku zatruło się dwoje dzieci, a w Świdwinie dwoje dzieci i jedna dorosła osoba. W sobotę w Szczecinie zatruł się mężczyzna. W tych przypadkach pomoc przyszła na czas, wszyscy trafili do szpitali, ich życiu nic nie zagraża.

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw. Przyczyną wydostawania się do mieszkań są najczęściej nieszczelne przewody kominowe i zła wentylacja. Powszechnie uważa się, że czad jest najgroźniejszy w zimie – w czasie, kiedy większość ma szczelnie pozamykane okna. Należy pamiętać, że czad może też zaatakować wszędzie tam, gdzie zamontowany jest piecyk gazowy.

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

(bar)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

Uczmy dzieci juz od malego...,
A moze by tak przed okresem zimy... Administracje Budynkow wraz ze Straza Pozarna, powywieszali czy rozdawali... odpowiednie pisma/broszury odnosnie zabawy dzieci z zapalkami, zapalonych swieczek, niedogaszonych papierosow, zimnych ogni, czadu oraz innych zagrozen... by przypomniec i uswiadowmic Spoleczenstwu o niebezpiczenstwach zwiazanych z czadem, gazem i ogniem szczegolnie w okresia Swiatecznym... ! W niektorych Krajach Zachodnich, Straz Pozarna przed Swietami Bozego Narodzenia rozdaje glownie dzieciom i mlodziezy tzw. Swiateczne Kolorowe Kalendarze gdzie od 1/12 do 24/12 otwiera sie codziennie wg. daty jedno okienko i w srodku jest krotki opis o...swieczkach, pozarowych czujkach ktore powinno sie miec sprawne i zamontowane przy sufice, oswietleniu choinek itd...itp...! To powoduje ze dzieci juz od malego ucza sie wlasciwego podejscia do spraw bezpieczenstwa przeciwpozarowego ! Podobne Kalendarze mozna wydawac i na Wielkanoc...
2016-01-11 14:27:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie